ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.05.2011
DIN: tulcea
ÎNSCRIS: 20.08.09
MAY-2011

Ca in Rai

Nu stiu ce as mai putea scrie despre acest hotel, pentru ca tot ce era de spus s-a spus. Am ajuns dupa un zbor usor cu Tarom si un transfer de aproape 2 ore la hotel, unde am fost intampinati cu sampanie si cu cate un ochisor de deochi pe care ni l-au prins in piept. Am fost cazati imediat in corpul Tropik pe care noi l-am cerut fara nici un fel de atentie in bani cum am mai citit pe site. Camera dupa parerea mea super ok si curatenia de asemenea.

A doua zi ne-am intalnit cu un reprezentant al agentiei de turism care ne-a prezentat excursiile pe care le puteam alege. Mentionez ca pentru a te putea bucura de sejur e nevoie cam de vreo 10 zile, 3 pentru excursii si 7 pentru relaxare la piscina.

Mancarea f. buna, bautura asemenea. Am baut numai suc natural iar sotul meu in primele zile bere Efes dupa care a dat-o pe vin sa nu se baloneze.

Temperatura a fost intre 21 si 24 graade, apa marii 18. A, facut baie si in mare si la piscina. Divertismentul a fost la inaltime, am prins seara de gala. O sambata e seara de gala, cealalta sambata e seara turceasca.

Pentru cei cu copii este super. Mie imi pare enorm de rau ca nu mi-am luat si fata, deoarece era la scoala si nu am vrut sa o intrerup.

Un singur lucru ne-a umbrit sejurul si anume o excursie pe care am facut-o la Pamukkale si care a avut loc intr-o zi ploioasa de care cei de la agentia tur operatoare au stiut cu o zi inainte si nu au vrut sa o amane. Desi am facut galagie toti cei din autocar sa ne intoarca la hotel vazand ca gluma cu ploaia se ingroasa, ghida nu a vrut nici in ruptul capului si ne-a dus pana la capat in ciuda vointei noastre. Ne-a mai spus de la obraz cum ca nu ne vom recupera nici un ban inapoi desi excursia nu s-a efectuat in totalitate, cina nu s-a mai luat si nici excursia la magazinul de vinuri si onix nu a mai fost. Costul excursiei a fost de 75 dolari de persoana de la 4 dimineata pana la 21 pe o ploaie de nu puteai iesi din autocar. Deci atentie mareeee.

Daca aveti nevoie de informatii va rog sa ma contactati, raspund si prin mesaj privat despre agentia cu pricina. Cu toate acestea saptamana a fost de vis, eram singurii romani din hotel, mirosul e inacantator, numai flori iar in plus un angajat trece mai tot timpul prin lifturi, wc-uri, receptie si pulverizeaza cu parfum. La receptie o moldoveanca Liudmila cu care va puteti intelege.

Restaurantul a la carte japonez ok, doar la el am reusit din lipsa de timp pentru ca am facut si excursii.

Toboganele de la piscine super.

Marea de o culoare albastra nemaipomenita

Trimis de gabitza47 in 19.05.11 12:41:31
Validat / Publicat: 19.05.11 14:51:31
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3364 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabitza47); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

cosminp
    [19.05.11 15:18:43]

de ce ai depunctat plaja si marea?

astept sa ne povestesti despre excursiile in care ai fost.

[19.05.11 19:03:18]

Si cam ce ati facut prin hotel cat a plouat? Ati prins multe zile ploioase?

maria55 †
    [19.05.11 19:21:36]

@gabitza 47, te rog sa-mi spui daca cu un copil de 2ani as intimpina oarece greutati!

Eu an de an plec la Kusadasi comform bugetului pe care mi-l permit, insa fiul si nora vor sa mai schimbe si stelele hotelului si statiunea. Au o fetita de care nu se despart nici macar o zi.

Cind m-am referit la 'greutati' sa intelegi, te rog, ca e vorba strict de cazare si divertisment.

Multumesc anticipat!

[20.05.11 10:38:23]

Am depunctat plaja si marea deoarece, cum s-a mai spus si pe aici plaja este cu pietre, fara nisip si iti trebuie niste saboti speciali.

A plouat doar o zi, in care am fost in excursia de la Pamukkale. Am mai facut o excursie in Alanya unde am vazut castelul, pestera si apoi o croaziera pe marea mediterana de cateva ore cu baie in mare. Excursiile sunt frumoase, numai sa aveti timp frumos.

La inceputul sejurului am fost si la un hamam.

Pentru copii este super hotelul, sunt f. atenti cu ei la capitolul divertisment, la masa exista pentru ei scaune speciale si mancare adecvata iar camerele standard au un pat dublu si unul de o persoana.

Daca mai doriti sa aflati ceva va stau la dispozitie. Si pentru mine impresiile lasate de altii au fost de un real folos

[20.05.11 18:30:31]

Care crezi ca este cel mai linistit corp de cladire? la piscinele de relaxare se respecta motivul pentru care au fost create sau nesimtitii de toate nationalitatile le-au invadat? multumesc.

[20.05.11 20:14:23]

cred ca Mimosa ar fi cel mai linistit corp de cladire dar si cele 3 Palmen Orchide si Tropik. Piscinele de relaxare sunt intr-adevar linistite. Totusi, inainte de plecarea noastra, s-a cam aglomerat hotelul si la piscine era zarva mai mare. In plus si la baldachine nu mai gaseai locuri la discretie ca la inceputul sejurului. Ca perioada de petrecere a sejurului in Antalya am fost sfatuiti de agentul tur operator pentru luna mai sau septembrie -octombrie deoarece intre aceste luni sunt temperaturi greu de suportat

[22.05.11 11:43:22]

La receptie ati lasat ceva "atentii" ca sa va dea camera pe care ati vrut-o sau nu a fost nevoie?

[22.05.11 20:52:13]

la receptie nu am dat nici o atentie doar am spus unde nu vrem sa stam si restul au decis ei. am fost foarte multumiti

[30.05.11 20:10:29]

As avea si eu o intrebare, in ce data a fost seara de gala, deoarece si noi mergem la sf lunii august la Delphin Botanik si am dori sa stim daca vom avea parte si noi ea.

Inca ceva, mai este Alexei la 'relatii clienti'? Daca cumva ai apelat pentru rezervari la 'A la carte'.

[30.05.11 21:00:58]

seara de gala a fost in data de 7 mai iar alexei nu mai era la hotel in schimb era o moldoveanca la relatii cu publicul, nu mai stiu numele si una la receptie, liudmila

cristinaioana
    [30.05.11 22:39:14]

Noi am fost la Botanik (din nou), chiar azi ne-am intors si vreau sa-ti spun ca Alexei a venit la hotel. In 16 mai cand am ajuns noi nu era, dar acum e acolo si sigur va va ajuta pentru ca am vazut ca e foarte amabil.

Cu cateva zile inainte de a pleca noi, am vazut ca au instalat la receptie un sistem electronic pentru programarile la restaurante, dar nu stiu cum functioneaza, nu l-am incercat.

[31.05.11 10:20:22]

Tin sa-ti multumesc, cristinaioana, parintii (dat fiind faptul ca am 15 ani) au fost foarte incantati anul trecut, iar Alexei a fost cireasa de pe tort, un tip foarte amabil si priceput.

Ce sa zic, abia astept sa-l reintalnesc; inca o data, multumesc.

cristinaioana
    [31.05.11 15:27:50]

Cu multa placere si va doresc o vacanta minunata!

[31.05.11 20:06:14]

Multumesc frumos, promit sa revin cu un review despre Botanik cu informatii 'reimprospatate' si totodata amintiri din ambele vizite acolo.

baboiiulian
    [07.06.11 19:20:39]

Buna ziua,

doresc cateva detalii despre acest hotel

noi plecam pe data de 20.06.2011

daca se poate sa-mi transmiteti un mail cu numarul dunevoastra de telefon

baboiiulian@gmail.com

va multumesc!

[10.06.11 16:37:06]

Cum se procedeaza cu rezervarile la restaurantele a la carte? Am inteles ca ar fi recomandabil sa fie facute imediat, la sosire, pt ca nu ar mai fi locuri ulterior. Totodata, spunea cineva ca au instalat un automat pt asta?

cum este?

multumesc.

danamandache
    [09.07.11 18:03:59]

buna

plec pt prima oara in turcia cu avionul care nu este inclus in pretul sejurului

cum sa procedez la aeroport, ce mijloc de transport sa iau pt a ajunge la hotel? sti cumva cit costa?

multumesc anticipat pt raspuns

as fi curioasa sa stiu daca mai pleaca cineva pe 22-iulie la hotel delphin botanik

baboiiulian, cosminp, cristinaioana, danamandache, gabitza47, maela, maimerg, maria55, rentea, stefanSB
    Alte impresii din această RUBRICĂBotanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar]: