Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 669 / 933]
Afișate impresii [6681 - 6690] din total 9327 impresii
Aqua Fantasy Hotel & Spa [Pamucak] 5 / KUSADASI
- MAI, 2011
- de: marinica 1976 [23.07.11]
Un concediu reusit
Am revenit pt a 3-a oara la Aqua Fantasy (vezi celelalte facand click aici sau click aici) si sincer la anul voi incerca si in alta parte, dar nu pt ca nu ar fii frumos, ci pt ca vreau sa vad cum este si in alt resort (vreau ceva tot cu parc mare acvatic, cu tobogane, piscine multe, etc). Nu doream sa mai scriu, dar sunt multi care dezinformeaza, iar cei care urmeaza sa plece acolo isi fac o impresie gresita, si sunt multi care se ghideaza dupa acest forum. Noi am fost anul acesta... 10 [...] — vezi review
Bellis DeLuxe Hotel (ex Iberostar) [Kadriye] 5 / BELEK
- MAI, 2011
- de: pylu [21.07.11]
Recomand
Hotelul este extraordinar si bungalow-urile la fel! Recomand cu incredere acest resort din toate punctele de vedere, iar raportul calitate pret este unul dintre cele mai bune! Vacanta placuta! [...] — vezi review
Bellis DeLuxe Hotel (ex Iberostar) [Kadriye] 5 / BELEK
- MAI, 2011
- de: ale_x_utza [21.07.11]
Foarte OK
Deoarece m-au ajutat parerile turistilor romani postate pe acest site, in momentul alegerii unui sejur, m-am hotarat sa postez si eu impresile din vacanta mea, in scopul de a-i ajuta pe altii sa faca o alegere buna. Daca mergeti pt prima data in Turcia, cu siguranta veti veni acasa foarte incantati, entuziasmati, pentru ca este tara "all - inclusiv-ului" si serviciile lor sunt extraordinare in ceea ce priveste curatenia, mancarea, agrementul, etc. Isi dau silinta pt a te multumi, [...] — vezi review [+30 poze]
Omer Holiday Resort (ex Village) [Yavansu] 4 / KUSADASI
- MAI, 2011
- de: Lory78 [21.07.11]
Vacanta mult visata...
Citind foaaaarte multe pareri pe" am fost acolo" - am decis ca atunci cand o sa ma intorc din vacanta sa imi spun si eu parerea (realaaa). Am pornit la drum impreuna cu inca un cuplu, prieteni ai nostri cu oarecare emotii din cauza dstantei noi pornind din Bistrita. Asadar la ora 15,30 -21.05.2011 eram iesiti din oras si sotul meu care a fost si soferul nostru ne-a dus intins pana la Giurgiu (in jur de ora 22,30-23,00). Citisem ceva despre motel Prietenia si am hotarat sa innoptam acolo. Dupa [...] — vezi review [+28 poze]
Botanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar] 5 / ALANYA
- MAI, 2011
- de: cristinaioana [10.07.11]
Atentie la asigurarile medicale!
Buna tuturor! Anul acesta am fost pentru a doua oara la Delphin Botanik. In ceea ce priveste hotelul si serviciile, nu am nimic de comentat, a fost cel putin la fel de bine ca anul trecut, nu mai insist, am scris anul trecut pe larg despre experienta noastra acolo. Anul acesta sejurul ne-a fost umbrit de faptul ca fetitele s-au imbolnavit, au facut o enterocolita foarte urata si am ajuns la spital. Am citit un singur review despre aceste probleme si de aceea m-am hotarat sa scriu. Noi [...] — vezi review [+20 poze]
Melas Hotel 5 / LARA
- MAI, 2011
- de: Lacrimioara* [07.07.11]
Un concediu relaxant
Vacanta noastra a fost una neplanificata, achizitionata in ultimul moment (aprox 1 sapt inainte de data plecarii) si totusi s-a dovedit a fi cea mai reusita de pana acum. Cei de la agentia de turism de la care am achizitionat biletele au fost foarte amabili si au dat dovada de multa rabdare avand in vedere cat de nehotarati eram. Dupa cateva zile in care ne-am tot razgandit in privinta hotelului si statiunii, am reusit in sfarsit sa alegem hotelul Melas Lara. La aeroportul din Antalya am [...] — vezi review [+10 poze]
Descoperă Alanya / ALANYA
- MAI, 2011
- de: magdalena [27.06.11]
Croaziera pe Marea Mediterana cu 'Vaporasul Piratilor' – o experienta de neuitat
Oare am putea vorbi de Marea Mediterana fara a ne gandi si la o croaziera care sa ne ajute sa o descoperim si in larg? Ei bine, atunci cand ghida noastra ne-a prezentat excursiile optionale in drumul nostru dinspre aeroportul din Antalya spre hotelul Holiday Park Resort (click aici) in care ne-am cazat in Okurcalar, plimbarile cu vaporasul au fost cele care mi-au atras mai intai atentia, mai ales ca citisem impresii pe site si doream cu nerabdare sa incerc o astfel de experienta, insa [...] — vezi review [+36 poze]
Holiday Garden Resort [Alara] 5 / ALANYA
- MAI, 2011
- de: iricris* [26.06.11]
Dezamagire
Acest hotel a fost o dezamagire pt. noi din urmat. motive: -nu se vorbeste absolut deloc lb. engleza doar turca si rusa -nu este nici un post tv in lb.romana doar rusa, turca, polona. -plaja este improprie-numai piatra rotunjita -desi au restaurant a la carte iti invoca diverse motive (e rezervat deja, e inchis in seara asta etc) pt. a nu putea beneficia de seara care ti-e oferita in pachetul turistic. -toate activitatile extra sunt f. scumpe: minicroaziera-40eur/pers, vizita oras [...] — vezi review
Marmara Taksim Hotel 5 / ISTANBUL
- MAI, 2011
- de: Gealy [24.06.11]
Hotel luxos, curat si foarte bine pozitionat
Hotelul Marmara Taksim este situat in centrul Istanbul-ului in Piata Taksim. Am fost cazat la acest hotel timp de doua nopti intr-o incursiune in interes de servici. Hotelul are 19-20 de etaje iar restaurantul si cafe-bar-ul sunt situate la ultimul etaj de unde ai o priveliste minunata (care nu se poate povesti in cuvinte) asupra Bosfor-ului si intrarii in Golden Horn. Exteriorul hotelului era in renovare (in partea de jos) si nu arata foarte frumos din exterior deoarece erau schele [...] — vezi review
Crystal Flora Beach [HV1] [Beldibi] 5 / KEMER
- MAI, 2011
- de: Geani80 [22.06.11]







