ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2011
DIN: ploiesti
ÎNSCRIS: 18.07.10
JUN-2011

Raiul turcesc pt familii cu copii

Incep prin a mentiona ca este primul sejur in turcia dupa doua mai putin reusite in bulgaria .

Am ales acest hotel 100% datorita acestui site dar si datorita lui am dat cu 500euro mai mult; stiam inca din februarie perioada de concediu aveam si banii dar am tot cautat si citit pe forum si iar sucit pana am ajuns la sfarsitul lui mai cand in loc de 1300 am dat1800 euro. fiind singurul hotel de pe site numai cu pareri pozitive l am ales fara ezitari si am plecat.

Zborul ok, prima data, la aeroport cei de la agentie ne au preluat cu auto cu clima in 30 min am fost la hotel unde am lasat bagajele 20 euro in pasaport, fara bratari, am luat micul dejun iar 1ora mai tarziu adica la 11 nu la14 ne am cazat in junior suite in loc de standard room.

Mancare orice oricat oricand succint dimineata fresh portocale la discretie, clatite, omlete preparate pe loc, produse de patiserie multe, faguri cu miere, unt, cascaval si branzeturi de cea mai buna calitate etcfrucre dimineata pran seara: portocale, pepene rosu, galben, mere rosii, galbene, capsuni cu gust nu ce avem aici din turcia, cirese, grefe, prune, cascada de ciocolata.

Pranz- seara in afara de salate, chestii gatite de toate natiile, mai putin porc, gratar, saorma chebab, pui la rotisor salata fructe mare, calamartoate felurile de paste ce sa mai orice.

Bautura jb, balla, sampanie frantuzeasca, votca buna, tuborg, in camera ce au scris ceilalti e adevarat.

Spectacole pt copii in fiecare seara disco dar mai mult pt copii nu e recomandat nefamilistilor.

Plaja slabuta multe sezlonguri cu saltele dar pietris, stiam, apa super 26grade

prosoape schimbate cand vrei. piscina mare cu sezlonguri suficiente, cu umbra

tot un minus pt vanatorii de bronz dupa 5 nu mai e soare intra dupa muntele din vecinatate.

Sala de forta bine utilata, piscina interioara mare apa frige, jacuzii, 3topogane, terenuri de tenis.

Nu stiu cum e la alt hotel in turcia dar aici te gadila bine si nu plangi sigur dupa bani.

Daca nu anul asta la anul sigur tot in turcia.

Trimis de stroescu in 16.06.11 23:00:05
Validat / Publicat: 17.06.11 00:05:44
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 4316 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (stroescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 79.65 EUR pe cameră

michaela_1961
    [17.06.11 15:29:57]

Imi place ce citesc despre hotelul acesta, mai ales ca stau cu ochii pe el de anul trecut. Ma dezarmeaza un pic plaja lui, stiu ca e cu pietris, dar intrarea in mare e brusca? sunt bolovani in apa? pontonul cum este? Vrei sa imi dai niste amanunte? Apoi ma mai intereseaza restaurantul principal, am citit ca e f. buna si multa mancarea, dar el este spatios, aglomerat? are terasa ? ca am oroare de cele gen cantina. Si mai vroiam sa stiu daca ai vazut si o camera standard, cum ti s-a parut??? Este de preferat cazarea in corpul principal ? Exista camere cu vedere la mare ?

Cred ca si Andox ma poate lamuri, ca vad ca a trecut pe acolo.

Oricum, sunt multe plus-uri la acest hotel si cred ca merita luat in calcul, dar ma interesau si acele detalii, de aceea am pus 1000 de intrebari. )

Multumesc anticipat si concedii frumoase pe viitor!

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [17.06.11 18:33:28]

@Michaela, nu am stat la Antedon, doar am trecut intr-o zi pe acolo pentru ca si mie imi place hotelul asta.

Despre servicii nu iti spun nimic ca nu stiu, desi multi le lauda.

Camerele standard sunt de marime medie, nu sunt prea luxoase dar placute si curate. Sunt in corpul principal, in cel anexa sunt camerele family. Deasemenea sunt camere cu vedere la mare (unele direct, altele din lateral dar toate au acelasi pret) si camere fara vedere la mare, putin mai ieftine.

Restaurantul principal este mare, are terasa si nu da deloc senzatia de cantina. Chiar mi-a placut cum arata. Parca am pus si o poza. Restaurantele a la carte sunt contra cost 5 euro/pers.

Poate stroescu pune mai multe poze cu restaurantul.

Plaja este lunga insa nu foarte lata, cu nisip si pietris iar intrare in mare este abrupta. La vreo 3-4 m este adanca.

Miniclubul pt copii (stiu ca nu te intereseaza ) este bestial, daca nu ar avea politica de preturi tampita cu gratuitate numai pana la 7 ani eu unul m-as duce la Antedon.

Privelistea aia cu muntele si marea langa langa face toti banii.

Vezi ca am pus niste poze si de la Gural Premier Tekirova alt club super fain dar si scump. La asta chiar este lux si servicii excelente.

@stroescu, sa nu te superi pe mine dar este o vorba: cine nu deschide ochii, deschide punga.

Daca te uitai atent, pe prima pagina a sitelui era o oferta speciala pentru membrii AFA la Antedon 2 adulti+1 copil pana in 7 ani - 1550 euro cu toate taxele, cu plecare in 6 sau 8 iunie. Si acum este pt iulie si august mai ieftin decat ai platit tu...

[17.06.11 18:44:53]

Fotografia poate fi gasita (mai usor), daca dati click aici.

michaela_1961
    [17.06.11 21:55:36]

Multumesc mult Andox pentru raspuns si lui Web ptr poza, o vazusem dar... si la Rixos Lares era mare restaurantul si cu toate acestea era aglomerat si cu multe mirosuri, vroiam sa-mi zica cineva care a fost la fata locului cum i s-a parut. Despre Gural am auzit si eu ca este luxos si cam scumpicel, nu m-as avanta chiar asa, mai ales ca noi nu luam niciodata mai putin de 9 nopti, pe principiul ca tot platim avionul.

P. S. Andox, s-ar putea sa inceapa sa ma intereseze minicluburile ) prietenii cu care mergem in concedii de cand erau copii nostri mici, merg deja cu nepotii. Noi am inceput cu Turcia in 1998, cu masina, la vile, cand fata avea 8 ani, iar acum e anul 4 la Arhitectura. Aoleuuuu, deja ma deprim, ce repede trec anii!

[04.08.11 16:36:07]

Buna ziua!

La ce distanta se afla de aeroport sau mai bine zis, cat a durat transferul? Pe plaja este suficient nisip pentru ca cea mica a noastra sa se joace? Am citit un comentariu la un review la alt hotel ca aici internetul in camere exista si ca este free. Este adevarat?

Multumesc mult!

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [04.08.11 16:54:21]

Hotelul este la 45 km de aeroport, transferul dureaza cam 1 ora.

Plaja este cu nisip si pietris iar intrarea in mare abrupta.

Internet wi-fi este in lobby si camere (cat de bine merge nu stiu).

Au un mini club foarte bun.

[05.08.11 07:14:49]

Multumesc mult!

Toate cele bune!

[16.08.11 19:48:35]

deci, oameni buni care stiti ceva de akka antedon, merita sa riscam o vacanta acolo? ca de anul trecut ma tot uit si am ajuns la granada pana la urma, pt ca 'facea cu ochiul mai bine', asa ca nu prea stim la ce sa ne asteptam.

si inca ceva: aveti idee cam cat de mare este ca sa ne facem si noi o parere? pentru ca, granada avea cica 24000m patrati, cred ca desfasurati, si totusi era mititel (foarte frumos, dar mititel).

va foarte multumesc si scuze de bagat nasul...

[17.08.11 07:51:48]

Eu am citit si am decis sa "riscam" vacanta noastra acolo. Plecam de pe 11 septembrie. Am citit pe un site ca are 90 mii mp. Daca nu v-ati planificat intre timp plecarea pana atunci, o sa scriu si eu impresiile "calde".

Toate cele bune!

[17.08.11 20:05:47]

multumesc pentru intentie, cred ca o sa fie bune impresiile dvs, mai ales ca noi vrem sa plecam in jur de 24septembrie si daca ai banii... poti sa iei bilete si pe 23. concediu placut si cu zero intamplari neplacute.

[18.08.11 09:43:23]

Multumim mult pentru urari!

[18.08.11 11:16:20]

Poate cineva sa-mi spuna daca ies tantarii la "atac" seara?

[15.09.11 17:30:24]

@andu2005: Suntem la Akka Antedon, in Beldibi, scriu cateva impresii "la cald". Cand ne vom intoarce o sa scriu pe larg cum a decurs totul.

Este un loc cu un peisaj superb, (un loc situat intre mare si munte), o gradina ingrijita care are in mijlocul ei un loc de odihna cu hamace si "chioscuri" din lemn cu bancute sau cu sezlonguri din lemn, unde poti asculta muzica de buna calitate, care te ajuta sa te relaxezi sau sa-ti faci siesta.

Este asa cum am citit aici, pe forum, te simti intr-adevar un turist respectat.

Te descurci daca stii limba engleza, chiar daca toti ti se adreseaza de prima data in lb. rusa, schimba imediat "macazul"!

In ceea ce priveste aria pe care se desfasoara, cred ca zona este impartita echilibrat, (piscina acopera o mare parte din suprafata), este loc suficient pentru plimbare.

Restaurantul este mare, aerisit, ingrijit si nu da impresia unei cantine. Pe mese sunt mereu flori, seara sunt lumanari, aranjamente specifice temei pe care o abordeaza in fiecare seara. Mancarea este variata si foarte gustoasa.

Echipa de animatie are nota 10!

Ne pare rau ca nu am luat un sejur de 10 zile!

Concediu placut!

[16.09.11 21:48:02]

Multumesc frumos in primul rand pt impresii si in al doilea rand pentru ca nu ai uitat sa ne scrii )))))) Problema e ca trebuie sa amanam concediul pt ca cineva dragut m-a deposedat de portofel; asa ca nu mai am acte. Ca sa le fac pe toate imi ia o groaza de timp asa ca amanam sejurul. Oricum, tot e bine, pt ca acum stim unde sa mergem. Multumim din nou.

andu2005, Bmona, michaela_1961
    Alte impresii din această RUBRICĂAK-KA Antedon Hotel [Beldibi]: