ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2011
DIN: craiova
ÎNSCRIS: 18.02.11
JUN-2011

Ceva nou

Am avut parte de un concediu frumos la Palm Wings Beach Resort; conditiile am fost bune, cu cateva mici scapari, dar eu zic ca am fost in concediu... nu sa analizam cele cateva nereguli din resort.

Comparativ cu alte hoteluri de 5*, poate a mai lipsit cate ceva, dar lucruri minore, insa compenseaza prin peisaj, care este absolut superb, prin angajatii care sunt f deschisi, cei din echipa de animatie sunt f distractivi si prietenosi.

Din punctul meu de vedere ar trebui sa fie mai mult mediatizat; in perioada in care am fost au fost doar 4 familii de romani.

Cat despre regiunea Altikum este f frumoasa si cu f multe locuri de vizitat.

In concluzie noi am avut un concediu "pe cinste" si distractie maxima.

Trimis de terybery in 17.06.11 09:50:07
Validat / Publicat: 17.06.11 11:04:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: ANTALYA

VIZUALIZĂRI: 1952 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (terybery); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 PONTONUL

Horia
[18.06.11 09:39:06]

Poti sa ne spui ceva despre restaurantele a la carte? Ce specific au si daca sunt gratuite?

In ce zi a saptamanii a fost seara turceasca?

Ce se poate vizita in zona?

[19.06.11 12:27:01]

Horia, restaurantele a la carte, sunt in nr. de 4 si au specific: italian, pescaresc, chinezesc si turcesc.

Daca ai un sejur de 7 nopti poti alege sa mergi intr-o singura seara la unul dintrele ele, la care doresti; rezervarea se face la guest relations, care se gaseste in incinta shopping center-ului (una dintre fetele de la relatii este romanca) si se face cu o zi inante de seara dorita.

Seara turceasca a fost vineri, daca mai tin eu bine minte

Cat despre locurile pe care le poti vizita sunt multe, daca mergeti cu orice altceva in afara de masina personala, se fac excursii zilnic din hotel cu cei de la Peninsula Tour (si acolo este o fata din Craiova, Madalina) care va da informatii despre absolut orice se poate vizita, iar daca mergeti cu masina personala f aproape este Templul lui Apolla, plaja Altikum, Milet-ul si multe altele.

Daca vreti sa faceti cumparaturi sambata este bazar, unde puteti sa negociati si sa cumparati lucruri frumoase.

Concediu placut!

Horia
[19.06.11 13:44:41]

Multumesc pentru raspunsuri.

O colega de site (Olimpia) care s-a intors si ea de la PWR, a postat un rewiew pe care l-a numit "Hotel bunicel si atat".

Tu daca-i avea ceva sa-i reprosezi resortului ce i-ai reprosa?

Cu siguranta, nu au fost toate ok.

Si ca sa echilibram balanta, ce te-a impresionat cel mai mult.

Apropo voi la ce a la carte ati fost? Cum a fost?

Multumes si pentru urare.

Plecam miercuri pe 22 iunie 2011.

[20.06.11 09:10:08]

Horia, parerile sunt impartite, noi nu am fost si nu suntem niste persoane pretentioase, am fost si in hoteluri mai luxoase, insa raportul calitate-pret este la acest hotel este ok.

Insa, dupa cum am spus si in review, au mai fost si unele scapari ale personalului si cand spun asta ma refer la faptul ca in una din zile am avut la baie doar gelul de dus si lotiunea, a lipsit samponul sau s-a mai intamplat sa vedem la masa cate un bol care avea o pata pe el sau un pahar, dar puteai sa-ti iei altul pt ca nu te obliga nimeni sa-l folosesti pe acela.

In concluzie eu zic ca am fost in concediu nu in inspectie, la urma urmei si angajatii de acolo sunt tot oamenii si la cati turisti sunt poare mai gresesc si ei.

Ce ma impresionat, a fost peisajul, care este spectaculos si inca ceva daca puteti eu va sfatuiesc sa mergeti la Pamukkale este ceva de vis.

Noi am ales restaurantul chinezesc, unde sincera sa fiu mie nu mi-a placut decat puiul din toate felurile de mancare cu care ne-au servit.

Drum bun si astept impresii!

andi
[20.06.11 12:58:04]

salut

la Pamukkale ai fost pe cont propriu (unde ai stat, cat a fost camera si cam cati km sunt pana acolo?) sau in excursie?

Multumim pentru impresii

[20.06.11 18:17:45]

Buna, Andi

La Pamukkale, am fost pe cont propriu, in ziua in care ni s-a terminat sejurul, am plecat dimineata, sunt in jur de 240km dintre care 70km ii faci oricum pt ca fac parte din drumul pe care il faci si at cand vii la Didim.

Nu ne-am cazat acolo, deci nu stiu cat este cazarea, am stat toata ziua iar seara am plecat; iti este suficient o zi (sa va luati costume de baie pt ca puteti face baie).

oli
[22.06.11 20:44:06]

buna,

maine seara plecam si noi la Palm daca mai aveti ceva informatii le astept cu nerabdare

Mersi

[23.06.11 08:17:33]

Oli, eu am povestit cam tot ce mi s-a parut interesant si am raspuns la intrebarile care mi-au fost adresate, daca mai ai tu intrebari, pot sa-ti raspund in cursul zilei de azi.

drum bun si concediu placut, astept impresii!

oli
[23.06.11 21:20:35]

am citit tot ce-ai scris dar eu vroiam sa vad daca nu ati uitat ceva.

mersi oricum

acum ma culc caci plec la noapte la 2

o sa revin cu detalii despre drum si hotel cand ma intorc

andi, Horia, oli, terybery
Alte impresii din această RUBRICĂPalm Wings Beach Resort [HV-1]: