Vacan╚Ťa ├«n SINAIA / ROM├éNIA - impresii, p─âreri, recomand─âri [2 / 111]

Unde mâncăm în Sinaia?
  • IANUARIE, 2021
  • de: CornelD [02.01.21]
  • RECOMAND─é

Pentru cei care apreciaz─â experien╚Ťele culinare

Restaurant turcesc original, lipit de hotelul Green Palace. Meniu bogat, cu specialit─â╚Ťi tradi╚Ťionale. Am ales, pentru ├«nceput, aperitive pe baza de vinete, de dovlecei si un humus clasic. Toate foarte bune, ingredientele si uleiul au avut prospe╚Ťime si savoare si au venit ├«nso╚Ťite de o lipie mare si calda. Am s─ârit peste ciorbe, de╚Öi p─âreau tentante, pentru a ne p─âstra loc si pentru altele. Ca feluri de baza, am ales kebab-ul casei si o specialitate din carne de oaie cu [...] ÔÇö vezi review
Unde mâncăm în Sinaia?
  • NOIEMBRIE, 2020
  • de: krisstinna [16.12.20]

Aromele turcești din Sinaia

Departe de centrul ora╚Öului, ├«ntr-o zon─â mut─â, turcii de la Green Palace au deschis ├«n urm─â cu doi ani un restaurant, ├«ntr-un cort, o ÔÇ×cas─â din p├ósl─âÔÇŁ , o iurt─â. Uimit─â, pl─âcut impresionat─â, am pip─âit pere╚Ťii cortului vesel, au un schelet din lemn, cred c─â pere╚Ťii-s dubli, c─âptu╚Öi╚Ťi cu paie. Sau, cam a╚Öa am sim╚Ťit eu la pip─âial─â. Restaurantul se nume╚Öte Green Grill ╚Öi se afl─â pe str Tirul cu porumbei nr 2, Sinaia, la 500 m de hotel Interna╚Ťional, la 300 m de [...] ÔÇö vezi review [+49 poze]
Green Palace Hotel 3
  • NOIEMBRIE, 2020
  • de: krisstinna [14.12.20]
  • RECOMAND─é

O afacere turceasc─â, un hotel dr─âgu╚Ť, pentru nepreten╚Ťio╚Öi

Concediu noiembrie 2020, abureala e maxim─â, pierdere de timp cu l─âl─âial─â, anul trecut am fost la Szeget, la T├órgul de Cr─âciun - vezi impresii, anul acesta trebuia s─â fim ├«n Cracovia. ╚Üeap─â mare ne-a tras virusache, 'tu-i mama lui de chinez... A╚Öa c─â am vrut s─â-i fac domnului o surpriz─â muntoas─â, una mic─â, ╚Öi am reu╚Öit... un pic. Distan╚Ťarea social─â exista pe 20 noiembrie 2020, hotelurile erau deschise ├«n marea lor majoritate dar musai ├«mi trebuia o c├órciumioar─â, altfel [...] ÔÇö vezi review [+57 poze]
Bulevard Hotel 2
  • de: Floryn81 [23.11.20]

Hotelul Bulevard de la Sinaia - a fost bine pentru un minisejur

La ├«nceput de octombrie, ne-am g├óndit s─â profit─âm de vremea foarte frumoas─â ╚Öi s─â vizit─âm din nou Sinaia. Nu am rezervat nimic dinainte, ci am aruncat doar o privire pe booking, am v─âzut c─â exist─â mai multe caz─âri disponibile ╚Öi ne-am spus c─â vom g─âsi ceva convenabil la fa╚Ťa locului. A╚Öa avea s─â fie! Am ajuns ├«n sta╚Ťiune duminic─â diminea╚Ťa ╚Öi ne-am hot─âr├ót s─â vizit─âm c├óte ceva, urm├ónd ca mai t├órziu s─â ne ocup─âm ╚Öi de cazare. Pe la ora 14.00 am dat vreo dou─â [...] ÔÇö vezi review [+25 poze]
Marea Neagr─â Hotel 3
  • de: robert [09.11.20]

Marea Neagr─â de la munte

Pe la mijlocul lunii octombrie 2020 am petrecut un scurt sejur la Sinaia. Diminea╚Ťa am urcat un pic pe munte, iar dup─â amiaza ne-am petrecut-o ├«n superbul or─â╚Öel de munte Sinaia. Pentru cazare am ales un hotel ce ne amintea de mare ╚Öi anume Hotelul Marea Neagr─â. La noi pe site pe AFA are ni╚Öte recenzii tare proaste, dar eu am mers pe feelingul meu si nu am dat gre╚Ö. Hotelul Marea Neagr─â din Sinaia este un hotel modern, situat ├«n imediata apropriere a complexului mult mai [...] ÔÇö vezi review [+31 poze]
Marea Neagr─â Hotel 3
  • de: Mirel.m [17.10.20]

Nu recomand Hotel Marea Neagra din Sinaia

Hotelul marea neagra din sinaia este un hotel nou, curat ╚Öi cu mobilier nou dar angaja╚Ťii... Pe scurt, dac─â suporta╚Ťi obr─âznicia chelnerului ╚Öi l─âtratul unui c├óine toat─â noaptea sub fereastra ├«nseamn─â c─â nu ve╚Ťi baga de seama celelalte probleme minore cum ar fi sa comanda╚Ťi cafea la micul dejun ╚Öi sa primi╚Ťi suc de portocale sau dac─â a uitat sa va aduc─â paharul cu lapte va trimite sa-l lua╚Ťi pentru ca nu are timp sa vi-l aduca. Obr─âznicia chelnerului merge pana la a [...] ÔÇö vezi review
Pensiunea Izvor / str Badea C├ór╚Ťan 2
  • SEPTEMBRIE, 2020
  • de: AndreeaDS [21.09.20]

Pensiunea Izvor Sinaia groaznic

Buna! In aceasta recenzie voi povesti experienta unui grup de tineri care si-a dorit sa stea toti la aceeasi cazare si sa aiba o zona comuna unde sa poata servi masa / sa stea impreuna. Pentru cazare am sunat direct la locatie. Am primit un sms cu IBAN-ul si unde sa transferam jumatate din suma de bani. A fost o problema cu IBAN-ul caci ni l-au transmis gresit, dar ulterior ni l-au trimis corect. Locatia este aproape de iesirea spre Targoviste, ceea ce ne interesa pe noi caci doream sa [...] ÔÇö vezi review [+42 poze]
Rina Sinaia Hotel 3
  • SEPTEMBRIE, 2020
  • de: AlinaAlina1 [14.09.20]

Vacan╚Ť─â Sinaia la ├«nceputul lui septembrie

Am pornit spre Sinaia joi diminea╚Ť─â, iar drumul a fost lejer pentru c─â am ales s─â venim ├«ntr-o zi lucr─âtoare din timpul s─âpt─âm├ónii. Am stat p├ón─â luni. [...] ÔÇö vezi review [+11 poze]
Vila Fraţii Montana 4
  • IULIE, 2020
  • de: ascent [11.09.20]

Cazare decenta

Am ajuns aici la recomandarea unor prieteni. Ne-am dorit o "evadare" in luna iulie din Baragan. La noi erau temperaturi de 38 grade, greu de suportat si am cautat racoarea muntilor, racoarea statiunii Sinaia. Am sunat, am gasit o camera libera, nu s-a cerut plata vreunei sume in avans. Am avut cu noi un copil de 8 ani, pentru care am solicitat un pat suplimentar. Initial, s-a solicitat suma de 150 lei/noapte, mai apoi am platit 150 lei pentru prima noapte si cate 130 lei pentru celelalte doua. [...] ÔÇö vezi review [+20 poze]
Casa Iris 4
  • AUGUST, 2020
  • de: Coracora [24.08.20]

Lipsa solutii si indulgenta

Lipsa totala de profesionalism. Am introdus pe fondul oboselii codul cardului de salariu in locul celui de vacanta. Mi-a fost incasata suma pe 2 nopti de cazare cu viteza supersonicului. Am rugat imediat receptia sa imi anuleze rezervarea sa o efectuez pe cea cu cardul de vacanta pentru ca vroiam sa pl─âtesc si mesele, acestea (mancai cu card vacanta doar platind si cazarea), fiind doar la pachet si mi-au spus ca nu se poate. Au spus ca asta este politica lor cu Booking. E prima data cand [...] ÔÇö vezi review
Al─âtur─â-te comunit─â╚Ťii noastre

AmFostAcolo recomand─â g─âzduirea la ROHOST.COM