Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2053 / 5013]
Afișate impresii [20521 - 20530] din total 50125 impresii
Pensiunea Arinul [Moieciu de Jos] 4 / MOIECIU
- NOIEMBRIE, 2014
- de: ionut322 [02.12.14]
- RECOMANDĂ
Superb!
Nu am cuvinte sa descriu cu cata caldura am fost primiti, am fost un grup compact de aproximativ 30 de persoane si am fost primiti ireprosabil, Mancarea a fost de vis, cu mana pe inima va spun ca am mancat el mai bun pastrav la gratar din viata mea, a lasat pentru noi deschis toata noaptea sala de recreere sa ne facem de cap, foc de tabara ca si surpriza... DJ din partea casei pentru petrecerea noastra... personal la dispozitie. Imi pare rau ca nu pot da nota 12. Camerele mari, [...] — vezi review
Pensiunea Cristal [Tohanu Nou] 4 / BRAN
- NOIEMBRIE, 2014
- de: m_dirla [02.12.14]
- RECOMANDĂ
Minunat
Personalul a fost amabil si prompt, lucru pe care l-am simtit inca de cand am facut rezervarea. Mancarea de o calitate exceptionala servita intr-un cadrul minunat, ambianta oferita de o formatie live care ne-a incantat cu melodii de toate genurile. Conditiile de cazare au fost foarte bune (cu toate ca am citit cateva comentarii negative, dupa ce am achitat avansul!! , care m-au speriat), camere spatioase, luminoase si curate. Recomand cu caldura aceasta pensiune si vom reveni cu mare [...] — vezi review
Mănăstirea Vărzărești [Urechești] / FOCȘANI
- NOIEMBRIE, 2014
- de: Yersinia Pestis [02.12.14]
- RECOMANDĂ
Mănăstirea Vărzărești din Vrancea
V-am scris, ieri, despre mănăstirile Bucovinei, așa că astăzi, în contrapartidă, ca un bun și iubitor de locuri vrâncene ce mă aflu, o să vă descriu o mănăstire din frumosul județ de domiciliu. Acuma, să fiu bine înțeles, nu fac vreun clasament, care mănăstire e mai frumoasă, care e mai plină de istorie, sau, mai știu eu ce criteriu... normal, cele din Vrancea sunt cele mai frumoase, măcar pentru faptul că le descriu eu , chiar dacă o fac după Crazy Mouse (buei, [...] — vezi review [+22 poze]
Parcuri bucureștene / BUCUREȘTI
- NOIEMBRIE, 2014
- de: tata123 🔱 [01.12.14]
- RECOMANDĂ
Copiii și statuia de marmură albă
Voi scrie câteva cuvinte despre un mic parc, de fapt nu e chiar parc, e mai mult un punct de popas situat în zona centrală a Bucureștiului. Acest petic verde este ascuns după clădirile ce mărginesc Bulevardul Magheru; este vorba despre scuarul-parc Pitar Moș. El se află amplasat la intersecția străzilor Pitar Moș-Dionisie Lupu-Jules Michelet. De altfel, consider că orice petic de verdeață, care are în dotare câteva bănci pentru o clipă de odihnă, câțiva copaci pentru [...] — vezi review [+19 poze]
Pensiunea Cristal [Tohanu Nou] 4 / BRAN
- NOIEMBRIE, 2014
- de: david elena [01.12.14]
- RECOMANDĂ
Relaxant si placut
Am beneficiat de Oferta Speciala de 1 Decembrie. Sincera sa fiu, dupa toate comentariile nefavorabile pe care le-am citit pe diverse site-uri, am plecat spre Bran cu o strangere de inima. Dar cand am ajuns la pensiune a fost o reala surpriza placuta : oameni draguti si ospitalieri, curatenie in camere, mancare foarte buna si program artistic in cadrul restaurantului. Singurul dezavantaj a constat in faptul ca nu exista retea Wireless in camere, insa la receptie poti utiliza reteaua [...] — vezi review
Descoperă Bucovina / #LA PAS PRIN BUCOVINA
- NOIEMBRIE, 2014
- de: Yersinia Pestis [01.12.14]
- RECOMANDĂ
Melanj de Bucovina
Vă anunț, încă de la început, va fi o postare lungă-lungă-lungă! Cei care v-ați cumpărat bilet, dacă v-ați răzgândit, până pleacă trenul din stație, fuga-fuguța la casa de bilete și luați-vă banii înapoi, că, dacă pleacă trenul din stație, nu-l mai poci opri, o să mergeți cu mine până la sfârșitul drumului! În caz de plictiseală majoră, sus, în colțul din dreapta al ecranului, aveți un pătrățel roșu cu un ”x”... apăsați pe el cu încredere, [...] — vezi review [+73 poze]
Palatul Elisabeta / BUCUREȘTI
- NOIEMBRIE, 2014
- de: tata123 🔱 [01.12.14]
- RECOMANDĂ
Spre/și la Palatul Elisabeta – simbol regal
Deși azi e 1 decembrie 2014, Ziua Națională a României, și iarna și-a intrat pe deplin în drepturi în Capitală eu vă voi descrie ceva legat de toamna târzie și de Familia Regală a României. În definitiv, multe lucruri și evenimente au legături nebănuite între ele. 19 noiembrie 2014... Regele Mihai invită pe toți românii la Palatul Elisabeta pentru a-și serba ziua de naștere și onomastica. Palatul Elisabeta își deschide porțile pentru popor... am considerat că este [...] — vezi review [+35 poze]
La Mulți Ani România! / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA
- NOIEMBRIE, 2014
- de: alinaro [01.12.14]
Cadoul 'căpşunarilor' de Ziua Tării Noastre
Dati-mi voie sa incep cu Cosbuc al nostru… Scumpă ţară românească,Cuib în care ne-am născut, Câmp pe care s-a văzut Vitejia strămoşească, Scumpă ţară românească, Te salut! Şi-a mea frunte ţi se-nchină Ca naintea unui sfânt, Căci, deşi copil eu sunt, Inima de dor mi-e plină. Să te văd mereu regină Pe pământ. Să ai viaţă de vecie, Să sporească-al tău popor; Sub stindardul tricolorSă nu vezi decât frăţie, Şi-atunci, dac-o fi să fie, Pot să mor! Ii [...] — vezi review [+12 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- NOIEMBRIE, 2014
- de: Aurici [01.12.14]
Restaurantul Sarpele Roz, Bucuresti
ACTUALIZARE: Restaurantul Sarpele Roz a tras obloanele.În același loc acum funcționează restaultul cu specific grecesc, KOS. Ziceam ca nu are ce sa mi se mai intample pana la sfarsitul anului cand voi scrie despre sejurul ce include revelionul. Dar iata ca socoteala din targ nu se potriveste…. asa ca va impartasesc experienta de joi seara, de la restaurantul Sarpele Roz din Bucuresti. In vara am cununat o ultima (credem) pereche de fini (matura), si cum finu’ e indragostit pana [...] — vezi review [+2 poze]
România - te iubesc / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA
- NOIEMBRIE, 2014
- de: Michi [30.11.14]
- RECOMANDĂ









