Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2048 / 5013]
Afișate impresii [20471 - 20480] din total 50125 impresii
Unde mâncăm în Băile Felix și împrejurimi / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- DECEMBRIE, 2014
- de: Atena2008 [31.12.14]
- RECOMANDĂ
Restaurant Casa Romaneasca Baile Felix
Un restaurant excelent, amenajat rustic, cochet, curat, personal foarte amabil si profesionist. Restaurantul un pic cam aglomerat (mese inghesuite). Meniul extrem de diversificat si adaptabil la cerintele clientilor. In afara meniurilor uzuale, se poate servi o gama larga de specialitati (cerb, mistret, urs, purcel de lapte, etc) Calitate si prezentare foarte buna a tuturor serviciilor, la preturi rezonabile. Exista in restaurant muzica de ambient, televizor, wifi free. Ca singur punct [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2014
- de: Dabator [31.12.14]
- RECOMANDĂ
The Pub or not The Pub
Motto: Îţi spun şi matale:mănâncă petalede vegetaleşi ce-o mai fi-n pomi;mănâncă rizomi;duminica, lisăde muguri de tisăşi spori de ciuperci;fă-ţi, lunea, un tercide hrişcă, iar joia,nu uita soia.Consumă-le calmcum, frunza de palm,girafa şi havăriiei, la Discovery ...Dacă n-ai aşa gât,nu-ţi rămîne decâtsă te saturi cu iarbă:n-o pune să fiarbă,căci, până se-ntunecă,burta o rumegă...Iar ţie, beteagulde câtemai boaleleşi preanerumenul,ţi se-mproaspătă [...] — vezi review [+15 poze]
Aquapark Paradisul Acvatic / BRAȘOV
- DECEMBRIE, 2014
- de: cristianam [30.12.14]
- RECOMANDĂ
Paradisul Acvatic - loc de relaxare pentru iubitorii de apa calda
Acum, odata cu venirea iernii si dupa o perioada indelungata in care nu am vazut soare, creierul refuza sa se mai gandeasca la altceva decat piscine cu apa calda si zapada. OK…stim de ce avem nevoie dar unde sa gasim asa ceva? M-am pus pe cautat, ca un bun organizator de vacanta ce ma consider si am gasit, aproape de casa, la Brasov, Paradisul Acvatic (am mai gasit si altele, dar mai departe si calatoria asta am dorit sa fie facuta cu trenul). Am gasit locul, am gasit spatiu de cazare chiar [...] — vezi review [+2 poze]
Complex Turistic Valahia [Păscoaia] 4 / VOINEASA / VALEA LOTRULUI
- DECEMBRIE, 2014
- de: Momonik [29.12.14]
- RECOMANDĂ
Un Craciun de vis
Am ajuns in 23 dec. intr-o locatie de vis, pensiunea Valahia. Primirea am avut-o cu bautura traditionala, tuica si visinata facuta de ei si cu cina traditionala, din porcul taiat cu 2 zile inainte. Personalul f amabil ne-au servit cu tot ce am comandat. Pe 24 au taiat porcul si au facut o gustare traditionala pe terasa restaurantului, cu lautari si vin fiert (tuica fiarta). Si seara pomana porcului si foc de tabara. Dupa care a venit Mosu' si a dat cadouri la cei mici si cei mari... si am [...] — vezi review [+6 poze]
Unde mâncăm în zona Alba Iulia? / ALBA IULIA
- DECEMBRIE, 2014
- de: bogumil [29.12.14]
- RECOMANDĂ
Pizzeria Roberta - recomandabil!
Pagina web : pizzeriaroberta.ro/index.html; Adresa : Alba Iulia, B-dul Tudor Vladimirescu, nr. 4; Coordonate GPS : N46.07551° X E23.57953° Cum sâmbătă 27.12.2014 mă aflam la părinţi, în zona limitrofă mun. Alba - Iulia şi aveam de sărbătorit ceva în familie (cei 62 de ani... sănătoşi şi frumoşi ai mamei), am complotat împreună cu fratelo' din dotare şi aşa am ajuns să-i scoatem pe părinţi la masă în oraş. Iar, Pizzeria Roberta a fost locul recomandat de mai [...] — vezi review [+20 poze]
Unde mâncăm în zona Moieciu / MOIECIU
- DECEMBRIE, 2014
- de: dandi [28.12.14]
- RECOMANDĂ
Ospitalieri (Pensiunea Podul Turcului)
Am ajuns intr-o seara de curand la pensiunea Podul Turcului. Aveam cazare undeva in apropiere (vezi impresii) dar am vrut sa mancam in alta parte. Despre conditiile de cazare nu am ce sa scriu dar pot spune ca au fost foarte primitori. De cum am parcat masina, un angajat ne-a si intampinat. I-am spus ca nu ne intereseaza cazare ci doar sa mancam ceva. Am fost tratati in continuare frumos. Restaurantul este decorat frumos, nu are acea nota de kitsch ce se regaseste la o vila din Bran, de [...] — vezi review
Roua Hotel 3 / PREDEAL
- DECEMBRIE, 2014
- de: RoYuLee [27.12.14]
- NURECOMANDĂ
Dezamagitor
Hotel de maxim 2 stele. Camera: mobilier invechit, mocheta murdara, pat subred, televizor cu tub, spatii de depozitare in camera dubla ca intr-una simpla, refrigerator stricat (nu stiu ce e ala refrigerator) schimbat cu un frigider vechi si cu diverse elemente rupte/crapate inauntru. Singurul lucru pozitiv, din punctul meu de vedere, a fost ca atat chiuveta cat si cada nu erau infundate cum am experimentat in multe alte locuri in tara. In prima zi centrala a fost oprita aproape foata ziua [...] — vezi review
Descoperă zona Padina [şi împrejurimile] / MASIVUL BUCEGI
- DECEMBRIE, 2014
- de: Dan&Ema [27.12.14]
- RECOMANDĂ
Hotel Peștera - Muntii Bucegi – căi de acces
Yes! Sau ies la munte! Indraznesc a incepe acest articol. Sincer, am ezitat mult in scrierea acestui review. Nu in a il scrie, ci in privinta continutul sau. Povestea seaca suna cam asa: Denisa, Emi, Ema si Dan au petrecut Craciunul 2014 la Hotel Pestera (vezi impresii) in Muntii Bucegi. Aveam de gand sa scriu doua articole – unul despre cazare si pachetul de servicii achizitionat – altul despre Pestera Ialomicioarei, pe care ne-am dorit mult sa o putem vizita in special pentru copii. [...] — vezi review [+16 poze]
Termal Hotel [Băile Felix] 3 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- DECEMBRIE, 2014
- de: doriana50 [27.12.14]
- NURECOMANDĂ
Fara distractie
Am fost acum acolo, oferta CRACIUN 2014, trist, DE TOT, atmosfera de doliu, ne au MINTIT PE E MAIL si telefonic, ca au formatie muzicala, distractie live de CRACIUN, INSA NIMIC, in 25 dec a venit ceva trio inchiriat cu muzica de camera... seara ceva scurt de 2 ore... si culmea, intrebam daca au formatie live, muzica, de 24, 25, 26 seara, toti ne minteau DAAAAAAAA, avem formatia hotelului... TRIST, n au avut nimic... decat 3 melodii in 25 seara... si nimeni nu dansa... o doamna ce parea DJ ne [...] — vezi review
Cabana Schiorilor 4 / PREDEAL
- DECEMBRIE, 2014
- de: liflone [27.12.14]
- NURECOMANDĂ







