Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2031 / 5013]
Afișate impresii [20301 - 20310] din total 50125 impresii
Roua Hotel 3 / PREDEAL
- FEBRUARIE, 2015
- de: Angi Mucuta [25.02.15]
- RECOMANDĂ
Am incercat Roua si m-am indragostit.
De ziua indragostitilor am vazut o oferta si am incercat. Am sunat si am rezervat 4 camere. Nu mi s-a cerut nici un acont. Am ajuns vineri spre seara. Nu m-am asteptat nici o clipa sa fim intimpinati cu atata caldura. In fiecare camera ne astepta o mica surpriza. O floare, pe care o am acum acasa, bomboane, o felicitare, o luminarica. Am ramas la restaurantul hotelului. Si bine am facut, pentru ca mancarea a fost buna, ieftina si destula. In camera a fost cald, salteaua buna si [...] — vezi review [+1 poze]
Cabana Codruț [Parâng - Petroșani] 2 / MASIVUL PARÂNG
- FEBRUARIE, 2015
- de: AndradaOlariu [25.02.15]
- RECOMANDĂ
Recomandam cu caldura sa va cazati la Cabana Codrut | We highly recommend Cabana Codrut!
Am fost un grup de noua prieteni si ne-am cazat la Cabana Codrut pentru un weekend la ski si snowboarding. Personalul cabanei este extrem de prietenos, amabil si cumsecade. Am gasit toate camerele, grupurile sanitare si facilitatile foarte calduroase si impecabile. Camera de zi este extrem de primitoare, semineul este minunat, iar bucataria este foarte bine echipata. Am fost extrem de norocosi si bucurosi sa aflam ca domnul cabanier este atat de amabil, incat a decis sa vina cu noi pe [...] — vezi review [+3 poze]
Pensiunea Emma 3 / SÂMBĂTA de SUS
- FEBRUARIE, 2015
- de: ancabibi [23.02.15]
- RECOMANDĂ
Am revenit cu drag!
Am revenit intr-un loc drag, unde ne-am simtit foarte bine! Conditiile de cazare sunt extraordinare, gazdele primitoare si atente cu turistii. vom revenii cu drag si data viitoare, speram sa fie la vara sa ne putem bucura de frumosul foisor din spatele curtii, unde este si un bazin amenajat plin cu pastravi! Curatenia din camere face diferenta fata de alte pensiuni, lenjeriile erau impecabile si camerele foarte bine incalzite. Daca ajungeti aici, incercati cafeaua - va da energie pentru o [...] — vezi review
O zi în Focșani şi împrejurimi / FOCȘANI
- FEBRUARIE, 2015
- de: Yersinia Pestis [23.02.15]
- RECOMANDĂ
Mănăstirea Rogozu - Slobozia Bradului,Vrancea
”Dragă UNICEF, Îți scriu cu durere-n suflet și cu inima plină de amărăciune, că nuș' cui să mă adresez și am aflat io că tu faci bine la copiii oropsiți. Sunt și io copil orfan, de ambii părinți, bașca vreo trei mătuși, doi unchi și toți bunicii și, pi această cale, vreau să-i pârăsc pe crismis, alinaro, traian leuca și alții de-o teapă cu ei, de folosirea cu sadism a talentului de-a scrie. :) N-apucai să-ți spui, că-ncepui din pripă, eu sunt memebru [...] — vezi review [+25 poze]
Sandoria Hotel 3 / TÎRGU MUREȘ
- FEBRUARIE, 2015
- de: gotty [23.02.15]
- RECOMANDĂ
No, ca se poate si asa!
Hai sa ne pregatim de mers la Targu Mures! Ne tiganim cu actionariatul firmei, eu vroiam un hotel cu sala de fitness ei imi propun o pensiune, eu ingros obrazul si fac rezervare la Sandoria. Nici ca mine nici ca ei. Hotel ce parea in regula, cu poze frumoase (bine, asa apare orice starleta de pe la noi in tabloide si in realitate nu le-ar angaja nici la Casa Groazei din Oraselul Copiilor) si cu reviewuri bune acilisa. Am pornit de dimineata catre Targu Mures, m-am invartit putin prin [...] — vezi review [+10 poze]
Schitul Ostrov [Călimănești] / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
- FEBRUARIE, 2015
- de: bica adriana [21.02.15]
- RECOMANDĂ
Liniste si pace la Schitul Ostrov
Locuiesc la 18 km de Calimanesti si in fiecare vara imi petrec cateva zile pe malul Oltului la Caciulata si nu ratez o vizita la Schitul Ostrov. Am observat ca toate fotografiile de pe internet prezinta aceasta zona pe timp de vara cand explozia vegetatiei este in toi. Intr-una din zile m-am hotarat sa merg si sa vad cum arata iarna pe insula din mijlocul Oltului. Am plecat din Rm. Valcea intr-o dimineata de februarie (ora 7,30), o dimineata intunecata de o ceata densa. Era frig si copacii [...] — vezi review [+28 poze]
Bucegi Porțile Regatului Hotel 3 / PÂRÂUL RECE
- FEBRUARIE, 2015
- de: CVL [20.02.15]
- RECOMANDĂ
Valentines Day 2015 minunat!
Un loc minunat, in care abia astept sa revin. Am fost cu un grup de prieteni, cam 12 la numar din Constanta si toti am remarcat curatenia din camere, servirea la restaurant fara repros din partea D-lui Vali, mancarea foarte buna si portii mari din care te saturi. Iar seara organizata de Valentines Day a fost extaordinara, muzica live cu solista plus solist, care au cantat foarte frumos, "meniul indragostitilor" la mare arta si atmosfera intima ne-au incantat pe toti si ne-am promis sa revenim [...] — vezi review
Coroana Moldovei Hotel 4 / SLĂNIC MOLDOVA
- FEBRUARIE, 2015
- de: Emi73 [20.02.15]
- RECOMANDĂ
Un sejur de exceptie!
Am fost incantati de acest hotel ce are o locatie deosebita, gazdele au fost foarte primitoare, caldura in camere, curate iar arhitectura hotelului si restaurantul au fost impresionante! In statiune am fost deosebit de incantati de partia de schi Nemira, recent deschisa si cu multiple facilitati, de apele minerale sulfuroase si de aerul extrem de ionizat. Statiunea este extrem de linistita recomandata in special familiilor cu copii. Merita vizitata in zona si salina de la Targu Ocna. Speram [...] — vezi review
Biserica Sfântul Nicolae & Muzeul 'Prima Şcoala Românească' / BRAȘOV
- FEBRUARIE, 2015
- de: ionel64 [19.02.15]
- RECOMANDĂ
Km. ”0” al românismului - prima Școală românească
Cine a trecut prin Brașov și a avut măcar o oră liberă și nu a fost la biserica Sf. Nicolae din Șcheii Brașovului unde se află prima Școala Românescă, să știe că a pierdut un moment emoționant din viața lui. Dar dacă mai are drum prin Brașov și nu merge acolo, înseamnă că e un promotor al manelismului și inculturii. ”Eu nu mă tem de Ministrul culturii și de cultura ministrului” spune părintele Oltean, cel care este sufletul muzeului Primei Școli Românești în [...] — vezi review
Pensiunea Bastion 3 / SIGHIȘOARA [MS]
- FEBRUARIE, 2015
- de: Coniss [17.02.15]
- RECOMANDĂ








