Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2029 / 5013]
Afișate impresii [20281 - 20290] din total 50125 impresii
Belvedere Hotel (ex Cioplea) 3 / PREDEAL
- FEBRUARIE, 2015
- de: MirelaR [18.05.15]
- RECOMANDĂ
Sejur fff placut in Predeal
Am fost cazata in februarie 4 nopti la Hotel Belvedere. Este situat la 15-20 min de gara pe jos, 5 min cu masina. Camera a fost spatioasa si curata, la fel si baia. Privelistea de pe balconul camerei este fff frumoasa, vazandu-se muntii plini cu zapada. Curatenie se facea in fecare dimineata dar dupa plecarea noastra din camera, camerista nederajandu-ne cand timp eram in camera. Am avut inclus si accesul la jacuzzi, sauna si fitness. Sauna a foarte buna dar jacuzzi avea apa nu foarte calda [...] — vezi review
Complex Turistic Wolf [Wolf 1, Wolf 2] 3 / BRAN
- FEBRUARIE, 2015
- de: Angeliq [10.05.15]
- RECOMANDĂ
O vacanta reușită
Este pentru a doua oară când ajung la wolf, prima data am fost cazați în wolf 2 unde a fost foarte, foarte frumos, a doua oară am fost în wolf 1 unde a fost acceptabil. Zona spa nu a funcționat nici prima nici a doua oara (ba a fost apa rece, ba nu merge jacuzzi etcetera) din câte am înțeles așa este mereu, Micul dejun a fost destul de variat, gem mai multe feluri, unt, oua fierte/prăjite, omlete, pâine prăjită cu semințe sau chifle, cârnați, etcetera. În prima seara am [...] — vezi review [+2 poze]
Pensiunea Pappacabana [Săticu de Jos] 3 / MASIVUL PIATRA CRAIULUI
- FEBRUARIE, 2015
- de: ioanageanina [14.03.15]
- RECOMANDĂ
O experienta relaxanta intr-un cadru minunat
Am fost pentru prima data in zona Satic - Rucar si am ales pentru cazare, in urma recomandarilor de pe site, pensiunea "Pappacabana”. Conditiile de cazare au fost conform asteptarilor, raportul calitate-pret este excelent. Nu am cuvinte sa descriu cu cata caldura am fost primiti, am fost un grup compact de aproximativ 30 de persoane si am fost primiti ireprosabil. Mancarea a fost de vis, cu mana pe inima va spun ca am mancat cel mai bun pastrav la gratar din viata mea. Camerele mari, [...] — vezi review
Mănăstirea Sihastru [Ploscuțeni] / ADJUD [VN]
- FEBRUARIE, 2015
- de: Yersinia Pestis [12.03.15]
- RECOMANDĂ
Mănăstirea Sihastru, cea mai frumoasă dintre mănăstirile vrâncenești
Din data de 06.03.2015, postul de radio VibeFM a trecut de la muzica ”dance” la stilul ”golden”. Mie mi-a cauzat treaba asta, motiv pentru care, numai și numai din dorința creștinească de răzbunare, vă mai postez un review cu mănăstiri, așa, de-a dreacu'! Astăzi o să vă vorbesc despre Mănăstirea Sihastru, cred eu, cea mai frumoasă mănăstire din Vrancea. După cum vă spuneam, mănăstirile din Vrancea sunt construite în anii de demult și nu sunt atât de [...] — vezi review [+20 poze]
Unde mâncăm în zona Alba Iulia? / ALBA IULIA
- FEBRUARIE, 2015
- de: crin imperial [08.03.15]
- RECOMANDĂ
Pub 13 Alba Iulia
AM FOST ACOLO luna trecută, după ce m-am plimbat prin cetatea Alba Iulia care mi-a plăcut foarte mult. PUB 13 mi-a fost recomandat de un localnic şi am ajuns pe la 5 după amiaza. Este în zidul cetăţii, traversezi o pasarelă şi intri înăuntru coborând nişte scări. Deşi afară ploua şi era rece, înăuntru era cald şi bine. Erau destui clienţi la ora aceea fără să fie aglomerat. Când am intrat, m-a impresionat plăcut atmosfera aceea medievală, m-am simţit ca o [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Beiuş-Meziad? / BEIUȘ / CHIȘCĂU [BH]
- FEBRUARIE, 2015
- de: luciaoradea [04.03.15]
- RECOMANDĂ
Cea mai buna pizza din Beius - la Tornado
Dar si singura pe care am incercat-o aici, de fiecare data in drum spre sau mai bine zis la intoarcere de la schi, de la Vartop. Si de data aceasta, la intoarcere de la partie ni s-a facut foame (sotului meu, ca eu mai mancasem cascaval pane cu cartofi prajiti la Cabana Vartop, asteptandu-l pe el sa termine de schiat) cand am ajuns in Beius. Si, plini de oboseala si nervi din cauza drumului infect, plin de gropi, am zis ca facem un popas si de aceasta data si luam cate o pizza. Zis si facut. [...] — vezi review [+11 poze]
Casa Roşca 3 / BUȘTENI
- FEBRUARIE, 2015
- de: Cristi M [03.03.15]
- RECOMANDĂ
O cazare excelenta
M-am cazat pentru a 2 oara la aceasta pensiune si am revenit cu drag pentru caldura si ospitalitatea cu care am fost primiti la Casa Rosca. Casa este una mai mult decat ingrijita, curata, eleganta si primitoare. Curatenia este la mama ei acasa. Camerele aranjate cu mult bun gust, curate, dotate cu tot ce ai nevoie (pat mare, canapea extensibila, tv, internet wi-fi, frigider si un balcon unde poti savura o cafea si o tigara si de unde poti admira un peisaj superb. Gazdele ne-au primit cu [...] — vezi review
Mănăstirea Cotești [Cotești] / FOCȘANI
- FEBRUARIE, 2015
- de: Yersinia Pestis [03.03.15]
- RECOMANDĂ
Mănăstirea Cotești, jud. Vrancea - review nu tocmai ortodox
Vă spun cu mâna pe inimă că nu-s un tip bisericos. Ba, spre rușinea mea, în situații de nervi nervoși, cuvântul ”biserică” îl folosesc alături de niște verbe care nu sunt chiar din cele cu înțelesuri decente! Evident, nu mă mândresc cu asta, dar refularea este intempestivă, n-ai ce face! Cu toate astea, în postările mele de pe AFA am foarte multe reviewuri despre mănăstiri și, din păcate pentru voi, or să mai fie. Vreau să explic pentru ca cei ce-și pun [...] — vezi review [+15 poze]
Unde mâncăm în Vârtop? / VÂRTOP [AB / BH]
- FEBRUARIE, 2015
- de: luciaoradea [03.03.15]
- RECOMANDĂ
La botul calului! - restaurant Cabana Vârtop
Parca aud criticile unora care vor zice "inca un review despre mancare fast-food pe AFA? "Dar la Cabana Vartop mancarea este si fast dar si slow. Adica depinde ce alegi si cat ai de gand sa petreci aici. Poti lua ceva de baut "la botul calului" si sa o iei inapoi catre partie. Dar poti sa si iei masa aici. Este totusi un restaurant la baza unei partii, unde vine omul plin de frig, entuziasm sau doar foame, dupa o zi pe partie sau doar cateva ore de stat in frig sa bea un ceai sau sa manance o [...] — vezi review [+9 poze]
Pensiunea Iara [Galbena] 3 / ARIEȘENI [AB]
- FEBRUARIE, 2015
- de: bianati [02.03.15]
- RECOMANDĂ







