Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2001 / 5013]
Afișate impresii [20001 - 20010] din total 50125 impresii
Unde mâncăm în Păltiniş? / PĂLTINIȘ [SB]
- MAI, 2015
- de: Seb [01.06.15]
- RECOMANDĂ
O noapte de vis la restaurantul pensiunii Alpina
Fie pentru un weekend relaxant sau pentru un eveniment ca majoratul, Pensiunea Alpina ofera conditii de inalta calitate la un pret mai mult decat avantajos! Personal amabil, gata oricand sa sara in ajutor in diferit situatii. In opinia mea, am avut o experienta de vis, o petrecere de vis, asa cum nici nu ma gandeam ca se poate. Daca vreodata veti ajunge prin Paltinis si veti cauta un loc de cazare sau un restaurant, va recomand, chiar va incurajez, sa alegeti Pensiunea Alpina si va garantez ca [...] — vezi review [+1 poze]
Apartamente în regim hotelier [?] / SIBIU
- MAI, 2015
- de: NAZARICA [01.06.15]
- RECOMANDĂ
Apartamentul str. Ocnei - Ceva vechi. Ceva nou. Ceva albastru... aaa... Ceva de neuitat!
Am ales pe Booking.com Apartamentul de pe str. Ocnei. L-am ales datorita faptului ca era in centru, (aproape de Podul Minciunilor), pentru ca era rezonabil ca pret, (109 lei), pentru ca era apartament si pentru ca avea recomandari excelente. Am descoperit adresa repede. Intri intr-o curte intunecoasa, pavata acum vreo 200 de ani cu pietre rotunde si incomode… (atentie la tocuri, duducutelor) ! In curtea interioara pare-mi-se sunt locuintze... „locuite”, urci pe o scara de lemn, dai [...] — vezi review [+7 poze]
Unde mâncăm în Tuşnad? / BĂILE TUȘNAD
- MAI, 2015
- de: warlord76 [31.05.15]
- NURECOMANDĂ
Hotel O-zone mincare de 2 bani
Plimbând prin împrejurimi la Baile Tusnad ni sa făcut si noua foame si ce da Dumnezeu vedem si noi Hotelul O-zone cu restaurant de 4 stele. Ne am sfătuit intre noi haideți sa mâncam ceva. Eu si cu încă un coleg am comandat tocana de pui cu ciuperci si pireu de cartof. Pai ce sa va zic fraților asa ceva nu am mâncat in viata mea si sper din tot sufletul ca nici nu o sa mai trebuiască, păcat ca nu am dat cu mâncarea in capul șefului. Pireul era numai apa si cartofi o mâzgăleala [...] — vezi review
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
- MAI, 2015
- de: Geanina Staicu [31.05.15]
- RECOMANDĂ
Un banchet foarte reusit
Dupa o zi superba de mai petrecuta in aer liber - intai o vizita la Gradina Zoologica, apoi o plimbare prin centrul Brasovului, am ajuns, in sfasit, la hotel: aveam emotii pentru ca urma o seara festiva: Banchetul de clasa a IV-a, promotia 2011-2015. Hotelul arata superb, exterior-interior, este amenajat cu gust, camere spatioase si elegante. Personalul ne-a intampinat cu drag, cu profesionalism! Ni s-au creat toate conditiile pentru o seara festiva de exceptie - o masa bogata, eleganta, [...] — vezi review
Mănăstirea Prislop [Silvașu de Sus] / HAȚEG [HD]
- MAI, 2015
- de: paulcta [30.05.15]
- RECOMANDĂ
Manastirea Prislop, fabrica de bani a BOR
Am fost saptamana aceasta joi in vizita la Prislop. Am ales ziua de joi in speranta sa nu fie prea glomerat. Pe drumul dintre Hateg si Prislop e plin de locuri de cazare si florarii care vand doar flori la ghiveci. Drumul e destul de bun pana la un moment cand se ingusteaza si incepe cosmarul. Cum spuneam drumul aproape de manastire e doar cu o singura banda, daca vine o masina din sens opus trebuie sa o iei putin pe aratura. Daca te intalnesti cu un autocar e si mai dificil. Chiar in valea de [...] — vezi review [+5 poze]
Ciucaș Hotel 3 / BĂILE TUȘNAD
- MAI, 2015
- de: Nicuzaiu [30.05.15]
- RECOMANDĂ
Nemultumit
Trebuie sa subliniez ca personalul de la restaurant si mâncarea sunt ok. Camerele sunt curate, paturile sunt de cămin de liceeni, efectiv nu încapi si nu te poți odihni cum trebuie. Internetul e de toată jena, Centrul SPA exista însă e administrat prost. Nu STI unde e vestiarul, sauna uscata si umeda funcționează din cand in cand. Prețul exagerat!!! Locul excepțional. Referitor la relațiile interetnice: nu sunt probleme de nici un fel. Fiecare om e respectat ca e [...] — vezi review
Alma Hotel 3 / MAMAIA
- MAI, 2015
- de: Florian4 [30.05.15]
- RECOMANDĂ
O vacanta de vis
A fost o vacanta de vis. Personalul hotelului s- a comportat exemplar. Ne-am simtit ca acasa, ca intr-o mare familie mai mare. Camerele sunt curate, cu mobilier nou si bine intretinut. Totul a fost aproape perfect. Restaurantul arata foarte bine si mancarea este foarte buna si potiile sunt mari si nu este foarte scump. Micul dejun este foarte bine conceput si foarte diversificat, este pe gustul tuturor Mi-as dori sa am parte de asemenea conditii si tratament in toate locatiile unde [...] — vezi review
La pas prin M-ții Piatra Craiului / MASIVUL PIATRA CRAIULUI
- MAI, 2015
- de: Flaviuss [30.05.15]
- RECOMANDĂ
1 mai, sus la Cabana Curmatura
Pentru ca de 1 mai majoritatea romanilor sunt fie plecati la mare, fie prea ocupati sa nu se arda carnea pe gratar, am hotarat impreauna cu cativa prieteni sa iesim putin din acest tipar si sa alegem o destinatie in care poate, poate vom fi feriti de mirosul de gratar si de muzica specifica care-l insoteste. Asadar, am hotarat sa mergem pe munte, mai exact la Cabana Curmatura din Piatra Craiului. Drumetia noastra a inceput din localitatea Zarnesti, aflata la circa 20 de km de Brasov, cunoscuta [...] — vezi review [+6 poze]
Descoperă România / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA
- MAI, 2015
- de: nosferatoo [28.05.15]
- NURECOMANDĂ
Calatorie (de nevoie) cu trenul, de la Bucuresti la Timisoara
Nu am mai avut de ceva vreme ocazia sa calatoresc cu trenul. Fiind nevoit sa fac o deplasare la Timisoara si nedorind sa merg cu autoturismul propriu, am cautat modalitati alternative de deplasare. Calatoria cu trenul mi-a parut mai confortabila, raportat la ofertele de calatorie cu autocarul, asa ca m-am informat cat timp dureaza sa ajung pana la destinatie pe "drumul de fier", la ce intervale orare circula trenuri (directe) si ce preturi presupune acest demers. Am avut o surpriza [...] — vezi review [+5 poze]
Stogu Hotel 3 / BĂILE OLĂNEȘTI
- MAI, 2015
- de: Laurentiu P [27.05.15]
- RECOMANDĂ







