Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1924 / 5013]
Afișate impresii [19231 - 19240] din total 50124 impresii
Complex Turistic Căsoaia [Arăneag] [?] / [ALTE ZONE din Crişana]
- AUGUST, 2015
- de: mbo [11.08.15]
Casoaia
Dupa multi ani am hotarat sa facem o excursie, sa vedem cum arata Casoaia, daca merita a fi o destinatie de weekend. Sa tot fie vreo 25 de ani de cand nu am mai fost acolo. Si sa incepem cu inceputul, am plecat din Arad, pe traseul Siria - Galsa - Masca - Maderat - Agrisul Mare - Araneag - Casoaia. Drumul este foarte rau, mai ales pe portiunea Masca - Casoaia, plin de carpeli si plombe, gropi de-ti rupi masina, total nerecomandat celor cu masini cu garda joasa. Groaznic! Ajuns la [...] — vezi review
Majestic Hotel [Olimp] 3 / NEPTUN / OLIMP
- AUGUST, 2015
- de: irolf [11.08.15]
- NURECOMANDĂ
Un concediu ratat
Conditiile de cazare jalnice. 2 lifturi pentru 254 de camere. Curătenie în cameră doar o data in 7 zile, restaurantul lasă de dorit, fete de mese neschimbate chiar daca erau pline de pete de la cină, scaune rupte. Astepti 45minute pana iti ia comanda si alte 50 panaa vine. Nu recomand nimănui acest hotel. Ceea ce cititi pe forum este perfecta realitate, eu am crezut ca sunt doar rautati. Cameristele nici macar nu aspira zilnic, dupa 7zile copii puteau face cu usurinta castele de [...] — vezi review
La pas prin Borsec și împrejurimi / BORSEC
- AUGUST, 2015
- de: traian.leuca † [11.08.15]
- RECOMANDĂ
Borsecul, pe drumul cel bun
De mult timp nu am mai avut o lună august așa de călduroasă. Cum primul val de caniculă l-am cam ”driblat”, fiind în vacanță prin Alpii Austriei, credeam că ajuns acasă voi găsi o temperatură mai prietenoasă decât cea pe care o lăsasem la plecare. Realitatea de la fața locului a fost una care m-a dezamăgit: 35 de grade Celsius la umbră!! Nici nu m-am dezechipat bine și-i zic doamnei mele: ”Mâine dimineață plecăm în vacanță!” : ”Tu nu ești normal la cap?” [...] — vezi review [+23 poze]
Unde mâncăm în Venus? / VENUS
- AUGUST, 2015
- de: valentin_ph [11.08.15]
- NURECOMANDĂ
'La caru' cu scoici' (Venus) - se vrea o taverna greceasca
Este un restaurant aflat în stațiunea Venus... undeva la granița cu Cap Aurora și face parte din complexul Melodia. Am ales sa ne oprim la acest restaurant pentru preparate pescărești... mese albastre, muzică grecească... preparate grecești "Made in Romania". În primul rand sunt departe de tavernele grecești în care am fost anul trecut, în al doilea rând prețurile sunt destul de piperate pentru ceea ce oferă. Mai au mult de lucrat pe toată linia... de la personal, la [...] — vezi review
Pensiunea Karla [Rânca] 3 / RÂNCA
- AUGUST, 2015
- de: Sorin407 [11.08.15]
- RECOMANDĂ
Raport pret-calitate foarte bun
Este situata chiar in centrul statiunii Ranca, in spatele hotelului Onix. Pro: mobilier modern, camere spatioase cu paturi foarte mari, priveliste minunata, foarte curat, bucatarie complet utilata, are sala de servire a mesei si living, terasa, gratar, gazdele foarte amabile. Fiind vara nu am avut treaba cu schiatul, dar una dintre partii este chiar in fata vilei. Contra: posibilitati de parcare reduse. Noi am parcat foarte bine, la vreo 10-15 metri lateral, in dreptul unei alte vile [...] — vezi review
Majestic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2015
- de: Claudiu 0901 [11.08.15]
- NURECOMANDĂ
Trist dar adevarat
Receptia te intampina cu un maner ce sta sprijinit de un afis:ai grija cum tragi de el. poleita toata cu luminite, dar in spate e jale. hotel cu un etaj, vechi antic, neingrijit. camerele foarte mici cu mobilier vechi, ruginita feroneria, baia infecta, miros dezagreabil, gresie crapata, cosuri mici si murdare, cearceafuri curate dar rupte, prosoape albe-gri de fapt. cameriste ce nu au produse de dezinfectat, nu am avut prosoape mari, jale la capitolul curatenie. sa iei "all inclusive" si sa [...] — vezi review
Unde mâncăm în Venus? / VENUS
- AUGUST, 2015
- de: valentin_ph [11.08.15]
- NURECOMANDĂ
Turkish Grill (Venus) mai au de lucrat
La recomandarea unui prieten am ajuns la Turkish Grill pentru preparatele cu specific. Am cerut meniu pentru ca nimeni nu se sinchisesc, ne-au luat comanda după cam 40min, asta pentru că am insistat noi, au ajuns preparatele care trebuie sa recunosc că au fost foarte bune, am plătit nota, iar restul a ajuns un pic "știrbit", probabil ospătarul și-a calculat și oprit onorariul. Am corectat aceasta problemă. Pentru toate neplăcerile, s-au justificat spunând ca e plin sezon și sunt [...] — vezi review
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: angi38 [10.08.15]
- RECOMANDĂ
Excelent, nici de aceasta data nu am fost dezamagiti
Am fost in 2014 la Mercur Minerva si ne-a placut (mai ales Ioanei, fetita noastra de 5 ani), asa ca am revenit in vara asta, tocmai ne-am intors. Hotelul nu ne-a dezamagit nici de data asta. In camera (nu foarte mare, ce-i drept) se face curat, s-au schimbat prosoapele cand am cerut… pe partea asta, de curatenie, e ok, cum stiam. Mancarea… aici, stiti cum e, fiecare cu gusturile lui. Noi am fost multumiti, in general, pentru ca am avut din ce sa alegem, in primul rand, iar calitatea [...] — vezi review
Pensiunea El Plazza 3 / HERCULANE
- AUGUST, 2015
- de: sos.father [10.08.15]
- NURECOMANDĂ
Tzeapa
Siteul oficial El Plazza afisaza 4 stele; de cel putin 4 ori mai multe decat merita; oricum acolo veti gasi afisate doar 3 stele. Priviti foarte atent fotografiile si veti realiza dimensiunile reale ale majoritatii camerelor (circa 2.7 / 2.3 m) si asta inca nu-i surprinzator: pentru un apartament care costa 300 lei, rezervat din ianuarie (cu 7 luni inainte) veti primi spre utilizare o baie de 1.5 / 0.7 m, grupul sanitar fiind pracic inutilizabil de catre barbati mai inalti de 1.45 m. In [...] — vezi review
Zenith Conferece & Spa Hotel (ex Golden Tulip) 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: adrian.petroaica [10.08.15]
- NURECOMANDĂ



