Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1922 / 5013]
Afișate impresii [19211 - 19220] din total 50124 impresii
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: dragut67 [13.08.15]
- NURECOMANDĂ
Concediu ratat
am ajuns la hotel pe la ora 9 00, am dat vaucerul si ceva spaga in el ca or caza mai repede si au zis ca ne sune, dar de unde la ora 16 00 am primit camera si la ora 18 00 am primit braterile. in camera am avut surprize mari, camera foarte mica pt. 2 adulti si 2 copi cu pat suplimentar, nu am avut loc sa trecem unu pe langa altul, baia mica curgea la chiuveta si la vas wc, furnici in camera la et. 3. NU MERITA ALL. INCLUSIVE. la servirea mesei daca nu erai cu 15-20 min sa apuci in prima [...] — vezi review [+4 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- AUGUST, 2015
- de: Chloe [13.08.15]
- RECOMANDĂ
Restaurant Camizo - cartier Titan
Am fost de multe ori la acest restaurant, atat pentru iesiri de seara, cat si pentru mese organizate de 15-20 de persoane. Este situat cam ascuns, intre blocuri, in cartierul Titan, pe strada Prisaca Dornei nr. 10A Are o capacitate mare, destul de bine structurata, ceea ce ma face sa-l recomand si pentru ocazii festive cu multi participanti; sala interioara este mare, estimez ca pot incapea 150-200 persoane. Sala arata bine, desi usor “kitschos” decorata pentru gusturile mele. Are o [...] — vezi review
Wellness Center Praid / PRAID [HR]
- AUGUST, 2015
- de: sunflower [13.08.15]
- RECOMANDĂ
Wellness Center Praid - sub așteptări
Praidul este vestit, pe bună dreptate, mai ales pentru salina cu proprietăți curative, pentru strandul cu apă sărată și pentru aerul curat, răcoros. S-au scris destule articole edificatoare pe acest site despre Praid, așa că eu am să mă opresc strict la noul Centru de Wellness Praid deschis de curând, mai exact pe 3 iulie 2015. Localizare Centrul Wellness este amplasat la marginea de sud a localității Praid, este destul de facil de găsit, deoarece peste tot, prin stațiune [...] — vezi review [+29 poze]
Unde mâncăm în Olimp? / NEPTUN / OLIMP
- AUGUST, 2015
- de: gino.cristian [13.08.15]
- NURECOMANDĂ
Doar numele de Mamma Leone
In urma recomandarilor personalului de la receptia hotelului unde am fost cazati, am hotarat sa luam o masa de pranz la vestitul restaurant, Mamma Leone. Pe scurt: preturi nesimtit de mari raportate la calitatea mancarii, chelneri cu un aer superior si care te citeau la buzunar, durata foarte mare de servire in conditiile in care terasa era doar pe sfert ocupata. Nu recomand decat daca vreti sa aruncati banii aiurea si sa va laudati ca ati fost la una din cele mai cotate terase din Olimp. [...] — vezi review
Unde mâncăm în Jupiter / Aurora? / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2015
- de: anca.rebecca [13.08.15]
- NURECOMANDĂ
Terasa Curacao Jupiter - o locatie doar frumoasa
De curand am revenit acasa de pe litoralul romanesc, statiunea Jupiter si m-am gandit sa editez cateva impresii de vacanta atat despre unitatea de cazare dar si despre diversele locatii de servire a mesei pe care le-am incercat impreuna cu familia. Aici voi scrie despre Terasa Curacao - o locatie pe care am considerat-o doar frumoasa, situata pe marginea lacului Tismana, amenajata pitoresc pentru a reda atmosfera insulei Curacao din Caraibe. In ceea ce priveste mancarea, cred ca se cer [...] — vezi review
Majestic Hotel [Olimp] 3 / NEPTUN / OLIMP
- AUGUST, 2015
- de: micha [13.08.15]
De evitat - concediu ratat
Concediu ratat, nu s-a facut curatenie, nu s-a schimbat lenjeria si prosoapele timp de 10 zile, liftul este blocat aproape tot timpul, urci pr scari cu bagaje, copil... etc. La restaurant mancare scumpa si proasta, asta daca vine cineva sa-ti ia comanda. Am stat cu copil de 2 ani 50minute sa vina un ospatar sa ma intrebe daca doresc ceva, dups ce am intrebat alti trei ospatari cine serveste la masa mea. Avenit ospatarul dupa 50 min si mi-a zis ca mancarea mai dureaza cel putin o ora. S-a [...] — vezi review
Unde mâncăm în Jupiter / Aurora? / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2015
- de: anca.rebecca [13.08.15]
- RECOMANDĂ
Terasa Barina (Jupiter): Profesionalism și Calitate
Multi turisti ce opteaza pentru un concediu pe litoralul romanesc aleg sejururi doar cu serviciul de cazare platit, urmand ca masa sa o serveasca la diferitele terase si restaurante din statiune sau imprejurimi. Si anul acesta, impreuna cu familia mea, am incercat diverse locatii pentru servirea mesei, in statiunea Jupiter. Deoarece avem un copil, am incercat sa identificam acele locuri care sa ofere garantia unor produse prospete si bine gatite. Pentru Terasa Barina din Jupiter avem doar [...] — vezi review
Hora Hotel 3 / SATURN
- AUGUST, 2015
- de: micutul [13.08.15]
- NURECOMANDĂ
Mai oameni buni, nu va mai lasati umiliti
De la inceput, voi preciza ca am beneficiat de "ospitalitatea" hotelului Hora pentru 3 zile, datorita unui sejur pe care l-am impartit in mod egal cu familia cumnatului meu, fortat de imprejurari sa plece mai repede cu 3 zile, iar pe noi sa venim mai repede. Asadar, iata-ne ajunsi dupa 5 ore de drum in zona parcarii hotelului unde ne intampina cumnatul, flancat de un agent de securitate, pensionat de mult timp, a carui misiune nu era sa protejeze ci sa urmareasca daca toata lumea si-a achitat [...] — vezi review
Unde mâncăm în 2 Mai? / VAMA VECHE / 2 MAI
- AUGUST, 2015
- de: msnd [12.08.15]
- RECOMANDĂ
De data asta, foarte aglomerat.
Atât timp cât o teribilă caniculă, ce a cuprins întreaga țară, trimite lumea în continuare pe litoral, cred că este util să continui, pe baza experienței dobândită în luna august, descrierea locurilor unde se poate lua masa în localitatea 2 Mai, începută anterior (vezi impresii). De data asta am găsit stațiunea mult mai aglomerată, mai aglomerată decât anii anteriori. Bineînțeles că vârfurile se ating în week-end, aspect care se răsfrânge și asupra condițiilor de [...] — vezi review [+29 poze]
California Hotel [Cap Aurora] 3 / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2015
- de: diacar [12.08.15]
- NURECOMANDĂ





