Vacan╚Ťa ├«n D├éMBOVICIOARA / ROM├éNIA - impresii, p─âreri, recomand─âri [1 / 10]

Afișate impresii [1 - 10]
Descoperă zona Dâmbovicioara - Brusturet

Un peisaj geografic de nota 10 ÔÇô Cheile D├ómbovicioarei

Dup─â o prim─â lun─â de var─â cu temperaturi moderate ╚Öi nenum─ârate ploi ╚Öi furtuni ne-am trezit ├«n plin─â canicul─â ╚Öi disconfort termic. Solu╚Ťia: cu mic, cu mare, cu c─â╚Ťel ╚Öi purcel ne ├«ndrept─âm spre munte ori mare. Dac─â alege╚Ťi varianta ÔÇ×munteÔÇŁ v─â recomand o zon─â pitoreasc─â situat─â ├«n comuna D├ómbovicioara la piciorul Pietrei Craiului, pe culoarul Ruc─âr-Bran. ├Än Mun╚Ťii Piatra Craiului se afl─â mai multe sectoare de chei spectaculoase, de fapt vorbim despre un [...] ÔÇö vezi review [+22 poze]
Casa Petru╚Ťa [Valea Cheii] [?]
  • IUNIE, 2019
  • de: mariama [08.07.19]

Excelent

Personalul amabil, curatenie, comfort, peisaj mirific, oaza de liniste. Am fost cazati in garsoniera, care de fapt este apartament cu o camera, cu o bucatarie mare utilata cu tot ce este necesar. Camera cu vedere la munte. Televizor, internet, frigider mare, baie cu dus. Curtea foarte mare, cu balansoare, piscina, loc pentru corturi. Foisorul este inchis pe trei laturi, astfel se poate sta la un joc de carti si snoave spuse de gazda chiar si pe vreme mai rece. Foisorul este dotat cu [...] ÔÇö vezi review
Pensiunea Dealul Sasului [Podu D├ómbovi╚Ťei] 4

Dezamagitor

Evitati aceasta pensiune intrucat conditiile sunt insalubre. Pentru un grup de copii aflati in excursie, cazarea a fost de cosmar. In toate camere a fost foarte frig. Nu erau pilote suficiente. In cateva bai, nu curgea apa, iar in unele camere nu se putea aprinde lumina. Gazdele nu au incercat sa remedieze problemele sesizate. Este total dezamagitor ca pot fi intalnite astfel de conditii de cazare, cu atat mai mult atunci cand este vorba despre un grup de copii, a caror sanatate este [...] ÔÇö vezi review
Descoperă zona Dâmbovicioara - Brusturet

La pas domol prin Cheile Dambovicioarei

Nu stiu ce au primit doamnele de 1 Martie de la sotii sau iubitii lor, insa eu am primit o excursie in Cheile Dambovicioarei. Am plecat din Bucuresti dimineata si, dupa aproximativ trei ore, eram cazati la Pensiunea Cerbul din Dambovicioara. Aflat in Rezervatia Naturala Piatra Craiului, defileul are o frumusete ireala, chiar si asa, fara vegetatia care inca nu si-a facut aparitia, din cauza anotimpului. Am strabatut defileul la pas domol admirand inaltimile care, parca, se ingemanau sarutand [...] ÔÇö vezi review [+3 poze]
Pensiunea Nedeea [Podu D├ómbovi╚Ťei] 3
  • SEPTEMBRIE, 2018
  • de: Trank [21.12.18]

Pensiunea Nedeea

Am tras la pensiunea Nedeea f─âr─â s─â fi planificat, pur si simplu am ajuns seara t├órziu: ave╚Ťi camere libere ÔÇô avem, haide╚Ťi s─â le vede╚Ťi, foarte bine, r─âm├ónem. Pensiunea e a╚Öezat─â pe o culme de deal, laolalt─â cu mai multe pensiuni, una din ele, mai renumit─â ar fi Dealul Sasului. Am stat destul de pu╚Ťin la pensiune, ├«ns─â c├óteva idei tot s-au conturat. Peisajul nu e spectaculos, e ├«ns─â e foarte lini╚Ötit, mai mare dragul s─â-l admiri din balconul camerei sau de pe terasa. [...] ÔÇö vezi review [+17 poze]
Vila Verona [Podu D├ómbovi╚Ťei] [?]
  • MAI, 2018
  • de: Aurici [20.11.18]
  • RECOMAND─é

Vila Verona ÔÇô o amplasare dumnezeiasc─â, un loc bun pentru grupuri

Pe la jum─âtatea lui mai am avut nevoie de o loca╚Ťie pentru a s─ârb─âtori un eveniment al g─â╚Ötii noastre. Trebuia s─â fie la munte, oarecum aproape de Bucure╚Öti pentru c─â aveam doar 2 nop╚Ťi la dispozi╚Ťie ╚Öi s─â ne ofere posibilitatea de autogospod─ârire. Nu ├«n sensul de g─âtit, pentru c─â de obicei venim cu toate de acas─â ├«n cazurile astea, dar ├«n sensul de depozitat, frigidere, vesel─â, mese, spa╚Ťiu pentru 24 de persoane ╚Öi de asemenea, un gr─âtar. Dintre variante, cea mai [...] ÔÇö vezi review [+49 poze]
Peștera Dâmbovicioara
  • OCTOMBRIE, 2018
  • de: nrs [02.11.18]

Pacat!

Daca am ajuns intr-o zona cu destule pesteri am hotarat sa vizitam una dintre ele, mai ales ca printesa inca nu intrase in una reala. Vazuse ea ceva la Muzeul stiintelor naturii si atunci primise promisiunea ca va vedea si una reala. Analizand posibilitatile: pestera Rasnov, pestera liliecilor si pestera Dambovicioara, am ales-o pe ultima. Alegerea nu a fost prea grea, pe langa prima treceam la ore nepotrivite (vineri era deja seara, iar duminica avea prioritate Castelul Bran), a doua este [...] ÔÇö vezi review [+12 poze]
Casa Petru╚Ťa [Valea Cheii] [?]
  • SEPTEMBRIE, 2018
  • de: Unicorn [17.09.18]
  • RECOMAND─é

O loca╚Ťie care ne-a mers la suflet ├«ntr-o zon─â de vis

Am petrecut un weekend de septembrie la munte si ne-a dep─â╚Öit a╚Ötept─ârile din mai multe puncte de vedere. De╚Öi se anun╚Ťa ploaie, a plouat doar seara dup─â ce ne-am ├«ntors la pensiune ╚Öi noaptea. Asa ca duminica ie╚Öiser─â ╚Öi ciupercile prin p─âdure... Apoi, am g─âsit la Casa Petru╚Ťa un loc unde cu siguran╚Ť─â vom mai reveni. Pensiunea este pe Valea Cheii, la 500 metri de ╚Öoseaua principal─â intr-o zon─â lini╚Ötit─â ╚Öi pitoreasca. Cei 500 metri sunt de drum pietruit. F─âcusem [...] ÔÇö vezi review [+15 poze]
Pensiunea Cerbul [?]
  • AUGUST, 2018
  • de: roth [15.08.18]

Cazare la Pensiunea Cerbul in Dambovicioara

localizare comuna Dambovicioara, zona Rucar--Bran *** Pensiunea Cerbul este situata foarte aproape de Pestera Dambovicioara, distanta ce poate fi parcursa lejer in 20 minute. Amplasarea ei este una facila, cum vi dinspre Rucar pe E 574, treci peste raul Dambovita si faci prima la stanga pe DJ 730. Mergi cale de cateva minute, sa fie vreo 3... 4 si ajungi la punctul de plata a taxei de intrare in zona, in valoare de 2 lei/persoana, pentru masina nu se percepe taxa. De aici urmezi drumul [...] ÔÇö vezi review [+19 poze]
Peștera Dâmbovicioara

Pestera Dambovicioara

Pestera Dambovicioara, cred ca am mai vazut-o odata acum vreo 35 aniÔÇŽ dar nu mai sunt sigura, intr-o excursie prin clasa a doua sau a treia cu ÔÇťtovarasaÔÇŁ invatatoare, cand nu avea nimeni aparat foto ÔÇŽ asa ca nu pot garanta :)! Acum, in drumul nostru spre Moeciu, am facut o oprire sa ne ducem si copii sa o vada. Este la 32 de km de Campulung Muscel, si inainte de Moeciu tot cu vreo 30 km. Drumul nu este greu pana acolo si este foarte frumos, aflandu-se intr-un mic defileu [...] ÔÇö vezi review [+23 poze]
Al─âtur─â-te comunit─â╚Ťii noastre

AmFostAcolo recomand─â g─âzduirea la ROHOST.COM