Vacan╚Ťa ├«n BOURGES / FRAN╚ÜA - impresii, p─âreri, recomand─âri

Descopera Bourges
  • AUGUST, 2012
  • de: doina_c24 [24.02.13]
  • RECOMAND─é

Palatul Jacques Coeur din Bourges ÔÇô ÔÇťPentru o inim─â viteaz─â nimic nu este imposibilÔÇŁ

Palatul Jacques Coeur: Str. Jacques Coeur, nr. 10. Durata vizitei: aproximativ o or─â. Vizit─â autoghidat─â ├«n limba francez─â sau englez─â. Pentru grupuri se asigur─â ghid. Tarife: adul╚Ťi 7,5 euro, copii ╚Öi tineri sub 26 de ani gratuit. Odat─â ajun╚Öi ├«n Bourges to╚Ťi francezii te invit─â s─â vizitezi ÔÇťGrand MaisonÔÇŁ sau Palatul lui Jacques Coeur, o personalitate deosebit─â a ora╚Öului, cu o adev─ârat─â poveste de aventur─â din vremuri de mult apuse. Povestea ├«ncepe ├«n jurul [...] ÔÇö vezi review [+31 poze]
Descopera Bourges
  • AUGUST, 2012
  • de: doina_c24 [24.02.13]
  • RECOMAND─é

Bourges, art─â ╚Öi istorie ├«n inima Fran╚Ťei

Bourges este prefectura departamentului Cher, al treilea ora┼č al regiunii Centre Val de Loire. Este ├«ncadrat ├«n categoria ÔÇ×Ville dÔÇÖArt et dÔÇÖHistoireÔÇŁ, ÔÇ×Ville FleurisÔÇŁ ÔÇô 4 flori, este un ora┼č medieval cu o catedral─â ├«nscris─â ├«n patrimoniul UNESCO. Cu toatea acestea, fiind dezvoltat la umbra marelui ora┼č Orleans ┼či la poarta de intrare pe Valea Loirei, este un ora┼č modest ┼či nu are preten┼úia de a fi considerat un centru turistic important. Ora╚Öul Bourges se [...] ÔÇö vezi review [+68 poze]
Al─âtur─â-te comunit─â╚Ťii noastre