ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.04.2020
ÎNSCRIS: 18.04.20
JUL-2019
2 AD. + 2 COPII -- v: 11-15 ani

Hotel bun pentru un preţ decent

Trendy Lara Antalya Resort

Situat la 15 km. de aeroportul din Antalya, Trendy Lara este o varianta destul de buna pentru cei ce isi doresc o vacanta relaxanta si accesibila intr o tara straina. In vara anului 2019 am plecat in vacanta impreuna cu familia la acest restort care sincera sa fiu nu mi a facut din prima cu ochiul. Numai ideea de a trebui sa iau o barca pentru a ajunge la plaja nu mi a prea suras, lucru ce s a dovedit a fi foarte gresit din partea mea sa judec o carte inainte de a o citi.

Mi-a placut foarte mult sa merg cu acea barca cu motor pe canalul ce despartea resortul de plaja, iar sincera sa fiu mergeam la plaja numai de dragul barcutei. Drumul cu barca dura aproximativ 5 minute, perfecte pentru a te bucura de panorama. Pentru unii acest lucru poarte fi un minus de a nu avea plaja chiar langa ei si de a nu putea fi capabili de a iesi la o plimbare nocturna pe plaja, insa mie mi a placut foarte mult acest lucru si mi s a parut o experienta noua.

DESPRE MANCARE SI RESTAURANTE, BARURI

Fiind all inclusive mancarea se gaseste in principal la bufetul ce contine mancaruri foarte diversificate, de la mancaruri dietetice pana la cele mai sofisticate mancaruri apetisante. De asemenea mai sunt si cateva resturante bistro tematice, snack baruri, baruri deschise non stop cu tot felul de bauturi si un bar special cu mancaruri de tip fast food.

MI a placut faptul ca aproape in fiecare seara la bufetul principal era cate un tip de mancare specifica unor tari, spre exemplu: sushi, lasagna etc. Per total mancarea este ok, iar chiar si cei mai pretentiosi au de unde alege.

DIVERTISMENT

In fiecare dimineata la piscina principala se organizau concursuri pe apa si de polo atat pentru copii cat si pentru adulti, dar erau acceleasi activitati aproape in fiecare zi si la un moment deveneau destul de plictisitoare. Un lucru bun este faptul ca sunt multe tobagane cu apa unele distractive chiar si pentru adulti.

In fiecare seara se organizau spectacole la amfiteatru. Majoritatea erau chiar foarte interesante si captivante, iar in unele seri erau organizate petreceri.

Camere

La acest capitol nu am foarte multe de spus. Camerele sunt curate si spatioase, iar indiferent de ce camera ai avea te ai putea bucura de privelistea oferita.

In fiecare zi cineva vine sa faca curat in fiecare camera in intervalul orar in care se presupune ca trebuie sa fii la plaja si deasemenea are grija sa puna bauturi in minibarul din camera si geluri de dus si sampoane la dusuri.

Minusuri

-nu prea sunt activitati antrenante

- sunt pisici in restaurant (lucru ce pe mine personal nu m-a deranjat, dar pot fi persoane pe care le deranjeaza)

-desi trebuia sa intram in camere de la ora 14, noi asteptand de la 11, am reusit sa intram in camera deabia la 16.

Recomand?

Da, recomand persoanelor care nu au copii mari deoarece acestia se plictisesc repede. Pentru familile care au copii mai mici (pana in 14 ani) chiar recomand sa luati in calcul o vacanta aici. Raportul calitate-pret : foarte bun.

Trimis de Briana C in 18.04.20 16:14:54
Validat / Publicat: 18.04.20 18:02:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Am mai fost si in alte resorturi din Antalya:Rixos, Cornelia Diamond, Titanic, Lara

VIZUALIZĂRI: 875 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Briana C); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster45 [18.04.20 16:35:19] »

@Briana C: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

mishu [18.04.20 18:13:10] »

@Briana C:  Bun venit! si mult succes pe mai departe. esti foarte tanara asa ca in mod sigur ne vei putea povesti multe calatorii.

​Am ajuns si eu la acest hotel prin primavara lui 2017 (doar pentru 2 nopti din pacate) si intradevar problema era daca voiai sa prinzi ultravioletele dedimineata (ca rasaritul nu, era cu spatele la plaja ) sau sa faci o plimbare la ceas de seara, dar acele 5 minute pe canal erau minunate, mai ales daca mai aveai si un carmaci pus pe glume si mai iti crea ceva senzatii.

Hotelul mi s-a parut o alegere buna ca distanta fata de aeroport, iar mancarea foarte buna.

Mie imi placea sa gasesc cate un hamac liber si sa lenevesc la umbra.

Te mai asteptam si cu alte povesti, felicitari, votat cu mare drag!

Alte impresii din această RUBRICĂTrendy Lara Hotel:

• pagină generată în 0.050519943237305 sec