ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.01.2020
DIN: Baia Mare
ÎNSCRIS: 24.06.13
DEC-2019
PREȚ SEJUR 4500 [lei, probabil] ?

AUTORUL NU ar recomanda

Sunwing Waterworld Makadi Hotel5

Resort frumos dar din avion

Scurt si la obiect:

- resort frumos dar privit din avion, daca privesti mai de aproape dai peste mizerie, igrasie, miros in camera de care nu scapi chiar daca stai cu geamul deschis toata ziua.

- vesela nespalata, cu urme vizibile de grasime

- angajati jegosi si mereu cu mana intinsa dupa 1 euro.

- la barul de pe plaja paharele sunt de plastic pe care le spala si le refolosesc fiindca nu sunt de unica folosinta. in fata mea atunci cand am cerut 3 beri mi-a luat paharele folosite de pe o tava, le-a trecut prin jet de apa (care nu este potabila) si mi-a turnat bere din cea mai ordinara bere la cutie. cand l-am intrebat de ce nu dezinfecteaza paharele mi-a raspuns ca la ei nu se face asa ceva iar paharele care se spala sunt doar cele murdare cu ruj de buze.

- mancare foarte proasta, aceeasi mancare zi de zi iar daca sunteti vegetarieni singura optiune este cartofi pai cu cartofi pai.

- servetelele si scobitorile sunt marfa de contrabanda altfel nu-mi dau seama de ce lipseau cu desavarsire. sa vezi spectacol cum ne lingeam toti degetele dupa o portie de clatite sau vafe cu dulceata sau miere.

- aparatul de prajit paine a fost folosit si de Napoleon in campania din Egipt asa era de murdar.

- nici un aparat de cafea nu functiona in resort, in schimb in momentul in care cereai o cafea la masa porneau aparatul si-ti aduceau cafeaua intinzand mana dupa o recompensa.

Ca si concluzie cele 5 stele nu fac nici cat 2 margarete, resort mizer de la receptie pana la camera si sala de mese, mancare slaba, iar daca vroiam sa vad [...] cu mana intinsa aveam si in tara destui.

Singurul plus este apa si plaja.

Trimis de spop1967 in 31.01.20 11:17:59
Validat / Publicat: 31.01.20 15:50:13
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (spop1967); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P11 [fără descriere]

webmasterX [31.01.20 15:49:37] »

@spop1967: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

kosmin_dscris / TELEFON [16.10.20 22:55:40] »

Foarte adevărat!!!

Păcat de plajă, faleză, tot complexul și de corali, chiar și de "facilitățile/ design - ul hotelului "

AR trebui să se numească bună mâna întinsă după bacșiș 😡

P. S. Noi am fost în 2018 și tot așa întunecat era 😎​​

kosmin_d