ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.01.2020
ÎNSCRIS: 18.05.15
JAN-2020

încărcat de pe telefon!

Un hotel foarte confortabil la pret bun

Ei și acum întorcându-ne din mini vacanța frumoasă petrecută la prieteni aveam de străbătut iar ~2000 km, deci undeva trebuia să ne odihnim oscioarele;) @gabipuf a ales Timișoara deoarece până aici am mers numai pe autostradă am făcut 11h cu tot cu diferența de fus orar și opririle de pe traseu și drumul a fost super ok dar pe țară o cam dăm pe lângă că nu avem autostrăzi decât pe porțiuni. Bun, deci alegerea hotelului mi-a aparținut și chiar a fost inspirată. Hotelul Torontal 3* se află pe Calea Torontalului;) (cum altfel :)) ) nr. 71 chiar în spatele benzinăriei Petrom, la intrarea în orașul Timișoara venind dinspre vama Cenad.

Hotelul are o capacitate de 20 de camere și 3 apartamente, parcare privată supravegheată video.

Camera noastră nr. 104 amplasată la parter foarte cochetă și primitoare exact ce ne trebuia pentru odihna. Iarăși nu cred că trebuie să menționez pat, masă, tv bla bla deoarece hotelurile de 3* sunt standard. Din păcate eu am uitat să specific atunci când am făcut rezervarea că vrem pat matrimonial dar acum pentru o noapte n-a fost bai ;)

Hotelul dispune și de un restaurant dar din păcate pentru noi, nefiind cereri în acest sens au închis restaurantul până să ajungem noi.

La MD nu sunt foarte multe sortimente cum am avut în Austria la hotel Moser dar , aici am gasit produsele noastre tradiționale și foarte gustoase: lebăr, tobă, salam de casă, telemea, caș, ouă fierte, omletă, ochiuri, ghiudem, cașcaval, șuncă de praga, ceai, cafea și sucuri naturale.

Recomand cu toată dragostea celor ce vor să facă un popas în drumul pe care-l au de străbătut, un hotel foarte curat, primitor, personal amabil și prețul foarte convenabil.

Să auzim de bine și vacanțe frumoase vă doresc:*

Trimis de diana2015 in 09.01.20 14:38:18
Validat / Publicat: 09.01.20 19:53:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TIMIȘOARA.

VIZUALIZĂRI: 326 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (diana2015); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.00 EUR pe cameră

[09.01.20 19:53:01]

Mutat în rubrica "Torontal Hotel, TIMIȘOARA" (nou-creată pe sait)

[09.01.20 20:03:40]

@webmaster26: da, este super ok, mulțumesc frumos

Zoazore
    [09.01.20 20:38:52]

@diana2015: Ca si coloristica a camerei, seamana izbitor cu Moser Reiter Hotel din Germania!

De remarcat si aici curatenia.

La cat va stiu eu de mancaciosi, MD si aici cred c-a fost suficient pentru voi. Si e de remarcat si faptulca folosesc produse romanesti!

[09.01.20 21:33:20]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

[09.01.20 22:58:43]

@Zoazore: hihihi aici chiar am dat iama la tobă și lebăr deoarece în Germănica n-am avut așa ceva și-mi era o poftă uaileuuuu, altceva chiar nu m-a tentat decât poate roșii și sucul de portocale

Mulțumesc frumos pupici

[09.01.20 23:01:11]

@webmaster: Mulțumesc frumos

[22.03.20 15:13:50]

@diana2015: Toba si lebar... asa este, aici nu prea ai parte de asa ceva, este pentru toba varianta de... ceva in aspic, oricat de mult ti-ar fi pofta, gustul de gumilastic te face sa iti treaca. Au nemtii multe produse bune, dar au si rateuri, si pana la urma, ai mancat acasa, in tara ta, iar cum aratau produsele cred ca au fost si bune.

Si sunt si eu de acord ca un asemenea drum trebuie facut din bucati ca doar nu te alearga nimeni.

Iar alegerea hotelului a fost inspirata asa ca felicitari, votat cu mare drag.

diana2015PHONEAUTOR REVIEW
    [22.03.20 19:48:21]

@mishu: mișulică mulțumesc frumos pentru lectură știu că ai timpul limitat și ai atâtea la care să te gândești mai ales cu covidul-19

Îmi pare extrem de rău că s-a amânat întâlnirea și nu ne-am revăzut dar siguranța înainte de toate.

Acum referitor la hotel a fost o alegere inspirată am făcut noi în Germania ceva produse tradiționale dar tobă și lebăr n-am făcut deci au fost la marele țanc

Pup dulce și să ne vedem sănătoși

diana2015, mishu, Zoazore