ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.06.2010
PREȚ SEJUR 800 euro ?

Kaliakra Superior Hotel4

ARTICOL ARHIVAT

Un sejur deosebit!

"Am fost acolo" in perioada 6-13 iunie impreuna cu sotul meu si doua familii de prieteni (fiecare avand cate 2 fetite)... poate ne-am si vazut cu alti romani prin zona... cred ca romanii de care pomenea mitrea_mgm (cei care au comandat whisky) erau sotul meu si prietenii nostri...

Nu am prea multe de adaugat la comentariul anterior, noi ne-am simtit foarte bine si ar fi posibil sa mai mergem din nou la sfarsitul lui august (dar speram sa putem rezerva direct la hotel...). Statiunea este linistita insa exista si posibilitati de distractie (3 parcuri cu jocuri pentru copii, cateva cluburi pentru cei interesati, mini-golf, multe baruri si terase cu muzica live - inclusiv o "trupa" de mexicani). Noi ne-am plimbat cu bicicletele, cu trenuletul dar si "per pedes" pe faleza sau prin bazar.

In ceea ce priveste serviciile sunt "la inaltime", de la receptioneri, barmani, chelneri si pana la menajere toti s-au comportat exemplar, mereu politicosi si cu zambetul pe buze.

Am apreciat in mod deosebit echipa de animatori care au facut tot posibilul ca lumea sa se simta bine (in fiecare dimineata la ora 10 era gimnastica in piscina, apoi aerobic, ping-pong, bedminton, jocuri la piscina iar dupa-masa invitau turistii la darts, volei si fotbal pe plaja). In fiecare seara erau spectacole de dansuri folclorice, moderne, pantomima dar si bingo... Barul de pe plaja era deschis pana la miezul noptii, cel de la receptie pana dimineata asa ca se putea distra fiecare dupa "pofta inimii"...

In concluzie, a fost o vacanta foarte reusita si am regretat ca n-am putut sta macar 10 zile...

Trimis de Liana-Olimpia in 23.06.10 11:31:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Hotel Sirius Beach, statiunea Constantin&Elena
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Italia, Franta, Anglia, Ungaria
Adn. FAVORITÎncarcă VIDEO

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Liana-Olimpia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

matrar* [25.06.10 10:07:17] »

ma bucur ca e frumos pentru ca la anul vreau sa mergem si noi acolo. noi suntem acum la nisipuri si vreau sa spun ca bulgarii m-au cucerit. cum spuneai si tu sunt la inaltime cu totul si cu mult inaintea noastra.

Liana-Olimpia [25.06.10 11:58:54] »

Foarte buna decizia sa mergeti la Albena... daca cei de la Nisipuri v-au cucerit eu cred ca o sa va "indragostiti" de cei de la Kaliakra...

Am vizitat si noi Nisipurile de Aur acum 3 ani cand eram cazati la Sirius Beach (in Constantin&Elena). Prietenii nostri au mai petrecut 2 concedii la Nisipuri insa au spus ca la Albena a fost mult mai bine (cel putin mancarea este grozava).

Mie mi-a placut si la Sirius Beach dar acum facand comparatia se poate spune ca la Kaliakra serviciile se apropie de cele oferite in Turcia.

Recomand acest hotel tuturor... in special celor pretentiosi!

jokermen2001 [11.07.10 11:24:41] »

Liana, sa inteleg ca pretul sejurului de 7nopti te-a costat 400euro de persoana? In pret intra si early booking de la agentie? Multumesc.

Liana-Olimpia [11.07.10 15:38:04] »

Da, asa este, aceasta a fost oferta cea mai convenabila. Noi am facut rezervarile in februarie, am dat un avans de 100 euro si pana pe 30 aprilie am achitat restul (pentru a beneficia de oferta early-booking). Prietenii nostri care au cate 2 copii (sub 12 ani) au platit 822 euro (diferenta fiind reprezentata de taxa de statiune pentru cei 2 copii).

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    domidoc, jokermen2001, Liana-Olimpia, matrar*