ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.12.2019
ÎNSCRIS: 03.03.08
STATUS: AUGUSTUS
LUNA
NOV-2019
PREȚ 1665 RSD (+150 tips) ?

Unde mâncăm în Novi Sad și împrejurimi?

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 2 MIN

Brunch Merkator - cel mai aglomerat din food-court

TIPĂREȘTE URM de aici

După o zi de umblat prin cetatea Petrovaradin și centrul orașului Novi Sad, ni se făcuse o foame de nu mai vedeam bine...

Și cum ultimul punct pe agenda turistică era vizitarea unui centru comercial pentru a cumpăra ceva suveniruri mai rezonabile la preț și care să nu fie de o calitate prea îndoielnică, am decis că vom lua și masa tot acolo.

Asta după ce trecusem cam salivând pe lângă Čarda Aqua Doria și îmi aminteam ce ospăț am tras acolo odinioară... ;)

În fine... așadar, abia trăgându-ne picioarele de pe scara rulantă, ne punem la o masă liberă și imediat apare o fătucă cu meniurile și ne ia comanda după ce ne hotărâm ce vom mânca: eu, o supă de pui cu găluște și paste, iubi o salată.

La final, am cerut și o cafea (foarte bună!)

Ce pot să spun? Multe, foarte multe produse pe listă, și erau disponibile pentru comandă, pe oricare le-ai fi ales. Prezentate cu gust, (și dacă e să mă iau doar după cele pe care le-a ales noi, și gustoase la propriu), în porții generoase și mai ales, la prețuri mai mult decât rezonabile.

A fost ceva mai deosebit pentru un food-court de mall, nouă ne-a plăcut. Iar dacă o mai ajunge careva prin Merkator Centar din Novi Sad, și mai ales dacă vrea să vadă acest mall (deși cel de vis-a-vis - Promenada e mult mai atractiv și mai mare, dar au și acolo unul la fel), le recomand să poposească și la acest restaurant.

Am plătit cu cardul; au și WiFi dacă vreți să fiți la modă și să mâncați cu nasu-n ecrane... ;)

[fb]
Trimis de Dragoș_🇷🇴 in 17.12.19 20:09:06
Validat / Publicat: 17.12.19 20:28:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SERBIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dragoș_🇷🇴); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P05 Brunch Merkator - salata lui iubi

Zoazore [17.12.19 20:42:47] »

@Dragos: Salata ca salata, desi si ea arata bine, dar supa ta... Woow! Bine ca am si eu supa de-aia, dar n-arata ca a ta! Si pastele sunt faine si cred ca si gustul e bun!

Te cred, ca stiu ca sarbii au mancare buna si preturi mici

Cafeaua scurta, mi se pare mie ca e cam... foarte scurta!

Cadru modern, mancare buna, vizite frumoase = vacanta faina ati avut!

Sa va fie de bine!

Zoazore