ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2019
PREȚ SEJUR 1250 euro ?
2 AD. + 1 COPII -- v: 15

la PMM* = 56 USD

Sea Star Beau Rivage Hotel5

Nu pot sa spun ca nu mi-a plăcut

Noi am ajuns seara, la 10. Ne-au luat actele sa ne faca check in -ul si ne-au trimis la masa. Cand ne-am intors am vrut sa dam ceva la receptie pentru o camera mai bună asa cum auzisem aici pe afa ca se procedează, dar ne-ai pod cheia in mana si foaia cu instructiuni si am plecat spre camera cu gândul înghesui să vedem cum e si daca nu ne place sa cerem altceva.

Nu a fost cazul: camera 218 la etajul 1, cam pe la mijlocul clădirii ne-a plăcut. Suficient de mare pentru trei persoane, deci trei paturi, mobilier vechi dar functional in totalitate, curățenie.

Am avut o problemă cu al treilea pat in sensul ca am plătit pengru trei adulți și în camera erau 2 paturi normale și unul de copil, mai mic. Dimineata am vorbit despre asta la receptie si fara nicio problemă ni l-au inlocuit.

Noi am ales să facem upgrade la gold pentru 25 euro de persoană ceea ce ne-a folosit la check out pentru că am avut avion seara si asa am prelungit ieșirea pana la 15, am avut si 9 ore de internet inclus, 3 ore de biliard, 20 de minute de masaj si băuturi la bar non stop in pahare normale😉.

Într-adevăr bacșiș asteapta toți, dar daca nu le dai nu te trateaza altfel.

Am dat la curățenie o dată 5 euro si o dată 4 cred si tot timpul am avut patul facut, prosoape schimbate si apa in camera.

Mâncarea este suficienta după gustul si apetitul nostru, întotdeauna 3 feluri de carne cu garnituri paste, cartofi, orez, legume gătite în mai multe feluri.

Trebuie inteles ca se merge pe bucătărie arabă mai mult, locală, dar repet, tot timpul am gasit ceva damian_ placa, chiar si cand imi promitem ca nu mănânc decat o supa... 😕

Program de o ora in fiecare seara. Discoteca după aceea.

Pe tura noastră am fost singurii români din câte am remarcat vreo 5 zile, ultimele 2 zile au mai venit 6 tineri.

Noi am luat excursie de la Medo, mulțumită recomandărilor afa si intr-adevar prețurile sunt la jumatate decat la agenție si in conditii foarte bune.

Concluzia mea e ca e un sejur de 3 spre 4 stele si mie mi-a placut.

Daca vreți condiții de 5 stele trebuie sa va îndreptati către hotelurile cu 5 stele din zona Sahl Hasheesh cu tarife de peste 1500 de euro/ persoana nu per grup cum am plătit noi...

Trimis de bibilulu in 01.09.19 21:39:02
Validat / Publicat: 01.09.19 22:32:46
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Grecia, Croația, Italia, Franța

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bibilulu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 56.00 USD pe cameră

webmaster45 [01.09.19 22:32:23] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 95&ridAnt=96357