ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.04.2021
PREȚ SEJUR 1000
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

la PMM* = 56 USD

Sea Star Beau Rivage Hotel5

As alege oricand Egiptul!

In 2018 nu stiam unde ne vom petrece concediul. Cand credeam ca nu mai plecam niciunde, la inceputul lunii octombrie am gasit o oferta la o agentie de turism din Timisoara. Asa ca nu am stat pe ganduri si, pe 19 octombrie zburam spre Egipt. Cu teama de necunoscut dar si cu entuziasm am pornit spre Hurghada.

In ziua plecarii, la Timisoara era ploaie si frig, se instalase toamna. La iesirea din aeroportul egiptean, atunci cand am urcat in microbuzul care ne ducea spre hotel, am citit pe bordul acestuia temperatura exterioara - 35 de grade.

Am fost cazati (pentru ca asa am optat in momentul achizitionarii biletului) la Sea Star Beau Rivage. Un hotel elegant, curat, cu personal primitor, cu piscine in curte si plaja privata. Mancare, curatenie, apa marii - totul la superlativ.

La 100 de metri de hotel cobori cateva trepte si dai de un market. Acolo am intalnit un egiptean ortodox, de rit vechi cu care m-am imprietenit. De acolo am achizitionat numeroase suveniruri. Si acum pastram legatura si vorbim pe internet.

Anul acesta, din nou nu stim unde vom pleca in concediu. Poate asteptam toamna si mergem in Egipt. Pentru clima, pentru apa calda si curata, pentru amabilitatea deosebita de la hotel, si pentru a cumpara de la market...

Trimis de fb119399 in 30.04.21 23:03:32
Validat / Publicat: 01.05.21 08:30:47
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (fb119399); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 56.00 USD pe cameră

webmasterX [01.05.21 08:30:29] »

@fb119399: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Sea Star Beau Rivage Hotel, HURGHADA (orașul)" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]

-​​

In 2018 nu stiam unde ne vom petrece concediul​​

Când ați fost acolo, în 2018 sau în 2019 (cum e adnotat în caseta tehnică)?

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

Ulterior, poți scrie notele de la CAZARE şi sub formă de ECOU — le vom adăuga noi în caseta tehnică.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 102884&hid=1795.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.​​​​