ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2019
REGIM MASĂ UAI
2 AD. + 1 COPII -- v: 11

Trendy Lara Hotel5

Un sejur de lux

Dupa lungi cautari si multe pareri ascultate am ajuns anul acesta la hotel Trendy Lara, Turcia, per 14-21.08.2019.

Prima impresie la hotel a fost unul de wow, parca ne era rusine in pantaloni scurti si adidasi. Hotelul nu este situat in centrul orasului, dar asa macar aveam liniste si nu se uita nimeni la noi din blocurile de langa.

Personal amabil doar ca stau foarte prost cu engleza, germana si rusa bate tot, dar te intelegi cu ei.

Camera mare si spatioasa, cu pat separat pt copil. Exista posibilitate de a chema/sau nu femeia de serviciu, care venea si nechemat, suna la usa oricum, prosoape schimbate zilnic, (eu ma rugam de ele sa le lase mai multe zile ca nu erau murdare).

Multe piscine toate cu aceeasi adancime, sezlonguri gramada, daca nu erau destule mai aduceau de undeva, prosoape pt plaja erau de la ei, gratuite. Au si un aqua park cu multe tobogane de diferite viteze, modele, se dadea si colac pt tobogan. Multa verdeata, era scena pt copii, unde se tineau spectacole pt cei mici, era o scena pt concerte, teren de tenis, fotbal, hamace intre copaci, pe iarba se putea aseza oricine.

La plaja lor se ajungea cu o mica barcuta de 11 locuri, trebuia traversat un fel de râu care dadea in mare, barca mergea din 10 in 10 minute, nu era problema de stat la coada. Plaja amanejata frumos multe sezlonguri, beach bar cu mancare si bauturi de la 7.30 pana la 19.30, intrarea in apa este una buna cu nisip fin si putine pietricele.

Despre mancare am doar cuvinte de lauda, multe feluri variate dimineata, la pranz si seara, nici nu am reusit sa gust din toate, dulciuri care mai de care, rahat, bachlava, prajiturele cu crema, fructe proaspete.

Eu una am fost foarte multumita, chiar daca la inceput am fost putin stanjenita de atata lux.

O sa mai mergem sa vedem si alte statiuni, orase din Turcia.

Trimis de @Ildy in 22.08.19 15:08:40
Validat / Publicat: 22.08.19 16:10:01
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (@Ildy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

m liviu [23.08.19 17:38:26] »

Felicitări ptr vacanta. Cu 2 întrebări te as deranja. La plaja se poate ajunge doar cu barca sau sunt și alei. Ai pus o fotografie cu băuturile de la bar. Toate erau incluse în sistem UAI. Mulțumesc

@Ildy [23.08.19 18:18:53] »

@m liviu: Salut, la plaja doar cu barca, dar nu este mult de mers pe apa, iar bauturile erau de la bistro-ul din incinta hotelului incluse in pret.Toate bauturile din poza le gasesti si la beach barul de la piscine,si de la plaja,peste tot.

@Ildy, m liviu