ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2010
ÎNSCRIS: 15.06.09
MAY-2010
4 AD. + 1 COPII

Pentru a 2-a oara superrrr

Pentru al doilea an am optat pt aqua fantasy si nu am regretat.

Aceeasi curatenie impecabila in resort si in camere, aqua parcul sa marit cu inca 2 (tobogane), dar doar unul a fost functional, celalalt a fost in probe si urma in cateva zile sa-l deschida, ori cum stiam de anul trecut la ce sa ma astept, si chiar daca anul acesta am fost in mai intre 21-28 si a plouat 2 zile a fost mai bine caldura fiind suportabila la inceput 25, apoi 26, 28, si in ziua in care am plecat au fost 35 de grade, foarte cald, frigea gresia la picioare di aqua parc sau nisipul de pe plaja, sincer nu stiu cum o fii in august dar cu siguranta nu am de gand sa aflu.

Fata de anul trecut am observat imbunatatiri din toate punctele de vedere, mai exact: fructe la liber, apa cate 1,5 litri in camera zilnic, aqua parcul sa extins, etc. Eu recomand cu placere acest hotel, iar cei ce au deja bilete acolo, nu o sa regretati alegerea facuta. Si un ultim aspect de mentionat este un hotel de familii cu copii, cred ca peste 80% din cei cazati sunt familii cu copii, si marea majoritate sunt englezii, am citit ca in mareea britanie este dat ca cel mai bun hotel sau resort din turcia.

Daca aveti intrebari pt cei ce merg sau doresc sa mearga acolo, va raspund cu ceea mai mare placere. O vacanta de vis va doresc.

Trimis de marinica 1976 in 16.06.10 14:38:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 4693 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marinica 1976); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [16.06.10 14:54:05]

Sincer astea sunt povesti. Poate din zona Kusadasi sa fie cel mai bun desi nici pentru asta nu bag mana in foc.

maimerg
    [16.06.10 15:29:53]

Spune mi te rog 750 euro toti 4+copil? 7 nopti? sau ai gresit?

[17.06.10 16:22:26]

Am platit 750 de euro pe un apartament, dar cu reducere de 20% din ianuarie si un alt mic discount din partea agentiei *******, deoarece si anul trecut am plecat tot la Aqua Fantasy cu agentia lor, si deasemenea si anul trecut si anul acesta am fost mai multe pesoane nu doar 4. Si la fel ca si anul trecut am avut camere mai ieftine si acolo cu o mica atentie am luat ce camere am vrut. Anul acesta am avut ,,apartament club family suite" si cu 50 de euro am luat ,,world family suite".

De fapt au fost 25 de euro pt ca au fost 2 apartamente, am fost 2 familii mai mari, si am luat 2 apartamente club din Romania, iar acolo cu 50 de euro in pasaport am luat super camere.

Puteti intra pe site-ul lor sa vedeti camerele.

Daca mai aveti si alte intrebari, va raspund cu placere.

webmasterXY*
    [17.06.10 16:39:27]

@marinica1976

ATENTIE! referirile la AGENTII si alte entitati din Romania care functioneaza pe principii COMERCIALE - altele decat cele recomandate oficial de AmFostAcolo.ro - sunt INTERZISE

Puteti trimite, in schimb, aceste informatii prin intermediul mesajelor personale (pe privat).

Oare nu scrie destul de clar cu rosu ?

Ca sa nu mai spun ca nu ti-a cerut nimeni numele agentiei.

[17.06.10 19:56:41]

Imi cer scuze,chiar nu am citit partea de jos,inclusiv cea cu rosu.

brindus27*
    [28.06.10 16:38:24]

Marinica, de ce esti tu baiat rau si umblii cu spaga si prin Turcia? ! . Nu este suficient ca ai stricat Romania! [***] - sters de webmaster

Este valabil pentru toti aceea care au fost la Aqua Fantasy in acest an si care nu si-au uitat manierele de prost gust de acasa; de la a-si varfui farfuriile, de a baga alcool in ei cu marmita, de a arunca chistoace pe plaje desi aveau scrumiere de inox, de a vorbi tare ca sa se cunoasca neamu prost de unde provine si ce invarte smecherul din el si pana la a-si lasa copilul de 5-6 ani sa urineze la plantele de langa terasa unde se servea micul dejun. Spaga, o alta meteahna proasta a romanului, [...] - sters de webmaster! Rusine sa le fie acelora care se duc afara si calca pe principiile bunei cresteri.

Aqua fantasy si nu numai trebuie sa ramana asa cum am gasit-o noi romanii, pentru ca acolo este cu adevarat un loc de neuitat din toate punctele de vedere! Multumim Turcia ca ai reusit sa ne faci in acest an un concediu de vis!

[28.06.10 17:09:49]

prea dur totusi tonul folosit, brindus27 esti atentionata ca asemenea limbaj si agresivitate nu sunt tolerate pe acest site.

[11.07.10 13:57:28]

Nu ar fii trebuit sa raspund, pt ca "cine se scuza se acuza" dar totusi, daca ai citit toate review-urile de la aqua fantasy, nimeni nu a primit o camera "inferioara" fata de ce a platit, din contra, foarte multi au primit ceva "superior".

Daca pot spune asa, cu siguranta nu am primit camera altcuiva, pt ca daca ar fii fost ocupate cu siguranta as fii primit apartamentele club, deci oricum nu ar fii fost ocupate.

In al 2-lea rand "asta este o parere personala" romanii sunt mult mai civilizati decat englezii si olandezii care au fost cel putin cand am fost eu acolo anul trecut si anul acesta, aceia beau de 5-6 ori mai mult decat romanii, cand vorbesc daca stai cu spatele la ei cand vorbesc ai impresia ca se cearta, se bat, parca se afla in mijlocul unui concert rock, copii nostrii, aici includ totii romanii sunt mult mai cuminti, mai linistiti decat englezii care la 12-1 noaptea vorbeau in gura mare pe holurile hotelului, la piscine la fel si asa mai departe, iar de urinat pe spatiul verde sincer nu te cred ca sunt toalete din 20 in 20 de metri, iar cat am stat acolo nu am vazut asa ceva.

Nu vreau sa scot in evidenta ca noi romanii suntem mai civilizati sau mai cuminti fata de altii, ci doar ca atunci cand mergi undeva unde sunt 2000-2500 de persoane, vor fi si persoane de ale caror gesturi sau fapte te dezici. Ca sunt romani sau alte nationalitati chiar nu mai are importanta. Eu unul le-am trecut la "diverse" si nu mi-au stricat vacanta.

Iar faza cu Turcia sa ramana asa cum am gasit-o noi romanii, esti tare haioasa, cel putin mai facut sa zambesc. Am impresia ca esti complexat (a) de faptul ca esti roman, si "zic eu" nu ar trebui.

ioana22
    [25.07.10 21:45:04]

Tare brandus27 asta) LOL

Sincera sa fiu si noi am pus 10E in pasaport acolo... si nu cred ca am primit o camera mai buna decat altii. O camera frumoasa (oricum toate erau cu vedere la mare)... deci... am pus banii aceia asa, mai mult din politete.

Am o intrebare pt marinica1976.

Stiti cumva cate piscine interioare (incalzite sau nu) exista in acel hotel? Am vrea sa mergem in septembrie si ar consta acest amanunt in cazul in care prindem zile cu ploaie. .

Cum v-ati distrat in zilele in care a plouat?

Multumesc anticipat.

[27.07.10 19:54:12]

sunt 2 piscine interioare in 2 cladiri separate. Una mai mare in cladirea principala, cea cu receptia care este compartimentata in 3: 1 pt copii mici, adica apa avea 30-35 de cm, a doua linga de 1 m, pentru copii de 6-12 ani cu tobogan mare si alte, , animalute, , si intr-un colt cu jacuzi, si una de 1, 40 pt adulti si copii care stiu sa inoate. A fost super si acolo, sau cel putin mia placut mie si celor cu care am fost acolo, dar apa a fost asa si asa nu rece dar nici calda, potrivita. A doua langa clubul de fitnes tot mare dar mai putin populata.

Noi mergeam zilnic la tenis de masa si cand a plouat (si cand nu a plouat), la darts, la masinutele pt copii, am fost la spectacol in prima seara cand a plouat langa sala de conferinte, deasupra rest TROPICANO, foarte frumos, sunt si cluburi cu caraoke "la iris pub" si multe alte moduri de a-ti petrece timpul in interior. Daca va mai pot pot ajuta cu ltceva, cu mare placere.

Vacanta minunata,

pisicuta*
    [27.07.10 21:05:29]

am fost la acest hotel luna aceasta 01. 07. 2010, nu pot spune ca a fost suuuuper daca nu avea aqua parcul cred ca ne cam plictiseam avem un baietel de 12 ani si mai mult pt el am ales acest hotel, apropo nu am dat nici o spaga la receptie dar am simtit o mare sfidare din partea tipei care ne-a dat camera bineinteles ca am asteptat pana la ora 14 desi aveau camere libere dar nu ne-a deranjat pt ca am lasat bagajele intr-o sala si am plecat la plimbare, apoi ni sa dat o camera langa aqua parc, mancarea acceptabila dar incomparabil cu cea din Antalia, seara nu aveam unde sa ne distram discoteca din interior era in renovare!!!

la ora 23 stingerea in concluzie hotel naspa, niciodata kusadasi intotdeauna ANTALIA!!!

adiso8
    [04.01.11 20:36:30]

pt. marinica 1976

cu ce agentie ati mers ca vad cai serioasa

noi suntem cateva fam. care vrem sa mergem.

adiso8@yahoo.com

bluelight1st
    [14.02.12 14:24:47]

spune-mi, te rog, crezi ca e destul de cald de 1 mai pentru aqua park?

[14.02.12 21:53:34]

sper sa nu dezinformez, dar aqua-parcul se deschide pe 15 mai, mai informati-va. Iar pt inceputul lunii mai (cred) ca apa este rece atat in piscine cat si in mare. Eu merg si anul acesta in luna mai dar spre sfirsitul lunii. Daca te mai pot ajuta cu ceva, iti stau la dispozitie.

adiso8, bluelight1st, brindus27*, ioana22, maimerg, marinica 1976, pisicuta*
    Alte impresii din această RUBRICĂAqua Fantasy Hotel & Spa [Pamucak]: