ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2019
DIN: Focşani
ÎNSCRIS: 29.07.19
JUL-2019
PREȚ SEJUR 1660 euro /7 zile ?
REGIM MASĂ Al

la PMM* = 44 USD

Marriott Beach Resort Hurghada5

Mariot beach resort Hurgada

Abia am venit de la hotelul mariot beach resort din hurgada si vreau sa scriu câteva impresii despre hotel.

hotelul este clasificat ca cinci stele însă in opinia mea este de maximum patru stele.

Camere cam toate sunt standard cu excepția celor deluxe. Ca și suprafața sunt ok s-ar încadra la cinci stele dar mobilierul este foarte vechi.

Curățenia este si ea foarte buna in schimb mâncare este destul de puțin diversificata. V-as recomanda mai bine sa luați demipensiune sau doar mic dejun care sunt mai ok prntru ca la prânz jumătate din alimente erau cele care nu se consumaseră la micul dejun. L-as categorisi la mâncare ca un hotel de tei stele.

Erau multe muste atât in hotel cât și in restaurant stăteau mai prost cu dezinsecția.

Mariot nu este resort nu au grădini ci doar o insula artificiala de 50 m lățime cu 200 lungime. Spectacolele se țineau pe acea insula cam înghesuite.

Plaja este foarte buna in schimb și apa foarte curată.

Dar oricum la prețul foarte mare pe care l-am dat ma așteptăm La mai mult atât la mâncare cât și la calitatea mobilierului din camera.

Așa ca aveți grija ce va doriți de la acest hotel recomand hotelul dar numai cu demipensiune sau doar mic dejun. la alte hoteluri din hurgada la care am mai fost plaja era mai întreținută și fără muste.

va recomand sa mergeti in excursia de la luxor. In excursia de la piramide nu prea se merita de când Taromul a introdus curse directe spre Cairo pentru ca plătiți cam același preț pe transport cu puțin noroc și ajungeți mai repede și vizitați mai multe lucruri in Cairo. Un gen de city break un bilet tarom dus întors Cairo- București-întors 200 de euro excursia Cairo - hurgada 150 euro. La luxor se ajunge mai greu cu schimb in Cairo și sunt mai multe lucruri de văzut.

Păcat ca nu se face excursie la abu simel. Este cel mai interesant templu.

in schimb fata decalti ani au dispărut rușii din stațiune in 2014 90% erau ruși in stațiune acum mai sunt cam 10% probabil este una din cauze pentru care au mai scăzut confortul la hoteluri.

In schimb am văzut foarte mulți romani deja personalul hotelului începuse sa învețe românește

Trimis de Catalinflori in 29.07.19 23:48:47
Validat / Publicat: 30.07.19 09:40:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EGIPT. A mai fost în/la: Hurgada hotel seagul di sunrise holuday resort
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Tunisia, Turcia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Catalinflori); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 44.00 USD pe cameră

webmasterX [30.07.19 09:39:40] »

@Catalinflori: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 31&ridAnt=95205

vvasilovschi [30.07.19 11:58:58] »

@Catalinflori:

Probabil tocmai am plecat noi (vezi impresii).

I-am invatat romaneste, pe monede de 1 euro

vvasilovschi