ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2019
PREȚ SEJUR 633 ?
REGIM MASĂ Al
2 AD. + 2 COPII -- v: 8 si 9 ani

Alaiye Resort & Spa [Avsalar]5

Alaiye a avut grija sa ne impresioneze din nou

Buna ziua... Cum am spus si in reviewul precedent - vezi impresii anul acesta ne-am intors la Alaiye resort&spa. Ca si diferenta de anul precedent totul a fost la superlativ.

Camerele fff curate apa la piscina calda si la fel de curata iar apa marii a fost putin mai rece fata de anul trecut dar mult mai calda ca la noi. Fata de anul trecut am vazut mult mai multi romani de data aceasta eram in numar mai mare fata de rusi (care au fost in nr foarte mare anul trecut) este un resort de care se pot bucura familiile cu copii...

Au mai facut un parc cu tobogane vis a vis de hotel (acesul acolo se face printr-un tunel, tot acolo este si un alt kids club plus bar si preparate de fast food si salate... teren de tenis activitati de tras cu arcul.

In fiecare seara am avut cate o "tema" noua ne-e placut fff mult "white night" la inceput se servit masa ospatarii faceau un show.

Am ramas placut surprinsa de o intamplare... Intr o seara am plecat pe plaja sa ne plimbam (app este o priveliste unica plina de luminile resorturilor de pe marginea marii) prietenii cu care am fost si-au uitat la inceputul plimbarii tel pe un sezlong (plimbarea a durat app o ora si jum) in cam cand au ajuns au realizat ca nu mai au tel, au plecat rpd la plaja si nu l au mai gasit, unul din paznicii care erau l a hotel (intrarea dinspre plaja) i au spus sa se duca la receptie... cand a ajuns acolo a constatat ca pe langa tel lor mai erau 4 telefoane. Nu stiu daca a fost gasit de un roman sau de alta nationalitate dar sunt convinsa ca asa ceva nu ai sa intalnesti la noi.

De data aceasta am mai multa rabdare si o sa pun mai multe poze sa va faceti o ideea de acest minunat resort pe care il recomand cu drag.

Vom face o pauza anul viitor si vom vizita alt hotel sper sa fim la fel de incantati... dar vom revenii cu drag la Alaiye resort & spa.

Trimis de Georgy ana in 10.07.19 12:50:59
Validat / Publicat: 10.07.19 13:37:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Georgy ana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

doralina [07.08.19 08:16:45] »

Bună ziua! La sfârșitul lunii august mergem și noi la acest hotel. Este prima data când ajungem în Turcia și nu cunosc conceptul lor de all inclusive. Îmi puteți răspunde la câteva întrebări, vă rog? Piscinele se închid seara la 18? Cafeaua este buna? Sau la all inclusive este doar cafeaua aceea de la dozator? Și pentru suc as vrea sa știu același lucru, dacă este suc la sticla sau doar la dozator. Înghețată se servește undeva sau este contra cost? Mulțumesc anticipat!

johnscorpion [02.12.19 13:31:53] »

@Georgy ana Din pacate, m-am bazat foarte mult pe review-urile de pe " amfost acolo" si am rezervat la acest hotel iar acum uitandu-ma pe alt forum am vazut ca mai toti se plang de plaja aglomerata de la acest hotel, lucru foarte neplacut din punctul nostru de vedere. Pentru un membru silver ma asteptam la mai multa exigenta in descrierea unui hotel.

Georgy ana [02.12.19 13:56:10] »

@johnscorpion:noi vom merge pentru a 3 oara la anu' la acest hotel, clar plaja nu ne-a deranjat ca este mai aglomerata plus d asta fiind cu copii noi optam pentru plaja dupa amiaza cand soarele nu mai este asa puternic. "Problema" aceasta cu plaja o au toate hotelurile din zona...

Dar cum am spus pentru noi nu este un dezavantaj din contra ne am bucurat la maxim de plaja, nu are scoici, intrarea in apa este lina si este un mare avantaj pentru familii cu copii.

Clar nici hotelul acesta ca si altele nu poate sa fie pe placul tuturor dar daca pui in balanta pretul care il dai pe un sejur si conditiile care ti le ofera cred ca nu ar fi nimic de comentat... Vrei conditii de lux pretul este altul. La 600e all inclusiv nu cred ca poti merge la noi sa ai macar pe sfert conditiile care ti le ofera acest resort.

Am dat review uri despre acest hotel in comparatie cu altele la care am fost la preturi mult mult mai mari. Odata ce pe noi nu ne a deranjat acest lucru legat de plaja nu aveam de ce sa critic...

Mi am spus parerea strict din punctul meu de vedere si cum vad acest resort.

webmasterX [02.12.19 14:30:59] »

@johnscorpion: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Daca doreşti, copiază textul de mai sus şi reincarcă-l - cu eventuale ajustări, completări etc - folosind linkul ADAUGĂ IMPRESII NOI

Cata44scris / TELEFON [23.06.20 07:20:54] »

Buna ziua

O intrebare, e distanta mare până la plaja? Așa apare în poze. Ms​

Georgy anascris / TELEFON [23.06.20 10:34:29] »

@Cata44:  Va rog sa va uitati la recenzia care am facut o prima data"o vacanta reusita" iar acolo este incarcata o poza cu o bolta (flori roz) - vezi foto - aceea este distanta pana la plaja pe acolo se ajunge.

Cata44scris / TELEFON [23.06.20 16:11:55] »

@Georgy ana:  multumesc, am văzut poza, ziceam distanta hotel-plaja, cat ar fi, 200,300 metri. Ms

Georgy anascris / TELEFON [24.06.20 14:30:15] »

@Cata44:  nu stiu sa va spun dar nu cred ca sunt mai mult de 100 m maxim 150 m din curtea hotelului intri in tunelul acela (cu flori) si  in capat este plaja.

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    Cata44, doralina, Georgy ana, johnscorpion