ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2020
Familie
EXCELENT

încărcat de pe telefon!

Un pic peste asteptari

Prima impresie la intrarea in hotel a fost neasteptat de placuta, destul de ingrijit si cochet. Faptul ca ne-au fost dezinfectate bagajele la intrare ne-a creat o senzatie de siguranta si profesionalism. Multe hoteluri din zona erau inchise si slab luminate iar cand am ajuns aici am simtit ca mai exista totusi viata.

despre SERVICII

Personal foarte serviabil, atent si dedicat meseriei.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Am primit in loc de o camera tripla un studio foarte mare cu 2 camere si asta a fost ceva uau. Mobilierul si dotarile erau destul de vechi dar in bune conditii si foarte curat. Baie dotata cu toate cele necesare, paturi uriase si confortabile (cu exceptia pernelor) si in fiecare camera era tv si aer conditionat si un minibar alimentat zilnic gratis cu apa plata, minerala si suc. Curatenia se facea riguros si zilnic si chiar insistau sa faca.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Despre bucatarie e cam greu sa ma pronunt fiind conditii de pandemie si nu stiu daca mancarea nu era prea diversificata din aceasta cauza insa nu aveai cum sa pleci flamand. Mi-a placut mult snack-barul de la piscina unde zilnic gaseai carne la rotisor.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

In mod normal cred ca plaja este cam mica pentru atunci cand hotelul este plin (acum a fost 50%) insa mi-a placut ca nu accepta rezervarea cu prosopul inainte de ora 8 si confisca ce gasesc. Plaja avea salvamar si paznic iar apa a fost foarte calda, cativa bolovani la intrare si nu au fost valuri.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Resortul are tot ce trebuie, fotograf, coafor, medic, spa si multe magazine in jurul lui.

Trimis de johnscorpion in 23.08.20 22:16:27
Validat / Publicat: 24.08.20 07:14:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi, Antalya

VIZUALIZĂRI: 2720 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (johnscorpion); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P04 Privire de ansamblu

johnscorpionscris / TELEFON [23.08.20 22:38:52] »

Ce m-a deranjat enorm a fost ca alti clienti romani comentau ca au primit laturi in loc de mancare si ca in Italia primeau fructe de mare la banii aia.

​Cand te cazezi in cel mai ieftin hotel de 5 stele si ai pretentii sa primesti mancare premium inseamna ca esti rupt de realitate sau un fandosit zgarcit si cu pretentii idioate.

​ Eu am studiat mult ofertele si dupa 8 ani in Turcia pot spune ca si anul acesta am ales cea mai buna varianta calitate/pret.

​Am vazut atatia romani cu fumuri de vedeta si comportament de cocalari incat, daca as avea bani, mi-as face vacanta pe o insula pustie ca sa nu mai am de a face cu specimene din astea. Nu mai zic de mizeria lasata in avion, vorbit tare si lipsa de respect in conditii de pandemie cand, mai ales daca tusesti constant, te chinui sa tii masca pe bot si nu-mi arunci mie saliva in fata.

​M-as duce la Corbu cu cortul dar nici acolo nu mai poti fi singur cu natura si fara cocalari de Romania...

nrs † [24.11.20 11:28:33] »

super ecoul!

in Italia la banii astia ii caza la cort si le dadea o cafea cu croisant dimineata, atat

​​

johnscorpion