ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2019
DIN: Bacău
ÎNSCRIS: 11.07.14
JUL-2019

Delphin Palace 5***** FABULOS!

Scriu de pe un baldachin de pe piscina hotelului.

După câțiva ani la Bulgari, apoi la Greci, pot spune ca Turcia e de departe regină turismului.

Hotelul este luxuriant, orice cerere fiind îndeplinită cu promptitudine.

Totul este de 5 stele... Hotel, piscine, plaja, mâncare, personal.

Ideal pt familii cu copii dar și cuplurilor fără.

Mâncarea e foarte diversificata, existând mai multe restaurante cu specifice culinare din diverse tari.

Dacă exista comentarii nasoale, cu siguranță sunt făcute de "hateri".

Nu credeam ca exista locuri unde poți primi atâta atenție. Recomand cu mare încredere!

Trimis de razvanzfr in 03.07.19 13:48:32
Validat / Publicat: 03.07.19 14:26:29
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 4250 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (razvanzfr); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.07.19 13:54:21]

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... =6&ridAnt=94408

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [03.07.19 23:21:51]

@razvanzfr:

Dacă exista comentarii nasoale, cu siguranță sunt făcute de "hateri".

Serios???

Te-ai gândit vreo secundă că există turişti mai pretenţioşi decât tine sau care au alţi termeni de comparaţie sau o experienţă mai bogată decât a ta?

Normal este să-ţi scrii doar propriile impresii legate de propriul sejur, nu să faci aprecieri la adresa altor utilizatori pe care nu îi cunoşti şi nu ţi-ai petrecut vacanţa împreună cu aceştia.

În urmă cu vreo şapte ani am ajuns la primul hotel din lanţul Delphin şi am fost foarte impresionată mai ales de nivelul serviciilor oferite, chiar dacă nu eram nici pe departe la prima experienţă turcească la hoteluri de cinci stele. În anii care au urmat am tot fost la alte hoteluri mai bune şi mai scumpe decât acela.

Ajunsă la Delphin Palace în urmă cu doi ani, eu am fost dezamăgită şi chiar şocată văzând cât de mult au decăzut la capitolul servicii, dar era al patrulea hotel Delphin la care stăteam şi AVEAM CU CE COMPARA!

razvanzfrAUTOR REVIEW
    [07.07.19 00:10:05]

@nicole33: Care e problema ta vis a vis de părerea mea? Mai poți de atate ieșiri în lume și de desteptaciune? Scrie o carte și vinde-o dacă știi și ai văzut atâtea, k ți-o cumpăr... Asa strâng unii bani și ajung și ei prin Turcia și își pun 1000 se gânduri nasoale când citesc păreri ale unora care se așteaptă sa fie șterși în partea dorsala...

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [07.07.19 09:11:45]

@razvanzfr:

Care e problema ta vis a vis de părerea mea?

Te-aş fi lăsat în pace în entuziasmul tău creat de impresia că ai ajuns în Paradis, dacă nu ai fi comentat la adresa celor care au fost acolo şi, ce să vezi? , nu au fost la fel de extaziaţi ca tine, evident pentru că aveau termeni de comparaţie.

Corect este ca fiecare să-şi scrie propria impresie, propria experienţă, mai bună sau mai puţin bună, după caz.

Cum tu ţi-ai permis să categoriseşti drept "hateri"?! pe cei nemulţumiţi de Delphin Palace şi eu am acelaşi drept de a spune că acolo nu este totul roz, cum sugerezi. Pentru că şi eu am fost acolo .

Câte vacanţe am eu într-un an şi pe unde mi le petrec nu este nicidecum treaba ta, pentru că nu merg pe banii tăi.

=

Dacă postai câteva fotografii de acolo, aveai şanse să fii ceva mai convingător, deoarece pe acest site se spune că "o fotografie face mai mult ca o mie de cuvinte".

Ce zici, încerci?

muresanoana
    [28.08.19 15:59:56]

@nicole33:

eu am fost in august dar nu stiu ce nu v-a placut, desigur parerile sunt subiective dar tare mult as vrea daca se poate sa ne comunicati cum era inainte fata de acum,

piscinele foarte curate, multe sezlonguri (desigur as avea si eu ceva de comentat fata de romanii nostri care isi puneau prosopul si apoi se duceau la mare - as spune nesimtirea si nepasarea fata de cei din jurul lor)

la capitolul mancare - ce as putea spune am mancat fructe de mare nu banali creveti ci raci, languste, scoici de toate neamurile, cacacatita si multe alte feluri de mancare care sincer nici nu am avut timp sa le degustam

cureteneia - cameristele veneu in fiecare zi si faceau curetenie (schimbat de prosoape si aspirat)

[28.08.19 17:06:55]

@muresanoana: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

muresanoana, razvanzfr
    Alte impresii din această RUBRICĂDelphin Palace Resort: