ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.06.2019
    LUNA
    MAY-2019
    3 AD. + 1 COPII

Unde mâncăm în Torino?

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

La Spigola Torino – restaurant, bar, pizzeria

TIPĂREȘTE URM de aici

Adresa: 65/A, Via Antonio Cecchi, 10152 Torino
    Program: de luni pana sambata – 10,00 – 15,00 si 18,00 – 00
    duminica – 18,30 – 00

Am ales sa mancam in prima seara petrecuta in Torino, la acest restaurant, la recomandarea receptionerului Hotelului Prezident unde ne-am cazat. Ambele sunt pe aceeasi strada, unul langa altul, deci a fost o alegere buna.

Restaurantul are pe troturarul din fata sa si o mica terasa inchisa cu geamuri de sticla. Initial acolo ne-am asezat si dupa ce am dat comanda ne-am delectat cu cate un pahar de vin. Dar in cateva minute, vremea s-a schimbat in rau, a inceput sa ploua torential si s-a facut foarte frig. Atunci am decis sa intram in restaurant.

Am avut placerea sa fim serviti de o domnisoara amabila si glumeata iar comenzile au fost aduse repede.

Noi am comandat salata de caracatita, un platou cu peste si creveti prajiti, paste carbonara, pizza diavola, peste cu nu stiu ce sos si cartofi prajiti. Portiile au fost indestulatoare, preparatele bine facute, gustoase si proaspete. Am luat si tiramisu si un cheesecake cu lamaie.

Preturile le puteti vedea in fotografii.

Am fost multumiti si daca ne vom mai caza vreodata la acelasi hotel vom mai manca cu siguranta la acest mic restaurant. Nimic spectaculos, dar proaspat si gustos.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de Diaura* in 05.06.19 09:07:51
    Validat / Publicat: 05.06.19 09:58:16
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Diaura*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
    P04 Ploaia torentiala care ne-a alungat de la terasa.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmasterX [05.06.19 09:56:52] »

Mutat în rubrica "Unde mâncăm în Torino?, TORINO" (nou-creată pe sait)

webmaster [05.06.19 10:09:50] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

Mihai18