ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.05.2019
APR-2019
PREȚ SEJUR 1400 lei ?
REGIM MASĂ 3DP+2MD

Pensiunea Norbert3

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Pensiunea Norbert - Sighisoara

Am petrecut la aceasta pensiune un sejur (platit cu vouchere de vacanta) de 5 nopti intre 26 aprilie-1 mai. Distanta dintre centrul orasului si pensiune este de aproximativ 3 km. Imediat cum am ajuns, proprietarul ne-a indrumat catre camera noastra (camera nr. 1). In spatele pensiunii este un leagan si un ciubar cu apa incalzita, iar in fata pensiunii un foisor, un gratar si parcare pentru 5 masini.

Cazarea

Camera a avut:

- pat matrimonial (salteaua era putin adancita pe o jumatate de pat)

- geamul avea plasa de tantari atat la camera cat si la baie

- 2 prosoape mici, 2 mari si unul de picioare (acestea fiind schimbate in ziua a 3-a a sejurului)

- Wi-fi

Camera nu a avut:

- aer conditionat (dar avand in vedere perioada vacantei nici nu am avut nevoie)

Baia a avut:

- foehn

- priza

- sapun lichid si solid;

Baia nu a avut:

- gel de dus/sampon

Pensiunea are pe langa camere, o bucatarie echipata complet (inclusiv masina de spalat vase), o zona de luat masa si un living cu televizor si boardgames.

Masa

Mancarea a fost fooooarte buna. Am avut 3 zile cu demipensiune si 2 cu mic dejun.

Micul dejun a fost foarte consistent si diversificat (de exemplu: bruschete, crenvrusti, dulceata, unt, dovlecei pane, ciupercute umplute, oua rosii in ziua de Paste, cafea/ceai/lapte etc. - se poate vedea in pozele atasate)

Cina a constat in fiecare seara in ciorbita, felul 2 si desert + vin/ bere /apa minerala. Am avut Ciorbita cu afumatura, Supa cu Taietei, Ciorbita Radauteana. La felul 2 am avut Pulpa de Rata cu varza, Sarmale in seara de Paste, Fripturica porc/pui cu orez si carofi natur. La desert am avut un fel de pandispan cu lamaie, o felie de tort, Cozonac in seara de Paste.

In concluzie, am avut un sejur reusit la aceasta pensiune si o recomandam.

Vacanta placuta!

Trimis de AncaGB in 08.05.19 22:15:15
Validat / Publicat: 08.05.19 22:39:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SIGHIȘOARA [MS].

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (AncaGB); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P07 [fără descriere]

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 18.00 EUR pe cameră

webmaster [09.05.19 12:54:58] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;