ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.03.2019
ÎNSCRIS: 17.04.11
MAR-2019

încărcat de pe telefon!

Hotel Sara's Son 3*

De la început va spun ca in timp ce scriu acest rewiev inca mai traiesc entuziasmul pe care l-am simțit in mijlocul comunitați AFA.

Acum o sa va scriu despre Hotelul Sara's Son 3* care mi-a depășit așteptările.

Hotelul este situat la 1,5km de centrul stațiunii Herculane pe str. Al. Teilor nr 2A si cam la 100m de hotelurile Afrodita și Minerva.

Camera care am avut-o nr 226 desi se afla la etajul 2 balconul era la nivelul etajului 4 cu o priveliste superba spre stâncile muntoase si spre statiune și hotelurile Afrodita și Minerva.

Dar sa revin la camera era foarte mare aveam pat matrimonial și unul single. Mobilierul era ca nou, aveam un minibar nici nu l-am deschis, tv led, aparat de aer cinditionat și doua scaune in balcon. Atât în camera cât și în baie a fost curat. Confortul a fost ok am avut caldura și apa calda tot timpul.

Am avut un mic dejun normal si suficient inclusiv ceai și cafea.

Am experimentat si piscina de la nivelul - 1 care avea in jur de 12m pe 6m cu o adancime aproximativ 1,60m cu apa sulfuroasa cu o temperatura aproximativ 35 grade. Am profitat in amandoua zile de o balaceala pe cinste.

Sunt convins ca o sa mai trec pe la acest hotel mai ales pentru piscina, hotelul mai are si piscina exterioara dar in acesta perioada era inchisa.

Un mic minus la piscina era lipsa unui cuier.

Despre statiune stie toata lumea cum este asa ca nu o sa scriu deocamdata.

Va las niste foto care sunt mai concludente.

Vacanțe placute tuturor!

Trimis de nelu73 in 18.03.19 20:49:49
Validat / Publicat: 18.03.19 21:16:19

VIZUALIZĂRI: 2579 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nelu73); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 Vedere din balcon spre hotel Afrodita.

[18.03.19 20:53:58]

Am retras notele acordate unităţii - conform regulamentului (1. B. 7), nu e acceptabilă evaluarea multiplă a unei unităţi de cazare de către membrii aceluiaşi grup sau ai aceleiaşi familii, pentru un sejur comun — vezi impresii

[18.03.19 21:40:59]

@nelu73: Noi mergem vara la piscina in aer liber de la Sara's Sons, este un loc placut.

[18.03.19 21:44:06]

@alinafulg: Multumesc, sunt convins o sa mergem pe timp de vara in viitor. Anul acesta o sa mergem din nou in Delta Dunării. Sa auzim numai de bine!

[18.03.19 22:01:24]

@nelu73: In Delta spre rusinea mea nu am fost, o am insă pe lista. Vă salutam cu drag.

[18.03.19 22:25:03]

@alinafulg: Si noi va salutam cu drag. Recomand Delta Dunării, am fost la Sulina Casa Sibiană și anul acesta o sa mergem Steaua apelor pe bratul Sfântul Gheorghe. O sa scriu de acolo.

Zoazore
[18.03.19 22:29:50]

@nelu73: Ce cameră luminoasă! N-am înțeles, însă, cum stăteți voi la etajul 2 și balconul era la etajul 4?

Sunt obosită!

Camera mare, frumoasă, dar baia și mai ș! Noi, la 4 stele, am avut bordură și perdea de duș, voi la 3* ați avut super-cabină!

[18.03.19 22:33:34]

@Zoazore: Bună, hotelul este construit in pantă. Intrarea era la -2 piscina interioara la -1 receptia la 0 si apoi incepea cu etajele.

ungureanica
[19.03.19 15:21:49]

Trebuie să recunosc că, camera și baia sunt mai mari decât cele de la Minerva. Mă bucur că v-ați simțit bine și pentru că am putut să ne revedem. Sunteți o familie frumoasă. Vă salutăm cu drag!

[19.03.19 16:03:08]

@ungureanica: Salut, și voi sunteți super abia aștept sa ne revedem cu bine!

KSV
[19.03.19 18:40:00]

@alinafulg: cînd vă hotărîți să mergeți în deltă, va trebui neapărat să mă căutați! Motivul este unul bine știut și de nelu73.

krisstinna
[19.03.19 18:58:03]

@KSV: Da? Eu vin acolo, de Rusalii.

Am ceva de sărbătorit

Să te caut? Nu știu motivul...

KSV
[19.03.19 21:37:14]

@krisstinna: motivul este acela că dacă mergeți în deltă cu vaporul trebuie să iau eu biletele.

[19.03.19 21:51:07]

@KSV: Cu sigurantă! Cat despre motiv o sa-l aflu de la nelu73.

viorica
[20.03.19 15:49:52]

@nelu73: salutări!!! un mare minus la piscina ar fi lipsa cabinelor de dus... poate nu le-a m văzut eu??? compensează cumva calitatea apei sulfuroase!!! Sigur vom ajunge vara asta și noi... vara in piscinele de afara au apă sulfuroasa cred!

[20.03.19 15:58:20]

@viorica: Da, au apa sulfuroasa. Sa ne revedem cu bine.

[20.03.19 17:27:37]

@viorica: Da, nu era cuier dar apa sulfuroasa a fost super si calda sa nu mai ieși din piscina. Trebuie să-ți placa mirosul de sulf sau sa te obișnuiești cu el.

alinafulg, KSV, nelu73, ungureanica, viorica, Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂSara's Sons Hotel & Hostel: