ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.11.2018
DIN: Buzău
ÎNSCRIS: 07.11.18
STATUS: UCENIC
NOV-2018
PREȚ SEJUR 350 lei / noapte ?
REGIM MASĂ Md

AUTORUL NU ar recomanda

Carpathia Hotel (ex Rowa Dany) 4

Review hotel Carpathia

Hotelul nu este dotat cu balcon, ceea ce este un mare inconvenient pentru fumatori, intrucat singurul loc in care se poate fuma este IN STRADA.

Asa-zisa parcare a hotelului este dotata cu 6 locuri de parcare, fiind nevoit sa abandonez masina intr-o parcare cu plata din proximitate.

Baia nu are ventilatie, tv. ul este de pe vremea lui Ceausescu.

Pot sa afirm cu incredere ca am vazut hoteluri de 3 stele in Bulgaria care il depasesc detasat, la un sfert din pretul platit la hotel Carpathia.

NU RECOMAND

Trimis de Dima adrian in 07.11.18 02:23:03
Validat / Publicat: 07.11.18 08:23:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA. A mai fost în/la: -
  • Alte destinații turistice prin care a fost: -

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dima adrian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 44.00 EUR pe cameră

webmasterX [07.11.18 08:23:18] »

@Dima adrian: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 98&ridAnt=90885

Crazy_Mouse CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [07.11.18 14:00:52] »

@Dima adrian: Salut și bun venit pe AFA! Pentru că stațiunea Sinaia este una dintre destinațiile noastre favorite de vacanță, îmi permit să îți recomand hotelul Internațional. Într-adevăr, prețul este mai mare cu aproximativ 100 de lei pe noapte, însă condițiile de cazare, relaxare și masă sunt foarte bune (par a fi net superioare celor de la Carpathia). Noi am fost cazați la acest hotel în luna august și am fost foarte mulțumiți - impresii aici.

Un alt hotel despre care știu că are un raport bun calitate/preț este hotelul Rina Cerbul (aflat aproape de intrarea în Parcul Ghica). Acest hotel este frecventat de niște amici; noi ne-am cazat acolo în urmă cu mai mulți ani și a fost ok.

Toate cele bune!