ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.05.2010
ÎNSCRIS: 27.05.10
MAY-2010

Satisfacator

Profitand de cateva zile libere eu si sotul meu am hotarat sa mergem in Olanesti.

Ne-am cazat la hotel Podium, dupa ce am facut in prealabil o rezervare telefonica. Am ajuns acolo si camera era exact asa cum apare pe site-ul lor. Insa am observat instant ca era frig in camera. Ni s-a spus ca sunt racordati la centrala orasului si caldura nu mai este din aprilie. Am suferit o noapte iar a doua zi am cautat alternative. Se pare ca majoritatea hotelurilor sunt in aceeasi situatie deci pt cei care merg este bine sa intrebe pt a nu avea surprize.

Am gasit totusi o camera mai mica la hotel Tisa dar avea incalzire. Cand ne-am intors la hotel Podium si am vrut sa facem iesirea vreau sa spun ca cei de acolo au fost receptivi si ne-au oferit un calorifer electric imediat cerandu-si scuze. Problema noastra s-a rezolvat in acel moment.

Un alt lucru poate deranjant este faptul ca la receptie sau in restaurant uneori nu este nimeni. Am vrut sa luam micul dejun acolo... dar daca nu era nimeni am plecat. Exista insa destule alternative in statiune.

Hotelul mi-a placut per ansamblu si oamenii atat cat am vb cu ei au fost draguti. In ultima zi am facut iesirea dupa pranz si ne-au spus ca nu este absolut nici o pb. In acest hotel am vazut in general tineri si ce-mi place este ca ofera intimitate (nu-i auzi pe ceilalti).

Statiunea Olanesti este frumoasa si merita vazuta. Se pot face cateva trasee spre diverse cabane (e. g Cheia) sau schituri (eg. Bradul) iar privelistea este minunata. Am vrut sa vizitam si palatul Olanesti (vila lui Ceausescu) dar a devenit vila de protocol iar vizitele nu mai sunt permise din 2005. A trebuit sa ne conformam si sa plecam...

Trimis de draji in 27.05.10 15:45:56

VIZUALIZĂRI: 2799 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (draji); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Sanziana
[27.05.10 15:52:31]

presupun ca ai gresit si pretul este de fapt 260 ron ,nu 2600. Ai putea adauga ceva detalii despre camere?

drajiAUTOR REVIEW
[27.05.10 15:56:43]

Buna. Im cer scuze. 2 nopti de cazare fara mic dejun a fost 160 de ron (80 + 80). Camerele sunt exact ca pe site. Mie mi s-au parut destul de mari pentru un hotel de 3 stele.

webmasterXY*
[27.05.10 16:01:46]

@draji, am modificat pretul la 160 ron

acapulco
[27.05.10 17:29:39]

Bine ai venit printre noi!

De apreciat atitudinea celor de la hotel.

Pe site spune si ceva de tratament la hotelul olanesti.

Daca poti sa ne spui ceva in legatura cu acest lucru.

Daca are internet.

Observ ca restaurantul este incapator este cumva izolat fonic fata de camere, sa nu deranjeze noaptea.

Cu masa sa inteleg ca a-ti mincat pe unde v-ati plimbat dar acolo cum sunt preturile sau bucate cit sunt de gustoase.

drajiAUTOR REVIEW
[27.05.10 18:12:12]

Buna!

Din pacate nu cred ca pot sa raspund la toate intrebarile. Nu am verificat daca au internet. Restaurantul nu are cum sa deranjeze fonic... dar sincer ti-am zis eu nu am vazut oameni acolo. Probabil datorita locatiei, deoarece hotelul are intrarea printr-o strada secundara.

Pot sa-ti zic ca noi am mancat la hotel Alice. Ne-a placut prima data si am revenit. Mancarea a fost buna si variata iar preturile au fost acceptabile, servirea rapida. Am vazut ca te intereseaza si oferta de tratament si de aceea am mentionat aici acest hotel. Fiecare om isi alege locul de cazare in functie de ce doreste. Daca as fii dorit cazare, tratament + masa categoric as fii ales hotelul Alice. Eu am dorit un alt gen de hotel...

acapulco
[27.05.10 18:19:54]