ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2018
PREȚ 500 ?
2 AD. + 1 COPII -- v: 4

AUTORUL NU ar recomanda

Unde mâncăm în Comarnic?

Motel Cernica DN1 108 , Comarnic (Nu va opriti)

Ospatarului ala care se lauda ca serveste acolo de cand era mamaia fata mare si tataie flacau cred ca-i lipsesc cei 7 ani de acasa garantat. A fost badaran cu absolut toata lumea din jurul nostru, inclusiv cu noi. L-a intrebat o clienta, cam cat mai dureaza cu comanda ei iar el i-a raspuns ca atunci cand e gata este gata si daca nu-i convine poate sa plece. Altui client putin mai nehotarat i-a spus ca daca toti ar face asa mai bine nu s-ar mai opri la restaurant. Unui cuplu oprit cu copiii le-a zis ca daca nu ii tine din scurt si scapa mancarea din cauza lor, vor fi nevoiti sa o plateasca.

Mancarea... ei bine cartofii pe jumatate cruzi iar friptura plina de zgarciuri. Gogoasa de pe tort, sotia a cerut piept de pui la gratar si s-a ales cu o bucata de pui si una de porc:-/ bineinteles aceeasi cartofi pe jumatate facuti, sau cruzi, depinde cum privesti problema;)

Sincer nu recomand sa va opriti, nu merita. Ceea ce merita ar fi ca localuri de genul asta sa dea cat mai repede faliment. Vreau o servire si la noi ca in Austria, Anglia, Germania etc., unde niciodata dar absolut niciodata nu am primit nici macar o privire agresiva...

PS: Papanasii au fost singurul lucru care mi-a 'indulcit' plecarea de acolo :)

Trimis de vuad in 21.08.18 11:05:43
Validat / Publicat: 21.08.18 15:50:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în COMARNIC.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vuad); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

iulian68 [21.08.18 16:10:57] »

Si eu cred ca as fi avut aceeasi stare de disconfort daca ospatarul acela s-ar fi comportat cum ai spus. Insa la faza cu atentionarea cuplului cu copii sunt absolut de acord. In primul rand restaurantul nu e loc de joaca si de alergat asa ca nu inteleg, dacă omul venea sa serveasca trebuia sa se opreasca si sa se strecoare ca sa poata servi? Iar mentionarea nu stiu caror tari ce legatura are? Adica in tara asta mare esti batut cand te duci la un restaurant? Peste tot esti privit agresiv? Scuza-ma dar am intalnit serviri precare si prin Europa la restaurante chiar si cu o stea Michelin, asa ca acea comparatie nu-si are rostul.

iulian68