ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2018
PREȚ SEJUR 1100 euro ?
REGIM MASĂ All inclusive

Diamond Elite Hotel & Spa [Colakli]5

Prima data in Antalya - Turcia all inclusive 5*

Am ales acest hotel datorita faptului ca este +16 deci liniste totala, informatiile gasite pe net erau foarte putine pentru mai multe detalii

La receptie se vorbeste germana-rusa-engleza in aceasta ordine pentru ca ei formeaza 95% din clienti

Un hotel impozant multa marmura, foarte curat, camere-baie-holuri absolut totul!

Camerele sunt dotate cu un mini frigider, seif, tv 32" unde canalele sunt germane-ruso-turcesti, o baie moderna curata cu uscator de par, prosoape 2 mici + 2 mari pe care daca le lasi jos le schimba in fiecare zi

Seiful este contracost 3 euro/zi desi eu l am folosit 2 zile si nu am fost taxat...

Internet aveti la receptie gratis iar daca doriti in camera este 1€/zi

Dispune de o piscina mare cu adancime maxim 1,60 cm + topogane cu apa care functioneaza numai intre 11-12 si 15-16 nu am inteles de ce... 2 mese pentru ping-pong si o masa biliard gratis

Mancarea foarte buna peste asteptari, 7-10 micul dejun, 13-15 pranzul, cina 19-21, ora 23-00 supa, iar intre mese de la 16-17:30 este candy bar cu diferite specialitati turcesti (pentru iubitorii de dulciuri) bauturile: o mare bila neagra, in afara de bere care era acceptabila sa nu zic buna restul erau apa colorata cu indulcitori! Mai faceau seara cocktail-uri cu vodca si whisky locale care nu cred sa fii avut 1% alcol, totusi pentru doritorii de tării exista la bar toate bauturile internationale contra cost!

Plaja este la aproximativ 5 min de mers pe jos, dar este si microbus cu plecari din 30 in 30 min. Hotel-plaja si retur, apa marii curata intrarea in mare lina ceva pietre prin apa dar nu f multe, sezlonguri cu perinite... prosoapele pentru plaja prima data sunt gratis, dar daca le schimbati in fiecare zi sunt 0,50 centi/zi, bani pe care-i achitati la receptie la sfarsitul sejurului

La 100 m de plaja aveti un mini bar cafea-bere-sucuri-ceai si bucatarie deschisa intre 11-17 unde se poate lua pranzul cu multe file de pui+vita la grill, paste+sosuri si foarte multe salate + fructe, De multe ori mancam la plaja nu mai mergeam la. hotel

La Hotel mai dispuneti de un Spa si Bai Turcesti cu Masaj care sunt gratis o singura data dar de obicei se lasa bacșiș

Nu va aruncati la excursii oferite de Ghizii Agentiei sunt duble la pret mai bine mergeti prin bazarurile din jurul hotelui gasiti mai multe si variate

Daca doriti liniste hotelul fiind +16 si sa nu auziti romăna in jur este locul perfect :) exclus pretentiosii si cautatorii de "nod in papura"

Trimis de sebesanu in 18.07.18 01:24:17
Validat / Publicat: 18.07.18 06:31:07
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sebesanu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P02 [fără descriere]

webmaster45 [18.07.18 06:30:46] »

@sebesanu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

fra [18.07.18 12:50:33] »

Cred că mi-am găsit hotel pentru la anu'! Cam prin ce lună ați luat biletele?

Ce părere v-a făcut Turcia așa pentru prima dată? Ați făcut excursii opționale? Dacă da, care? Ce prețuri mai sunt?

Foarte bun review. Așteptăm și altele 😁

sebesanu [18.07.18 13:56:28] »

@webmaster45: coordonatele sunt exacte!

sebesanu [18.07.18 14:34:28] »

@fra: biletele au fost cumparate prin luna mai anul acesta iar sejurul a fost in perioada 7-14 iulie, initial am vrut Grecia dar cand am vazut ca zborul Cluj-Antalya dureaza 1h:40 min. ne-am razgandit!

Antalya mi-a lasat o foarte buna parere, chiar stiu sa faca turism, foarte atenti la detalii si prietenosi (mult peste spanioli si italieni la servicii)

In zona Side unde exista foarte multe vestigii greco-romane, pentru cei pasionati de istorie un "mini rai" chiar ai ce vizita, sunt microbuze locale Hotel-Side -Retur 1.50 € aprox. 15 min. Durata

Excursii nu am facut, poate daca stateam 10 zile cautam ceva, oferta era foarte bogata, am vazut ceva la 50 euro/3 zile Capadocia-Anatolia! Daca ai sejur 7 zile parerea mea nu merita...

In rest foarte multe bazaruri cu cele mai perfecte fake-uri, cred ca sunt regii copiatului pe aeroport la intoarcere plin de romani cu Gucci, Hilffiger pe ei

Pentru 550 €/persoana sunt mai mult decat multumit de ce am gasit si vazut!

fra [18.07.18 14:42:52] »

Mulțumesc de răspuns. Chiar ce mă interesa. Mă bucur că am văzut în poze și plaja și arată tare bine! Într-adevăr și prețul e bun. Eu caut în noiembrie la târgul de turism și poate găsesc preț chiar mai bun, să vedem...

deea17 [29.05.19 11:36:52] »

@sebesanu: Bună, am și eu o întrebare legată de zona Spa: trebuie programare de pe o zi pe alta? . Mulțumesc

sebesanu [29.05.19 11:45:14] »

@deea17: Bună! din căte știu nu trebuie, sincer nici nu am intrebat... dar cunosc 2 persoane care s-au dus direct fără programare, probabil depinde și de cerere!

deea17 [29.05.19 11:49:33] »

@sebesanu: ok, mulțumesc pentru promptitudinea răspunsului. 🙂

sebesanu [29.05.19 12:02:41] »

@deea17: pentru puțin! Concediu plăcut daca a-ți ales Diamond Elite o să vă placă👍😉

deea17 [29.05.19 12:22:47] »

@sebesanu: da, acolo vom merge. Mulțumesc. O sa revin cu impresii după concediu 😊

deea17, fra, sebesanu