ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.10.2019
ÎNSCRIS: 06.10.19
AUG-2019

încărcat de pe telefon!

Descriere in câteva rânduri

Cum toată lumea lauda Turcia, in acest an ne-am hotărât sa fie pe lista noastră de vacanța. Așa ca ne-am dus la agenție (cam târziu, cu 3 săptămâni înainte de plecarea noastră) și acest hotel ne-a tras cu ochiul datorită prețului ok (1270 € 7 nopți all inclusive, așa am găsit oferta pentru 2 persoane) și a pozelor prezentate in agenție.

Am fost plăcuți surprinși când am ajuns și am văzut personalului ospitalier.

Apoi a urmat camera care și aceasta a fost foarte primitoare. Singura problema in tot sejurul a fost cu aerul condiționat, se oprea la un anumit interval de timp (cred ca 20 minute), însă trebuie sa privim partea buna a lucrurilor dacă îl uitai noaptea in funcțiune dimineata știai sigur ca nu te dor oasele din cauza acestuia. :)) Menționez ca am vorbit cu un alt cuplu și ei nu avea aceasta problema.

Prosoapele erau schimbate zilnic, se cunoștea ca cei care se ocupau de curățenie intrau zilnic sa faca câte ceva. Minifrigiderul din camera nu era chiar zilnic aprovizionat. Pana am înțeles ca trebuie lăsat bacșiși femeii de serviciu :).

Mâncarea este diversificata, ai din ve alege, inclusiv cei vegani. Sa nu mai spunem de desert, prăjituri, fructe, înghețată și multe altele la discreție.

Distanță de la hotel fata de plaja este la apeoximativ 7 minute de mers pe jos, dacă nu dorești sa mergi cu un microbuz pe care hotelul îl pune la dispoziție la diferite intervale de timp. Pe plaja se găsește o terasa unde poți lua prânzul in caz ca nu dorești sa mergi la hotel, însă mâncarea nu este așa diversificata ca și la hotel, iar ca și desert sunt doar fructe.

Plaja privată foarte, foarte curată, și acolo personalul dragut și amabil. In jur de ora 10 veneau 2 persoane, din personalul hotelului (cu care ținem legătura și acum, super de gasca băieții) care organizau volei pe plaja. Ne-am plimbat pe malul marii și pot spun ca era singura plaja foarte curată și care arata super bine.

Eu am rămas placut uimita. Im fiecare seara la hotel era organizata câte o “petrecere” ori alte activități, nu ai cum sa te plictisești, din punctul meu de vedere.

Trebuie sa Menționez Faptul ca 1,2 €, pentru personalul hotelului înseamnă foarte mult și sint foarte atenți la orice detaliu. Nu stiam, ne am dat seama și noi pe parcurs.

Noi am fost multumiți de alegerea făcută și cu drag ne întoarcem. Am ales sa scriu câteva rânduri deoarece acesta e primul lucru pe care îl face omul când alege sa mearga la un hotel, păreri hotel x :)). Toate adunate la un loc, putem spune ca e Ok, nu știu pentru pretențioși, noi suntem o familie “normala”. Sper sa fca fie de folos.

Trimis de DeliaR in 06.10.19 23:51:07
Validat / Publicat: 07.10.19 06:23:27

VIZUALIZĂRI: 8736 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DeliaR); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 19550 PMA (din 21 voturi)

[07.10.19 06:23:09]

@DeliaR: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

lilicoza
[18.12.19 06:19:46]

@DeliaR: Bună. Am citit la un alt review ca topoganele funcționau 2-3 ore in 2018. Asa a fost si anul asta? Noi suntem o familie cu 2 copii:8 si 3 ani. Sunt Topogane si pt copii de 2- 3 ani? Ma mai interesa intrarea în mare, daca este lina...

DeliaRAUTOR REVIEW
[20.12.19 13:05:55]

@lilicoza: Buna. Eu am fost la hotelul Diamond 16+. Pot sa va spun doar faptul ca da, intrarea in mare este lina. M am plimbat pe plaja și așa era in majoritatea locurilor.

caliopeea
[19.01.20 20:08:23]

@DeliaR: Multumesc pt articol, f. bun! Am rugamintea sa-mi spuneti cum ati suportat caldura in august, era sufocant, sau acceptabil?

wasi
[17.02.20 20:28:57]

@DeliaR: Buna seara. Va rog, ce puteti sa-mi spuneti despre plaja?

Yoda
[18.02.20 10:46:59]

@wasi: In toata zona aceea este o plaja perfecta: plaja lata, nisip fin, intrare lina in mare (tot cu nisip). Din punctul asta de vedere puteti fi linistiti, e una din cele mai bune plaje din Antalya, daca nu cea mai buna.

Dezavantajul este ca hotelul e cam departe de plaja.

wasi
[18.02.20 10:52:49]

@Yoda: Multumesc tare mult.

caliopeea, DeliaR, lilicoza, wasi, Yoda
Alte impresii din această RUBRICĂDiamond Elite Hotel & Spa [Colakli]: