ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.05.2010
ÎNSCRIS: 28.07.09
MAY-2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Unul din turistii romani mi-a furat camera video chiar din prima ora in hotel

Incep titlul cu exact primul lucru care mi s-a intamplat o data ajuns acolo.

Un hotel plin de romani de proasta crestere, ceva de genul unora care au stat inchisi departe de lumea civilizata mult timp si apoi li s-a dat drumul la bariera si s-au napustit ca turbatii cu pretentii care mai de care.

Este ultima oara cand mai merg intr-un loc unde intalnesc turisti romani, prefer statiunile izolate din Mallorca de pilda sau orice altceva.

Ai alta senzatie cand nu auzi vorbindu-se romaneste, de SIGURANTA in primul rand.

Personalul din hotelul lor a fost mult peste acceptarea oricarei limite din partea turistilor romani, au gresit - e adevarat, dar poate este modul lor de a ne face sa revenim.

As scrie o carte - dezagreabila pentru unii, care s-ar recunoaste - cu modul romanesc de a petrece cateva zile in vacanta.

Multi pe forum pun accent pe mancare, cazare, parcare, etc, cand de fapt adevarata problema a romanilor este alta: bunul simt.

Trimis de burady in 11.05.10 10:30:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: St. Constantin si Elena

VIZUALIZĂRI: 1499 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (burady); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

Dragoș_MD
[11.05.10 10:48:24]

totusi, ai scris pe "amfostacolo", nu pe "colegidevacanta"...

am fi bucurosi daca ai vorbi macar la fel de mult despre sejur, conditii, hotel, etc.

multam,

webmasterXY*
[11.05.10 11:44:10]

@burady, cu parere de rau retrag pma std. alocate acestui review pentru simplul fapt de a nu argumenta notele acordate serviciilor hotelului. Poate iti faci timp in viitor sa ne oferi mai multe detalii despre hotel, fapt care va atrage automat reacordarea punctelor.

pepsi70ro
[11.05.10 11:47:59]

Unul din turistii romani mi-a furat camera video chiar din prima ora in hotel

Inseamna ca l-ai prins daca stii ca era roman, nu?

buradyAUTOR REVIEW
[11.05.10 13:57:12]

Revin si cu detaliile despre hotel:

Intr-adevar nu este nici de 4 nici de 5 stele, este clar un hotel de 3 stele. Au respectat ora de check-in , adica ora 14, desi noi ajunseseram mai devreme, insa se pare ca desi aveau aproape tot hotelul plin, nu se pregatisera din timp sa intampine oaspetii, una din cele 2 camere mi-au dat-o de abia la ora 18.30. Check-out-ul a fost la ora 12 si ne-au anuntat ca all-inclusive-ul s-a terminat, desi peste tot unde am fost la AI se termina cu masa de pranz, in cazul in care am inceput cu masa de seara. Camerele lasa de dorit, in prima seara se auzea o scurgere si nu puteam dormi. Nu am avut curent la nici una de prize, am tot zis ca anuntam la receptie, dar nu am mai apucat, le-am zis insa la plecare. Nu a venit nimeni intre timp sa faca curat, o singura data ne-au adus o sticla de 2 l de apa, care trebuia zilnic adusa. In cealalta camera din celalalt corp, cica ambele de 5 stele, insa era clar diferenta intre ele, au intrat zilnic si au facut patul. Pe hol era un miros greu, cum s-a specificat si in review-ul anterior. Echipa lor de Animation au incercat totusi sa ne mai inveseleasca. Mancarea si bautura mi s-au parut ok, insa perechea cu care am venit nu au fost deloc multumiti, aici fiecare cu gustul lui pana la urma. Eu sunt mai putin pretentios. Cafele super. Apa in piscina interioara destul de rece, desi aparea pe anuntul din piscina ca este calda, am intrat doar in 2 zile din 4 in ea. Sauna si baia de aburi ok.

Revin si la purtarea unor turisti romani care au pus muzica tare in camera si au chiuit pana dimineata in ultima noapte, drept care nu am putut inchide un ochi, noroc ca a condus prietena mea.

De asemenea, in legatura cu furtul nu au vrut sa puna la dispozitie filmarile din interior cu camera video, iar in exterior cica nu ar bate. Managerul lor ridica tot timpul din umeri. Am mentionat ca era roman hotul pentru care eram numai romani in zona unde era camera video si asteptam sa dea drumul la cazare. Bineinteles ca nu am prins pe nimeni.

Cu alte cuvinte nu recomand celor care asteapta conditii de 4 sau 5 stele, cum au cumparat unii din romani bilete. Noi le-am luat pt 5 stele insa stateam pe etaj cu altii care luasera pentru 4 stele, ma rog, asta a fost. Bine macar ca m-am intors cu masina acasa.

webmasterXY*
[11.05.10 14:22:18]

In urma completarilor aduse prin ecou, review-ul se bucura de cele 1000 pma.std.

burady
Alte impresii din această RUBRICĂHelios Spa & Resort: