ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.09.2019
ÎNSCRIS: 22.09.19
AUG-2019

Helios cu sobolani in camera, viermi in mancare, fara apa calda sau curatenie. 4 stele???!!!

Cea mai oribila vacanta din viata oricui! Scarbos, dezgustator!

Am mers la hotel Helios din Nisipurile de Aur pe ultima suta de metri. De 5 ani tot mergem in Bulgaria, la hoteluri de 4 si 5 stele, din diverse statiuni. Totul a fost mereu ok, de la destul de bine la exceptional.

Am rezervat o camera sea view, sa ne zambeasca soarele dimineata, si am primit una la parter, langa receptie, deasupra restaurantului, 54. Vedere fix in copacul din curtea hotelului...

Noapte de noapte auzeam miscare in pereti, ne gandeam ca sunt peretii subtiri si auzim vecinii, iar dimineata gaseam hartii din cosul de gunoi prin baie. Ne gandeam ca arunca pe langa cos copilul nostru...

Am inlemnit in a treia zi de dimineata cand am gasit iarasi gunoiul scos din cos si, aplecandu-ma sa il iau, ceva s-a miscat si o coada a disparut in spatele vasului de toaleta... era o DITAMAI gaura cu diametrul cam de 10-15 cm. Fusese acoperita cu niste burete si calti (semn ca stiau gazdele despre ce e vorba), dar sobolanii au ros tot buretele si l-au scos in baia noastra, invadandu-ne linistiti noaptea (vezi foto).

Intre timp, nu s-a facut deloc curat in camera (cica se facea la 3 zile), desi sub patul copilului am gasit floricele de porumb la venire si acolo erau si la plecare.

Pe hol erau fotolii patate rau sau cu tavi lasate de ele (foto).

Am reclamat sobolanii si, ironic, ne-au oferit camera de langa, care avea perete comun cu baia noastra. Sefa si menajera au intrat cu teama si mare grija in baie, se impingeau una pe cealalta care sa intre... clar, stiau.

Cu insistente si ridicat de voce, dar spre seara, abia am primit camera 654, unde nu mergea apa calda (am video si foto) si nu functiona mini-barul.

In ultima seara, am gasit vierme in ardeiul prajit (foto). Am cerut sa vorbim cu cineva din conducere, nu ne-au bagat in seama, doar spuneau ca nu e nimeni acum.

Am sunat repetat agentia din Romania, am scris emailuri, cerandu-le sa intervina si sa anunte situatia. Asa am aflat ca trebuie depusa reclamatie la receptie, in limba engleza. Am scris-o cum ne-am priceput mai bine, cu cata engleza stiam noi, si am lasat-o la receptie, solicitand despagubirea celor 3 nopti petrecute intre sobolani.(foto)

Dupa 4 saptamani, pe 18 septembrie, agentia a primit si ne-a trimis raspunsul conducerii hotelului (foto): regreta situatia prin care spunem noi ca am trecut (fara a scrie explicit ce situatie), dar ei au review-uri bune de la clienti si au serviciu profesional de curatenie ZILNIC. Si atat!!!

Am tras de agentie sa intervina, cu mare greutate au luat legatura cu hotelul Helios, OARE ii interesa sa nu isi strice bunele relatii?... Oricum, doar mi-au pasat raspunsul si mi-au urat sa am O ZI FRUMOASA! RUSINE, AGENTIE[...]! Ati tras de timp si m-ati facut sa cred ca vreti sa ma ajutati, dar, de fapt, putin v-a pasat! Foarte, foarte dezamagitor si de-a dreptul scarboasa experienta!

Dragi colegi de suferinta, oare mai pot face ceva in aceasta situatie?

Trimis de maria- in 22.09.19 02:39:44
Validat / Publicat: 22.09.19 09:50:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur, Obzor, Albena, Sunny Beach, Nessebar

VIZUALIZĂRI: 1530 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (maria-); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P11 Raspunsul in bataie de joc al hotelurilor ultra all inclusive 4 stele Helios Spa-Double Tree la reclamatia mea despre 3 nopti cu sobolani in camera, fara curatenie nicio zi, nu am avut apa calda, nu functiona mini-barul... Mint ca se face zilnic curatenie! La receptie ziceau de 3 zile, nici atat!

[22.09.19 09:49:29]

@maria-: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

[22.09.19 09:50:21]

A mai fost în/la: Nisipurile de Aur, Obzor, Albena, Sunny Beach, Nessebar

Alte destinații turistice prin care a fost: Malta, Spania continent, Mallorca, Anglia, Andorra, Italia, Egipt

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului - „SCRIE REVIEW”

• Alte impresii din această RUBRICĂHelios Spa & Resort: