ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.05.2010
MAY-2010
4 AD. + 3-11,7,9 COPII

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Hotel Helios... un mare bluff!

Execrabil! Servici... O! Camerele situate la etajl 1 in corpul cel nou imbicsite cu bai mici slab luminate si closet care nu avea siliconat burduful de scurgere, si apa pe care obligat de conduita trebuia sa o tragi se revarsa pe gresia care cred ca daca avea gura sa vorbeasca ar fi spus cite meniuri sumbre a avut la activ! aveai senzatia ca esti intr-un camin de nefamilisti!

Holul de la etajul 1 mirosea a prenandez... semn ca se lipise de curind mocheta!

IN cele 3 zile care le-am dormit acolo nu a venit nimeni sa faca curat si nici prosoapele care din alb se transformasera in gri nu au fost schimbate!

Mobilier second-hand cu o mare patina de nou!

Mincarea gen: "inpinge -tava" cu jumatati de masura la toate produsele perisabile... inclusiv bananele pe care noi le-am platit pentru ALL Inclusive!

Nu mergeti pe principiul de a avea all inclusive deoarece aveti o mare varietate de restaurante pe malul mari si daca nu gasiti ceva interesant incercati in port -VARNA la CAPTAIN HOOK! daca iubiti pestele de apa sarata si nu numai seefood, T-bonul sau biftecul tartar sau tartarul de somon, bauturile fine si vinurile de clasa dati o fuga in VARNA!

Partea de distractie nici nu am mai avut rabdare sa o cautam in acest" NO NAME" si am preferat sa facem cartinng si sa gasim pe toata lungimea croazetei locatii interesante de cheltuit bani si de pierdut timpul constructiv! Concluzia: NU HELIOS!

Trimis de BEST TURIST in 11.05.10 09:16:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: NESSEBAR, VELIKO-TIRNOVO

VIZUALIZĂRI: 2762 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (BEST TURIST); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)

ileanaxperta*
[11.05.10 11:04:50]

Ma intristeaza tot mai mult sa citesc impresii proaste despre acest hotel unde eu am petrecut un Paste minunat dtpdv. in 2007. Chiar asa de rau sa fi decazut acest hotel care atunci a fost de nota 10?!...Imi pare sincer tare rau de turistii ce anul acesta au avut vacante esuate de Pastele si 1 mai petrecut pe tarmurile bulgaresti...

pepsi70ro
[11.05.10 11:33:34]

Nu stiu de ce mi se pare ca vrei sa faci un deserviciu acestui hotel, mai ales prin concluzia din finalul impresiilor tale. Cred ca fiecare poate lua o decizie, nu cred ca trebuie indemnati de la spate.

Apoi privind la pretul platit pentru acest hotel, sunt aproape convins ca parerile tale sunt mai mult subiective. Cu acesti bani ai fi stat oriunde in Europa 3 zile, dar repet, este ceva necurat la mijloc.

BEST TURISTAUTOR REVIEW
[12.05.10 08:29:49]

Multumim de reactile dvs. legate de comentariile noastre! nu cred ca fac un deserviciu cuiva cu parerile noastre ci din contra suntem turisti cu pretentii care ne dorim sa stam in conditi decente deoarece fiecare dintre noi munceste si se stie foarte bine cit de greu se fac banii in aceste vremuri.

Daca vrem sa aruncam bani pe fereastra doar de dragul de a nu-i ofensa pe cei care emit cele 5 stele si de a batjocori turistul indiferent din ce tara provine este o mare gresala! Da spunem raspicat ca acolo nu sunt conditii de 4-5 stele si daca vreti o experienta mergeti, fiecare este liber sa aleaga ceea ce vrea si nu am impune cuiva prin acest mesaj nimic mai mult decit o MARE parere despre acest hotel. Cineva spunea ca am fi putut merge cu acesti bani oriunde in EUROPA, vreau sa il contrazic si sa ii spun ca ptr. o familie cu copii multi nu iti ajung 1000 de euro! Mai adaugati citeva mii de euro si am fii bucurosi ca suntem pe aceiasi lungime de unda! Nu este nimic necurat la mijloc stimabile cititor dar incercati sa aveti 3 zile de vacanta unde sa dormi sa maninci bine sa faci o mare piscina si eventual si un masaj si... ce gasesti cind ajungi acolo? ! locuri de parcare NU, reparam noi ca cei de la receptie nu a trimis pe nimeni sa repare toaleta nici dupa 1 ora de cind am intrat in camera, tv -nu avea cablu de antena, nu aveam bec adica lumina in baie, nu exista cuva in care trebuia sa faci dusul apa pur si simplu se scurgea pe gresie intr-un amarit de sifon si ne avind probabil cadere se facea o mare baltoaca acolo poate eram in sosete si ne udam! ? nu credeti ca este de ajuns sa mai scriu despre acest HELIOS! va dau si o referinta daca vreti: apartamentul 210!

Retineti un amanunt: nu era o simpla si banala camera! erau apartamente!!! vizionatil daca vreti sa stati acolo! am dus copii la piscina nu am putut sta mai mult de 15-20 min. deoarece apa avea o concentratie mare de clor si se stie foarte bine de ce se face acest lucru... apa ne filtrata corespunzator! te intepa la nas pur si simplu si se simtea mirosul de clor inca de cum coborai acele scari care duc la piscina.

Ca sa inchei puteti sa schimbam subiectul cu lucruri mult mai frumoase si de o mai mare calitate cum ar fi sa mergeti in NOUA ZEELANDA sau AUSTRALIA! o zi buna celor care au avut rabdare sa citeasca despre hotel Helios!

[12.05.10 17:24:24]

eu chiar as fi dorit sa merg in Noua Zeelanda sau Australia...dar acum ca am auzit ca voi da de tine acolo, m-am razgandit! Te cred ca esti nemultumit de serviciile oferite, dar "0" peste tot e cam bataie de joc! Ai incercat Romania? acolo probabil nota ta va tinde catre "minus infinit"... ce chipuri mai avem unii dintre noi...

BEST TURISTAUTOR REVIEW
[12.05.10 21:11:48]

Respectati punctul de vedre si nu transformati acest lucru in ceva personal,oricum cred ca nu stiti unde se afla aceste tari si cine le este presedinte dat fiind faptul ca nu se deduce din limbajul dvs. mai putin de cele 10-12 clase fara a avea o pregatire dincolo de ce se vede la orizont si nici nu dezvoltati vrun job care sa va aduca beneficii atit de mari incit sa va permiteti o asemenea vacanta!din respect pentru ceilanti cititori nu am sa va mai raspund de acum incolo deoarece inseamna sa ne coborim la un nivel prea limitat in gindire si asi pierde timpul cu un personaj ca dvs!!!!!!!

webmasterXY*
[12.05.10 21:28:10]

@BEST TURIST cred ca ai avut deja timpul necesar sa te acomodezi cu asteptarile acestui site, cunosti faptul ca atacul la persoana nu-l toleram. Este ceea ce ai facut tu acum in deplina cunoastinta de cauza, drept pentru care iti oferim doua zile de meditatie.

@sbacau am rugamintea pe viitor sa-ti controlezi putin limbajul, probabil daca n-ai fi avut acel mic derapaj nu s-ar fi ajuns in aceasta situatie.

[18.05.10 11:19:12]

ok, web... desi am citit si nu am dedus care ar fi "derapajul" meu; te ascult... ca de obicei, mai ales ca vad ca desi mi se vorbeste cu "dv. " se ataca la "corp" din toate puterile... ma rog... o sa incerc sa evit sa mai discut cu acest Best Turist

webmasterXY*
[18.05.10 11:25:12]

Probabil de aici iesirea mai nervoasa a lui @BEST TURIST.

Ma gandesc ca daca nu i-ai fi ridicat mingea la fileu nu s-ar fi ajuns aici, nu?

Alex_Macedo
[18.05.10 12:33:07]

sbacau... stii tu!!!... vreau sa-ti multumesc pentru biletul trimis prin posta pentru Rio!! Ti-am zis ca mai bine ne... "braziliem" pe Copacabana!!

Un 12ore dus, un 12ore 'ntors + 2 zile pe Copa cu doua lazi de... alege tu! "No dureros de bascas i bananas", vorba lu'Gabriel Garcia Marques

Aribba, ariiiibaaaaa!!

[18.05.10 18:31:36]

ok alex...desi vara asta o voi face intre Grecia si Turcia...mai mult pe drum...dar m-ar tenta o samba...nisip sa fie ca fete...epidemie! :-) Si berea...of...cum sa mai slabesti cu atitea bunatati? nu-sh daca am voie, dar heineken e preferata mea; sa-mi spui alex daca te "coafeaza" asta, daca nu...schimbam!

in schimb "dincolo" nu ai de ales decit intre roscata blonda sau bruneta! aici sa nu te-aud! :-))

web...scuze daca-i vina mea...cu unii poti discuta vrute si nevrute...cu altii...sunt mai sensibili; asta e!

turist_calatorescu*
[18.05.10 22:36:01]

Best Turism nu te pune cu iubitorii de Bulgaria... sunt multi si au si sprijin puternic.

Felicitari pentru obiectivitate si utilitate. Eu cred fiecare cuvant din reviewul tau pentru ca vad doua tendinte in impresiile despre Bulgaria. Turisti cu experiente bogate care pot face diferenta si turisti care daca nu au mai mers prin alte locuri, cred ca un hotel mai bun decat in tara lor in Bulgaria, asta e superlativul turistic absolut... Votat!

[18.02.11 20:13:03]

@isabelaisa: am sters ecoul tau pentru ca este apreciat ca ofensator, preferam sa aduci argumente nu sa jignesti in mod gratuit.

Poate dupa suspendare (2 zile) te gandesti sa postezi propriile-ti impresii de la acest hotel - cea mai utila si mai convingatoare modalitate prin care poti contracara parerile cu care nu esti de acord.

Alex_Macedo, BEST TURIST, ileanaxperta*, isabelaisa, sbacau, turist_calatorescu*
Alte impresii din această RUBRICĂHelios Spa & Resort: