ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.04.2018
DIN: Oneşti [BC]
ÎNSCRIS: 04.10.15
APR-2018

Muresenilor residence (str. muresenilor, nr. 15)

Am specificat din start adresa, pt a nu se confunda cu alte locatii situate pe aceeasi strada dar la numere diferite, gen: Studio Muresenilor, Studio Premium Muresenilor, Casa Muresenilor, etc.

Anul acesta de Paste am hotarat sa mergem 2 familii la Brasov. Pe la pranz am ajuns la cazare. Ne-am intalnit cu proprietara, am vazut apartamentul, am platit cazarea si apoi am urcat bagajele. Masina nu puteam sa o las in curtea interioara, locul fiind foarte ingust, asa ca proprietara ne-a recomandat sa o parcam la parcarea publica cu taxa aflata la 3-400 metri departare, langa hotel Aro, asigurandu-ne ca va plati ea parcarea pentru cele 2 zile de sedere. (sper ca a platit-o, pana acum n-a venit nici o tidula de la primaria Bv).

Casele in zona sunt lungi, asezate perpendicular pe strada, intre ele formandu-se acele curti interioare. accesul la cazare se face pe la mijlocul curtii pe scari de lemn ce duc catre cele 3 apartamente aflate pe scara respectiva.

Apartamentul nostru era unul din cele 2 situate la mansarda. Cum intrai dadeai intr-un hol mic apoi urma livingul. Camera e mare, dotata cu o canapea extensibila pt 3 persoane, un dulap, masa cu 2 scaune, combina frigorifica, lcd cu diagonala mare (110-120 cm), o chicineta utilata corect pentru cateva zile de cazare, aragaz, chiuveta. Din holul de la intrare intrai intr-un mic grup sanitar (wc si chiuveta). Din living e o scara interioara de lemn ce urca la dormitor si baia mare. Sus e un pat dublu, masuta, tv lcd. Baile aveau prosoape curate, sapun lichid, hartie igienica.

Ca un rezumat scurt al cazarii:

-pozitiv

- curatenie in tot apartamentul

-aspect rustic-modern al camerelor, spre romantic

-zona linistita, nu e la strada

-situarea in centrul Brasovului, foarte aproape de Piata Sfatului, Biserica Neagra,

etc

-negativ

-datorita structurii de lemn, scari, podele, se cam aude cand circula cineva pe scara

sau prin camera.

-peretii despartitori dintre apartamente sunt cam "transparenti" la discutii purtate chiar si la tonalitati normale, noi auzind vecinii, banuiesc ca si ei pe noi, mai ales ca duminica seara am avut activitati recreative, un sprit, o carte, un joc, care au durat pana dupa miezul noptii, dar in limite normale de sonorizare

-nu are parcare auto asa cum e trecut in descrierea locatiei pe site, fiind indrumati spre cea mai apropiata parcare publica cu plata.

Noua (2 familii) ne-a placut, ne-am simtit bine in cele 2 zile petrecute, si le recomand cazarea si altora.

P. S. Din cauza unei manevrari gresite cand am ajuns acasa, am sters toate pozele facuta in weekendul la Brasov, drept pentru care nu mai am ce poze sa atasez, dar pe site-ul locatiei sunt si poze cu acest apartament.

Trimis de onesti60 in 18.04.18 12:08:27
Validat / Publicat: 18.04.18 22:32:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAȘOV.

VIZUALIZĂRI: 1183 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (onesti60); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂApartamente în regim hotelier: