ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.02.2018
DIN: Cătămăreşti-Deal [BT]
ÎNSCRIS: 26.09.13
JAN-2018

Un alt sejur de vis la Lotus Therm

Exista o regula nescrisa in familia noastra, de a nu reveni intr-o locatie vizitata anterior, regula aparuta in urma citorva experiente neplacute, in sensul ca a doua oara nu a mai fost la fel de bine. Anul acesta am incalcat aceasta regula, la recomandarea agentiei care ne organizeaza vacantele si care si-a mentinut recomandarea facuta anul trecut, si bine am facut, caci am regasit Lotus Therm exact asa cum il stiam: curat, linistit, cu personal amabil, o bucatica de lume cu totul aparte, in care tot ceea ce se petrece este pe placul tau.

Anul acesta am fost cazati tot apartament, cu living, dormitor si doua bai, dar am avut pachet cu tratament, 3 proceduri/persoana/zi, si, chiar daca am prins o simbata si o duminica in care nu s-a lucrat in baza de tratament, nu am pierdut nicio procedura, nr total repartizindu-se pe zilele lucratoare. Consultatia a fost inclusa, fiecare a primit proceduri in functie de nevoi, de suferinte; toate programarile s-au facut in prima zi, asa ca nu am stat sa asteptam la usi, totul a decurs la secunda!

Mult personal nou, dar la fel de amabil, de saritor, cu un mare plus pentru tanti Florica de la parafina (o bombita de soacra si bunica, alergind pe holuri cu carucioarele cu parafina, mereu vesela, mereu cu o gluma si cu ochii aceia albastri ca un cer senin de vara), pe care o imbratisez cu drag!

Curatenie - luna in tot coplexul (hotel, baza de tratament, Felixarium, restaurant, parcare), bazinele acelea miraculoase si aducatoare de rasfat si de bine, masa buna si indestulatoare si... fabuloasele masaje! Cred ca am crescut in inaltime cu vreo 5 cm (in urma indreptarii coloanei, a corectarii posturii) de la super-masajele facute de catre George, Mihai si Marian (i-am nimerit pur-si-simplu, ca lucreaza cite doua zile, cu doua zile pauza) dar de prietena mea s-au ocupat alti terapeuti si au fost la fel de buni.

As putea sa mai scriu multe, toate de bine, dar cred ca daca afirm ca am avut parte de un concediu de vis, relaxant, odihnitor si tamaduitor, cred ca am spus tot!

Sa nu uit: copiii au parte de un tratament aparte, sunt tratati exact ca ceea ce sunt: oaspeti micuti, cu drepturi egale cu ale parintilor, care necesita atentie si rasfat in egala masura!

Multumim, Lotus Therm!

Trimis de SIMONA PLESCA in 07.02.18 11:51:13
Validat / Publicat: 07.02.18 12:29:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BĂILE FELIX / '1 MAI'. A mai fost în/la: Peste tot

VIZUALIZĂRI: 2434 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (SIMONA PLESCA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 93.00 EUR pe cameră

[07.02.18 12:29:13]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 10&ridAnt=84462

[29.03.18 21:39:11]

@SIMONA PLESCA: Spuneai ceva despre cum sunt tratati copiii la resort. Poti detalia un pic, te rog?

[28.05.18 15:45:52]

@rentea: Scuze pentru intirziere, abia astazi am vazut, sper sa va nu fie de tardiv.

Sunt bazine speciale pentru copii, au locuri de joaca amenajate, atit in Felixarium, cit si in hotel; sunt animatori, clovni, zine care le picteaza fatucile si minutele, au mini-discoteca si tot felul de activitati dedicate lor; programul tuturor acestor activitati este afisat pe peretii lifturilor.

La restaurant au meniu special, asta din ce am vazut intimplator, ca noi avem un "copil" de 25 de ani si nu mai suntem interesati de acest segment.

Am vazut copii de toate virstele, de la bebelusi de citeva luni (sa vedeti bucuria lor la contactul cu apa calduta!), la adolescenti.

Noi mergem iarna, in saptamina de dinaintea vacantei inter-semestriale si am vazut ceea ce va descriu dar am citit in lift programul pt saptamina urmatoare si erau muuult mai "ocupati" decit adultii, atitea se pregateau pt ei.

[28.05.18 15:53:04]

@SIMONA PLESCA: Multumesc. Nu e tardiv deloc, noi mergem peste vreo luna jumatate, asa... ceva tobogane pneumatice ati vazut prin complex? (Intrebare expres de la baietel )

[28.05.18 19:42:16]

@rentea: Minca-l-ar tanti pe el, de baietel stiutor si curios, sa creasca mare, sa fie sanatos si norocos!

Cred ca o sa-l dezamagesc, intii, fiindca nu stiu ce e ala tobogan pneumatic, si-apoi, fiindca nu-mi amintesc sa fi vazut in curte vreun tobogan... EXCEPTIND CELE DOUA INTERIOARE, CU ATERIZARE DIRECT INTR-UN BAZIN; cum acoperisul de la Felixarium este retractabil, cred ca va fi multumit.

E bine, puiule?

[28.05.18 20:47:56]

@SIMONA PLESCA: Sarutmana. Multumim tare mult pentru tot!

[29.05.18 10:07:06]

@rentea: Cu mare placere, veti avea un concediu de vis, cu totii; mami are masaje, cosmetica (Babor si Gerovital) - caci, vorba sotului meu, fericirea nevestei este nepretuita, tati are baruri la indemina, parcare incapatoare, magazine cu de toate.

Dragul meu prieten mititel, fiindca stiu ce importante sunt problemele celor mici, iti spune tanti doua secrete: un tobogan este vernil si unul, portocaliu; unul are un traseu ceva mai scurt (nu mai retin care dintre ele), iar celalalt te plimba mai mult, de sus tare. Dar... fiindca in viata mereu exista un dar dupa vestile bune, la urcare pe scari sta o zina sau un zin, care iti cer un biletel de la mami si tati, cum ca ai mincat bine (oricum, ca sa poti urca pina sus trebuie sa fii puternic, asa ca trebuie sa maninci tot de pe acum), ca ai facut nani la prinz (ca sa faci muschi, e musai sa dormi la prinz) si ca ai fost cuminte; daca la acest ultim punct mami si tati vor strimba din nas, sa le spui ca toti parintii primesc copii exact cum au fost ei.

Tanti iti garanteaza ca te vei distra pe cinste, mai bine decit la mare, si ca, atita timp cit ii ai pe mami si pe tati linga tine, vei fi fericit, puternic si sigur.

Te imbratisez si astept sa-mi spui daca am avut dreptate sau te-am mintit.

[29.05.18 13:27:18]

@SIMONA PLESCA: sunteti o doamna super draguta, va salut cu maaare drag! Noi ezitam intre hiltonul din oradea si lotus din felix, dar parca prea l-ati prezentat frumos pe ultimul incat vom lua aici probabil.

rentea, SIMONA PLESCA
    Alte impresii din această RUBRICĂLotus Therm Hotel [Băile Felix]: