ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.11.2017
ÎNSCRIS: 06.08.17
STATUS: PRETOR
OCT-2017
prieteni
PREȚ SEJUR 350 euro/2 camere duble/3 nopți. ?
REGIM MASĂ mic dejun

Corallo Hotel3

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • Hotel Corallo

Hotelul Corallo 3 stele, este așezat în zona de nord- vest a orașului Milano, în apropiere de Piazza Firenze. De la Gara centrală se merge cu metroul până la Dom, apoi cu tramwaiul 12 până în via Mac Mahon la intersecția cu via Caracciolo.

Clădirea este veche, dar bine întreținută.

Am avut două camere, fiecare cu tv, wi-fi, frigider. În fiecare zi schimbau prosoapele albe din bumbac 100%.

Micul dejun suficient de consistent, dar trebuia să faci comandă de cafea, care de altfel intra în preț. Nu făceai comanda, nu primeai cafea.

Stația tramwaiului 12 se află în apropiere și circulă excelent. Acesta ne ducea până la Dom, restul, perpedes.

Am fost foarte mulțumiți de serviciile oferite.

S-a plătit taxa de oraș 4 euro/zi/persoană. total 16 euro/persoană. Cam mult.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de mihaelavoicu in 15.11.17 22:55:09
    Validat / Publicat: 15.11.17 23:38:18
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA. A mai fost în/la: Florența, hotel Piccolo via san Gallo 51 în mai 2014, hotel Erina via Fiume 17 în martie 2015 și hotel Airone via Toselli 147 în mai 2016

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihaelavoicu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
    P03 Mic dejun, hotel Corallo, Milano.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 40.00 EUR pe cameră

webmasterX [15.11.17 23:36:51] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Corallo Hotel, MILANO" (deja existentă pe sait)

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

mihaelavoicu [15.11.17 23:50:59] »

@webmasterX: OK

mirceabrasov [12.03.18 00:11:48] »

@mihaelavoicu:

Doamna Mihaela, pentru ca abia in ziua de intoarcere am putut sa ne programam intrarea la Cina cea de Taina, la prima ora, as vrea sa-mi spuneti orarul de servire a micului dejun la hotel Corallo (fiind marti, 10 aprilie).

Va multumesc frumos.

mihaelavoicu [12.03.18 09:07:21] »

@mirceabrasov: Dragă Mircea, nu mai rețin orarul micului dejun la hotel Corallo, dar noi coboram în jurul orei 7.30 și nu era aglomerație. Ce să zic, trage concluziile: sau turiștii luaseră micul dejun și erau deja plecați, sau aceștia erau puțini la număr în hotel. E posibil ca orarul să fi fost începând cu ora 7.00, dar nu mai rețin exact.

Să aveți o ieșire frumoasă! Dacă circulați prin aeroportul Linate, vizitați Capele aeroportuară din incintă. Este foarte interesantă, realizată de un artist plastic cu ocazia comemorării unui coliziuni pe linia Linate-Paris.

Numai bine!

mihaelavoicu, mirceabrasov