ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2017
PREȚ SEJUR 763 lei ?
REGIM MASĂ Fara Masa

AUTORUL NU ar recomanda

Corallo Hotel3

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Hotel Corallo, Milano

Am ajuns in Aeroportul Orio al Serio, Bergamo la ora 7:50 dimineata. Imediat am gasit un autocar (dintre 3-4 firme disponibile) care ne-a dus la Milano (Milan Central Station) in aproximativ 50 minute, pret 5 euro/pers. De acolo, de la statia de metrou, am cumparat, cu usurinta, abonamente pentru 2 zile (8,35 euro/pers valabil pentru toate retele de transport - tramvai, metrou, autobuze).

Stiind ca hotelul se afla aproape de statia Cenisio, ne-am orientat repede cu ajutorul panourilor indicatoare de la metrou. De la statia Cenisio pana la Hotel Corallo am facut 10-15 minute pe jos. In drum se afla un Carrefour si o patiserie care ne-au fost de mare ajutor avand in vedere ca nu am optat pentru un sejur cu masa la hotel.

La 1 minut de hotel se afla si statia de tramvai de unde se poate ajunge direct la Domul din Milano, insa putin mai incet decat cu metroul.

Am ajuns la hotel la 11:30, iar baiatul de la receptie (un chinez) ne-a spus sa ne mai plimbam 15 minute si sa revenim pentru ca nu este gata camera (un minus).

Ni s-a repartizat o camera intunecoasa, la parterul hotelului cu geam spre o "gradina interioara" unde erau pastrate diverse lucruri vechi si stricate (alt minus)

Camera a fost suficient de mare pentru noi cu televizor si frigider (un plus). Lenjeria de pe pat se vedea ca era destul de veche (minus). Atunci cand la etajele superioare se tragea apa se auzea foarte urat ca si cand apa ar fi venit peste tine. In fiecare dimineata a fost foarte mare galagie incepand cu ora 6 (galagie facuta de staff-ul hotelului (chinezii), dar si de clienti)

Baia avea bideu, prosoape si uscator de par (un plus). Cabina de dus cam mica pentru un barbat solid (minus)

Curatenie s-a facut zilnic (plus)

Daca esti o persoana care nu pune accent pe statul in camera este un hotel acceptabil.

Pentru a-ti face o idee asupra camerei voi pune si cateva poze.

Trimis de AncaGB in 17.07.17 20:31:53
    Validat / Publicat: 17.07.17 21:04:50

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (AncaGB); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
    P05 [fără descriere]

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 40.00 EUR pe cameră

webmasterX [17.07.17 20:51:16] »

Bun, util review

Mutat în rubrica "Corallo Hotel, MILANO" (nou-creată pe sait)

webmaster [18.07.17 10:43:32] »