ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2017
4 AD. + 1 COPII -- v: 1

AUTORUL NU ar recomanda

Bucegi Hotel3

Îngrozitor ☹️

Am fost cazat aici intr-unul dintre apartamentele foarte generoase ca spațiu, dar au si un miros identic ca amploare si prospețime direct din bucătăria restaurantului de la parter. Practic daca stăteai in apartament sau in Bucătărie singura diferenta era doar de mobilier.

Am încercat sa luam legătura cu cel responsabil de acest hotel sa ii expunem nemulțumirea noastră, dar fiind Weekend domnul DIRECTOR era liber. Domnișoara de la recepție se făcea ca ea nici nu a auzit pe cineva pana acum sa reclame ca nu poate sa stea in camera din cauza mirosului de la Bucătărie.

Hotelul are un iz de vechi cu influente de "kisch" ca sa fiu in ton atmosfera indusa de hotel. Intrarea in hotel se face printr-o usa foarte mica, un hol deasemenea si niste scări atat de mari ca daca leșini nu ai unde sa cazi.

Liftul nu s-a inventat in acest loc, iar căratul bagajelor este de-a dreptul un sport extrem.

La Recepție nu găsești nici măcar un zâmbet din partea cui o sta acolo, indiferent de persona care ocupa acel spațiu, carte de reclamații nu au, contrar legii. Esti tratat ca si cum ai sta pe banii lor si ei te plătesc pentru asta.

Micul dejun este cu toate pentru toți de la renumitele mezeluri de calitate extraordinar de proasta la vestitele checuri făcute in casa (stiu asta ca stăteam practic in Bucătărie), practic nu stiu sa apreciez ceva atat de wow.

In timp ce familia mea numeroasa lua micul dejun a aparut si domnul director, frumos din partea lui ca a venim după 2 zile, si ne-a explicat ca ii pare atat de rau ca avem acest incovenient si el a mai avut reclamații de acest gen dar un etaj mai jos si nu credea ca mirosul se simte si la etajul 2, si eu practic am rămas fara cuvinte. Fizica de la munte nu are aceleași legi, aici niste aburi de la bucătăria restaurantului daca sunt aruncați in sus acestia urca doar pana la etajul 1 si apoi dispar :))))

In fine, calitate vs pret NU RECOMAND.

P.S. Daca va cazați totuși întrebați daca camera este pe lângă Bucătărie sa nu aveti cumva aceeași senzația ca noi - dormitul lângă oala de ciorba.

Trimis de bogdan1606 in 16.08.17 18:07:26
Validat / Publicat: 16.08.17 20:58:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA. A mai fost în/la: Hotel Smart, Hotel Sinaia, Hotel Anda,
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Austria, Spania, Ungaria, Franța, Germania, Cehia, Republica Dominicana, Belgia, Anglia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bogdan1606); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 40.00 EUR pe cameră

webmasterX [16.08.17 20:58:40] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 48&ridAnt=80758