ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2017
STATUS: SILVER
LUNA
JUL-2017
2 AD. + 1 COPII -- v: 16

Unde mâncăm în Eforie Nord?

Mancare buna in Eforie Nord

TIPĂREȘTE URM de aici

Anul acesta am zis sa ne rasfatam putin si am renuntat la autoservirile clasice, unde ca o paranteza se mananca in general bine si la preturi mai mult decat rezonabile.

Si asa am inceput sa luam restaurantele la rand.

Pizzeria OK

Servirea este foarte buna si promta, este curat iar preturile sunt rezonabile (cu o eroare de cativa lei): paella cu fructe de mare (25), salata de fructe de mare (28).

Restaurant Acapulco

Servirea la fel buna, curat, elegant: dorada cu orez Mexican (29), somon cu orez sarbesc (28), aici am mancat o prajitura chiar foarte buna (facuta de ei) tort de ciocolata glace

Restaurant Shanhay Bar

Aici veti gasi doar mancare chinezeasca, servire buna, curat si promt: supa de pui cu ciuperci (13), scoici in sos picant (35), pui cu ciuperci negre (25)

La Pescarie (La Famiglia)

Este curat, servire buna si la timp. Aici veti manca doar preparate din peste. Bors de peste (17), scoici in sos de unt si vin (800 gr) (30), mix de peste (38), si vedeta lor platou de fructe de mare (2 kg) (240). Daca mergeti pe la pranz pe la autoservire gasiti taloane de reducere de 15% pentru pescarie.

Am mai mancat in cateva dar am enumerate doar preferatele mele.

In paranteze sunt preturile.

Trimis de eeugenus in 04.08.17 09:38:15
Validat / Publicat: 04.08.17 10:49:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eeugenus); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.