ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2017
DIN: Focșani
ÎNSCRIS: 11.05.12
JUL-2017

Pizzeria Corner - cea mai buna pizza din Eforie

In aceasta vara am fost la Eforie Nord in concediu, am avut doar cazarea asigurata, fara mancare, deci ne-am descurcat pe cont propriu.

Unul dintre locurile care mi-au ramas la inima a fost Pizzeria Corner situata chiar in centrul statiunii. O stiam mai de mult pentru ca mai mancasem acolo cativa ani buni la ultima sedere in statiune.

Nu pot sa descriu in cuvinte gustul special al sortimentelor de pizza, pot doar sa spun ca este efectiv speciala si acum cand scriu imi lasa gura apa cum se spune pe romaneste cand ma gandesc la ele.

Tin sa precizez ca este greu de gasit un loc liber la masa, se lucreaza intens si este mereu dar efectiv mereu plin, de dimineata pana seara tarziu spre noapte, mereu acel local este ocupat.

Ritmul in care se misca oamenii aia este efectiv fantastic, parca sunt toti niste robotei programati sa faca treaba cat pot de repede astfel incat sa nu fie nevoie sa astepte prea mult clientii.

Nu dureaza deloc mult pana cand ti se aduce comanda, indiferent cat de multa lume este la terasa.

Asta este de apreciat.

Intai ti se aduc bauturile, apoi comanda.

Se poate si fuma ceea ce este un avantaj pentru fumatori, de fapt era normal sa fie asa deoarece pizzeria este in aer liber.

Noi am fost de vreo 4 ori cat am stat acolo, pentru ca ne-a placut si pentru ca am respectat dorinta piciului care a poftit pizza mai mereu.

Plimbandu-ne prin statiune, am descoperit un alt loc cum te duci spre plaja la Belona, exista si acolo aceasta pizzerie, am mancat si acolo de vreo 2 ori, dar pizza la bucata de data asta, 5 ron era pretul dar te saturai bucata fiind destul de mare.

De asemenea revenind la localul din centrul statiunii, langa pizzerie este un loc ce apartine tot de ei unde vand niste placinte dementiale, placinta dobrogeana cu branza si marar de exemplu, sau placinta cu branza dulce si stafide, placinta cu telemea sarata sau dulce, precum si pizza la bucata despre care spuneam mai sus, placinta cu mere si scortisoara si alte sortimente.

Mereu era coada acolo, la fel ca la terasa.

Recomand din toata inima, placintele sunt proaspete, fiebinti uneori cand le cumperi, pizza la fel, .

Am sa atasez la postare cateva fotografii de la terasa.

Sper sa fie de folos acest articol celor care cauta un loc de mancat in statiune, mie mi-a ramas gandul la minunata pizza de acolo si recunosc ca in orasul meu nu am regasit gustul bun al pizzei din Eforie.

Tot personalul de acolo merita felicitat pentru ca muncesc mult in caldura, sunt in special baieti tineri si munca lor trebuie apreciata.

La terasa se poate bea si cafea, sucuri naturale, sucuri de toate felurile,bere la sticla si la draft,apa plata si minerala, etc. de asemenea au si alte mancaruri in meniu, nu exclusiv pizza.

Trimis de flaviana77 in 02.08.17 11:43:31
Validat / Publicat: 02.08.17 13:39:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 5953 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (flaviana77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 comanda noastra din ultima seara petrecuta in Eforie.

zlatna
[02.08.17 14:22:56]

@flaviana77: Sunt de acord cu titlul, la Corner chiar am mâncat pizza bună. Așa e, e gru de găsit un loc la masă dar chiar și dacă o cumperi pentru acasă tot stai la coada imensă.

Din poze văd că mai e valabilă oferta 3+1 gratis. Noi am mâncat ultima data anul trecut la Corner și prețurile mi s-au părut acceptabile.

Toate cele bune.

[02.08.17 14:32:16]

@zlatna:

asa este am luat si pentru acasa si am stat la coada, preturile sunt ca cele din orasul meu de exemplu deci na acceptabile si din punctul meu de vedere.

Zoazore
[02.08.17 22:01:16]

@flaviana77: Să vă fie de bine!

Arată bine locul, iar aglomerația e un indicator perfect pentru calitatea preparatelor.

Privind P07 nu pot să nu mă-ntreb: a cui a fost? A dovedit-o? Că pare imensă! Dar și foarte bună! Oofff...

[03.08.17 09:23:25]

@Zoazore:

sa stii ca nu era chiar atat de mare, a fost facuta poza prea aproape, era pizza mea aceea si chiar a fost foarte buna... multe calorii bata-le vina... dar era ultima seara in Eforie si am zis sa mancam pizza pentru ultima oara acolo, exact in acea zi s-a stricat vremea, era atata de frig incat ne-au inghetat picioarele in slapi si batea un vant de lua pe sus totul... noi insa ne-am bucurat ca s-a stricat vremea exact cu o zi inainte de plecarea noastra, in rest am avut o vreme superba.

apoi toata saptamana de cand ne-am intors vremea la mare a fost cu vant ploaie, nasoala.

Zoazore
[03.08.17 09:34:59]

@flaviana77: Se zice va vremea e si dupa sufletul omului! Si marea s-a-ntristat c-ati plecat voi!

Bine c-ai dovedit-o, viteaza mica!

[03.08.17 09:37:42]

@Zoazore: eram asa de trista, pe bune, asa de suparata pentru ca marea a fost cam super rece, nu m-am putut bucura indeajuns de scaldat ca sa zic asa, iar cand am vazut ca si vremea se infurie am zis ok, atunci nu are de ce sa imi para rau pentru ca daca de exemplu am mai fi avut vreo 3 zile de stat acolo, chiar nu aveam ce sa mai facem cu vantul ala si cu ploaia.

sunflower
[10.08.17 11:43:06]