ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.07.2017
prieteni
PREȚ SEJUR -- ?

Diamond Beach Hotel & Spa [Colakli]5

Un sejur exceptional

Tocmai ne-am întors din Side, Turcia.

În primul rând, staţiunea este una destinată în special celor de nationalitate rusă şi germană, dar şi celor care au copii. Noi am ales să mergem la hotelul Diamond Beach Resort&Spa- 5*, 3 adulţi. Nu sunt prea multe recenzii, aşa că am hotărât să las şi eu una.

Locaţia hotelului este una foarte bună. Hotelul este amplasat foarte aproape de bazar, dar şi la 300 m de plaja (pe portiunea aceea plajă are doar nisip fin, alte hoteluri chiar dacă sunt aproape de plajă au şi pietriş sau combinat). Plaja este privată, cu sezlonguri si prosoape gratuit, totodată hotelul are şi bar pe plajă, de unde se pot lua gustări/ prânzul/ sucuri.

Mâncarea este foarte bună, diversificată, de la sosuri, fructe, prajituri, salate, legume, până la sucuri, inghetate, clatite, gofre, popcorn

Piscinele sunt foarte curate, una este pentru copii cu tobogane.

Camerele erau moderne şi curate, curatenia se făcea foarte des.

În fiecare zi se făceau tot felul de activităţi, şi pe plajă, dar şi la piscina, spectacole, petrecere cu spumă, muzică live. Singurul lucru negativ este internetul, în cameră se plăteste, doar la receptie este gratuit.

În concluzie, recomand cu încredere hotelul! Noi ne-am declarat foarte multumiti.

Trimis de Patriciamada in 30.07.17 17:13:33
Validat / Publicat: 30.07.17 18:59:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Patriciamada); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster26 [30.07.17 18:59:23] »

@Patriciamada: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 61&ridAnt=79891

Mutat în rubrica "Diamond Beach Hotel & Spa, SIDE" (nou-creată pe sait)