ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2021
TIP CAM: DblStd
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT
2 AD. + 1 COPII -- v: 9

Diamond Beach Hotel & Spa [Colakli]5

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

O alegere perfectă

Am ales acest hotel mai mult din considerente economice. Deoarece veneam pentru prima dată în Antalia ne-am propus să alocăm mai mult timp vizitând zona și mai puțin la hotel, iar prima impresie a confirmat că alegerea a fost mai mult decât potrivită. Astfel, din cele 6 zile full, două le-am alocat unei excursii la Cappadocia și una la Pamukkale.

La momentul scrierii acestui review încă mai suntem cazați la acest hotel.

despre SERVICII

Deși am ajuns la hotel înainte de ora 12 am fost cazați fără niciun fel de discuții. Amabilitatea personalului de nota 10.

despre CAMERE & COND. CAZARE

La întocmirea formalităților am strecurat 10 eur într-un pașaport și ne-am bucurat de o cameră cu vedere la mare, piscină și către stațiune, situată la un etaj superior. Zilnic s-a facut curățenie, completare minibar și schimbare prosoape.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Zilnic se preparau produse noi la grătarul din exterior. Într-una din zile am avut și sushi. Deși era tip bufet suedez, probabil din considerente pandemice, servirea se făcea de către personalul hotelului. Un mic aspect negativ, la primele ore ale dimineții nu tot personalul era la locul de muncă și erai nevoit să te servești singur.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja proprie este la 5-10 min. de mers pe jos. Are nisip fin, fierbinte la orele amiezii și intrare lină în apă. Pe plajă este un beach bar unde se pot consuma produsele de la all inclusive, și înghețată la anumite ore.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Comparativ cu alte hoteluri, acesta nu are o grădină sau spații de joacă pentru copii. Sunt două tobogane la piscina de 110cm adâncime și mai există un mic teatru de vară în care se țin seara spectacole pentru cei mici. Wi-Fi gratuit în tot hotelul.

Trimis de Kristakos in 13.07.21 08:46:59
Validat / Publicat: 13.07.21 09:37:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Tunisia, Viena, Budapesta, Sofia, Dubrovnik, Plitvice și Rijeka (HR), Ulcinj și Kotor (MNE), Thasos, Alonnisos, Skopelos, Olympic Beach, Meteora și mai toate stațiunile bulgarești de la mare.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Kristakos); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P07 Corpul de clădire sudic, în care am fost cazați.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmasterX [13.07.21 09:37:02] »

Odată cu primul review încărcat, @Kristakos: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

webmasterscris / TELEFON [13.07.21 10:55:43] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

webmasterX [13.07.21 14:24:48] »

@Kristakos: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

pagină generată în 0.0471911430359 sec