ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.01.2017
colegi
REGIM MASĂ md

Grand Hotel Perla Ciucașului [Tărlungeni, BV]3

Cum am ajuns la: 'Grand Hotel 'Perla Ciucasului', Tarlungeni, jud. Brasov

In vremea aceea, nu eram inscrisa aici. Si nu acordam mare importanta hotelurilor. Adica, sa fac fotografii din fiecare unghi, sa ma uit pe sub pat, sa masor baia, sa numar umerasele. Nici acum nu as face asa ceva. Deci, nu am multe poze.

Daca va uitati la review-urile mele despre cazari, veti vedea ca sunt locuri normale, unde trage un om ca sa doarma, fara fie stresat de marimea baii, de praful depus, de zgomotul de la aeresirea de la baie...

La Grand Hotel Perla Ciucasului, am stat, fara sa planific eu nimic. Dar, imi amintesc cu drag de acest hotel: senzatia de cald, de bine, de confortabil, cand afara era zapada, un ger si mai mare ca cel de astazi, cand scriu din Bucuresti.

Am ajuns acolo cu un microbuz al "nostru". Eram cu echipa TVR, care filma Festivalul "Steaua Carpatilor".

Am primit camera dubla, confortabila.

Nu, mai bine renunt la amanunte... tot scriu, si tot sterg.

(...)

Nici nu-ti mai vine sa mai scrii.

Trimis de cristina47 in 10.01.17 02:06:04
Validat / Publicat: 10.01.17 08:30:38

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristina47); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE? [doar simbolic; articolul NU are PMA std]

NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

ECOURI la acest review

webmasterX [10.01.17 08:10:34] »

Fiind vorba despre un set de impresii de cazare şi un sejur mai vechi de 3 ani, în conformitate cu Regulamentul saitului (vezi Capitolul 1, lit. B, pct. 4), articolul se publică fără PMA std (fără "votul saitului"), el putând fi votat doar simbolic, cu +/-1.

Notă: prevederile punctului mai sus menţionat se aplică doar impresiilor de tip "de cazare"; în cazul articolelor de călătorie se aplică punctul 4b.

Mihai18 [10.01.17 09:17:24] »

Hotelul Perla Ciucașului stârnește frumoase amintiri celor de pe AFA.

Ați scris titlul, foarte puțin despre hotel și cam atât, pentru că „se rupe filmul”

Scrieți doar pe un sit de Filozofării de suflet, care este mai permisiv. Vă rog, scriți-ne despre echipa TV, câți erau în echipă, ce făcea fiecare, dv. ce făceați (dacă se poate). Indiscutabil că ați fost în multe locuri, pentru reportaje. Pentru noi ar fi foarte interesant să aflăm munca celor din spatele ecranului, dar și a reporterului. Ce vedem noi nu este la prima mână. Mai dau și ei „bâlbe”. Mare haz era atunci. Nu am lucrat în televiziune, dar nu am scăpat de ei din cauza serviciului meu. Începusem să ne cunoaștem. De la ei am aflat că ce vorbeam și eram înregistrat, aveam dreptul „la o dublă” (îmi arătau imaginea și dacă și eu aveam ezitări ca să nu zic bâlbe, repetam ce am spus ori ziceam, „asta tăiaț-o” Alteori spuneam cameramanului. Mai coboară puțin, obiectivul trebuie să fie la nivelul pieptului, altfe un om de 1,90 m. apare pitic în imagine. Am multe amintiri cu cei de la PRO-TV, Antena 1, desigur studiiouri locale. Am avut o întîlnire cu șeful Antenei 1 local (nu-i dau numele) un om foarte competent și îmi spunea „eu pretind performanță” Vă închipuiți cât de greu le era subaleternilor.

Este cazul să rup și eu filmul. Cu bine.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1] [-1][1 voturi]
cristina47 [10.01.17 20:08:12] »

@Mihai18: Am raspuns prin PM.

Multumesc pentru ecou.

Mihai18 [10.01.17 21:40:57] »

@cristina47: Vă răspund tot prin PM. Incep să scriu

cristina47, Husky, Mihai18