ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.01.2017
prieteni
PREȚ SEJUR 800 lei ?

Grand Hotel Perla Ciucașului [Tărlungeni, BV]3

Superlativ

De Crăciun 2016 am ales pachetul oferit de acest hotel si nu am regretat, ba din contra, alegerea a fost una lăudabilă.

Am ales camere in hotel, camere care au fost super. Apa caldă si căldura au funcționat din plin fără întrerupere. De fapt am fost nevoiti sa mai închidem caloriferele.

Bufetul suedez a fost foarte bogat: produse tradiționale si nu numai, pregatite din surse de la ferma proprie, super gustoase.

Chelnerii amabili si prompti.

Muzica, dans, Mos Crăciun, tăierea porcului cu pomana lui, ciorba, cârnați, cozonaci, etc, etc. Noi am avut noroc si de un peisaj mirific:totul era îmbrăcat in chiciura... superb!

Am facut si trasee:7 scări, Prăpăstiile Zarnestiului si apoi mai e Brașovul, Poiana, Rasnov.

Mai mult decat atât, am insistat sa imi dea voie cu câinele si au acceptat, dar nu l-am luat pana la urma.

Când vezi turistii zâmbind, inseamna ca totul e ok, si asa a fost.

Nu stiu cum au perceput altii in alta perioadă, dar noi ne-am felicitat pentru alegerea facuta, în ciuda unor comentarii deloc laudabile, care ne-au facut sa fim suspicioși degeaba. Felicitari proprietarului C.S care a si fost printre noi, supraveghind totul.

Deci, recomandam cu toata inima toți patru.

Trimis de Bb4 in 08.01.17 13:23:20
Validat / Publicat: 08.01.17 16:48:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAȘOV. A mai fost în/la: Apuseni, Moldova, Banat, litoral, etc
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Ungaria, Grecia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Bb4); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

ECOURI la acest review

webmaster26 [08.01.17 14:34:56] »

@Bb4: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Zoazore [09.01.17 15:00:36] »

@Bb4: Cand atitudinea e "de vacanta", totul e frumos si bine! Daca esti chitit sa gassti defecte, apai le gasesti si unde nu-s!

La multi ani!

Zoazore