ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.11.2016
ÎNSCRIS: 06.10.16

La multi ani, Roth!!!

Din start, va spun ca este un altfel de articol, mai deloc turistic! Ceea ce veti citi nu este nicidecum o oda, dar sunt impresii sincere si deschise. Pentru ca daca s-au mai scris articole despre oameni, asta va fi despre unul dintre noi, un altfel de OM. Este despre un om pe care poate il cunoastem, sau macar am vrea sa il cunoastem. Este despre omul ala aproape invizibil, pe care toata lumea il stie… dar nu crede ca exista. Este despre un om care daruieste fara a astepta nici macar un “multumesc” in schimb si o face cu inima larga. Despre un om pentru care nu exista n-am timp, sunt ocupat sau nu pot.

Sau toate randurile astea sunt despre un organ… o inima mare. Inima e chestia aia care bate ca proasta si nimeni nu stie de ea, dar ne tine in viata… aia care ne bucura atunci cand ne simtim bine si cu “inima larga”, e chestia aia care daca functioneaza bine iti mai trebuie doar un trening si pantofi de lac si poti iesi prin centru…

De fapt, acest Zuperman prezentat mai sus nu este nici macar un om, este o “oama”:

-este oama aia care v-a asteptat la intalnirile AFA si v-a imbratisat la intrare, cu cel mai frumos “ce mai faci, mah? ” (asa cum scriam cu ceva timp in urma)

-este oama aia care v-a adus prajituri pe la targurile de turism

-este oama care are mereu vorbele si sfaturile la ea – si nu numai atat (pentru cunoscatori)

-este aceeasi oama care a tinut piept de multe ori vizitatorilor standului AFA la TTR

-este oama care a adus tombola la nivelul actual pentru intalnirile AFA

-este oama care se transforma in fiecare primavara in Iepuras si in fiecare iarna in Secret Santa…

-este oama care desfasoara cateva proiecte umanitare pe care prea putini le stiu – Bucuresti, Iasi, Targu Mures…

Este… mult mai mult decat as putea eu scrie, liniutele sunt prea putine si nici n-a dat nimic de baut ca sa ii fac reclama :D Ba din contra, daca se posteaza asta, toate suturile ei vor apela la mine.

Cine este? Un simplu user, ca si noi. Sau ce este, sau de ce face toate astea? Este un simplu om, cu o gandire un pic altfel. De ce face toate astea? N-ar fi corect sa raspund sau sa-mi dau cu parerea, dar raspunsul poate fi gasi pe undeva printre cuvintele pe care i le citez acum:

doar de noi tine sa fim mai buni si mai fericiti

. Eu, sincer cred ca un astfel de om trebuie atins, ca poate se ia :)

E timpul acum sa imi cer scuze pentru cuvantul “oama”. Ar fi trebuit sa folosesc altele, dar asta sunt io. Mai potrivite ar fi fost: @roth, Cami, doamna, prietena… fiecare folosite pe context.

Azi este ziua ei! Si cu siguranta merita din partea noastra un mare LA MULTII ANI, CAMI!!!

VACANTE PERFECTE!

Trimis de pap-1 in 09.11.16 23:18:30
Validat / Publicat: 10.11.16 10:32:17

VIZUALIZĂRI: 1347 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Inima inimii AFA
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2038 PMA (din 38 voturi)

[10.11.16 10:31:57]

Un user la a 3-a "viaţă", la a treia şansă, după 2 banări anterioare. Oamenii nu se schimbă; destul de rar învaţă ceva din experienţele anterioare, dar... om trăi şi-om vedea

La mulţi Ani, Cami, şi din partea noastră

tata123 🔱
[10.11.16 10:44:49]

La Mulți Ani Camelia!

elviramvio
[10.11.16 10:54:33]

@webmaster:

Sa speram ca a invatat ceva, dar nu dand voturi negative cand nu e cazu, cand este, nu-i bai. Amprenta ADN-ului am recunoscut-o... din votul la un ecou dar am pastrat tacerea asupra autorului.

Eu chiar mi-l doresc un user bun, jur si sincer, ca de indragostit de AFA vad ca este. Iar a treia cadere de aici nu cred ca si-ar dori. Daca are puterea sa-si dezvaluie identitatea pe fb, consider ca merita iertat, eu ii sprijin in tot ce face bine, daca vrea, s-a dovedit ca AFA este o comunitate cu inima calda si uneori o scoala pentru modelare caractere.

Inca o data, la multi ani Roth!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
ANILU
[10.11.16 10:55:57]

@pap-1: La mulţi ani Camelia!

Bine ai revenit Ucenicule!!!

alinaro
[10.11.16 10:57:29]

La mulți ani, Cameluța! Să ai o zi minunată și un an pe măsura sufletului tău mare. Te pup cu drag.

Zoazore
[10.11.16 11:47:04]

@pap-1: Pe Cami am sunat-o de dimineata, sa n-o pierd, ca pleaca in Tarile calde (calde tare) sa faca, iar, bine unei alte Cami. Asa ca LA MULTI ANI, CAMELUTO! zisei!

Mai tre' sa zic BUN RE-Re-VENIT, Pap-1!

Sa ma mir? Neah!

Papule, daca mai faci vreo nefacuta, io te bat! Locul tau e aici, printre noi! Deci, KEEP CALM AND WRITE!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][5 voturi]
maria55 †
[10.11.16 11:48:32]

@pap-1, wow dar complicat name...

inca o liniuta- sau mai multe, vorba ta!

- "oama" care pe langa alte "oame" si "omi" (na, ca m-am molipsit), n-au prididit si nici efortul nu li s-a parut colosal desi era... si au batut un drum lung doar pt a ridica moralul cuiva!

- atenta la toate problemele, nevoile, saritoare si blanda... desi nu pare, da, este @roth, Cami a noastra!

Multumim @pap-1 ca nu ai uitat, multumim pt efort, multumim si transmit si eu un calduros "La multi ani"!

Iar tie, la mai mare... consul???!!!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][6 voturi]
doinafil
[10.11.16 12:36:10]

Mulţumesc, pap-1, că ne-ai adus aminte de aniversarea Cameliei!!! Sunt membră AFA de curând, din ce-am citit mai sus am dedus că este o revenire a ta pe sait. Dacă-i aşa, urez şi eu ,,la bună re-venire! ,,.

Din ceea ce a scris zoazore mai sus, înţeleg că roth nu este în ţară (ca să-i urăm, la telefon, ce dorim). Aşa că apelăm la sait-ul nostru de suflet şi...

pentru Cami avem amândoi (doinafil şi msnd) o urare: să fii sănătoasă, să rămâi la fel de frumoasă şi generoasă, să ţi se îmlinească tot ce-ţi propui să faci!!! (atât în familie, alături de Cristi - lebădoiul negru -, cât şi în tot ce faci zilnic)

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
Mihai18
[10.11.16 12:38:15]

Multumesc @ pap-1 pentru inspirție și conțintul reviewului.

LA MULTI ANI dragă Roth pe care te-am cunoscut doar virtual.

roth
[10.11.16 12:59:37]

Multumesc.

Atat spun acum tuturor... sunt cu un picior in avion, dar revim.

Zile frumoase tuturor

adrianbogdan
[10.11.16 14:07:09]

Buna!

Din nou La multi ani, Cami! sa fiti cu toti sanatosi ca sa va puteti bucura unul de altul.

Sa ai in continuare energia aia de care noi ceilati avem nevoie si stii tu bine la ce ma refer.

Iti mai doresc sa gaseti timp sa ne bucuri si pe noi aici pe AFA dar si pe alti care au un pic de nevoie.

Pap-1 Sa nu te vindeci niciodata de AFA!!!

Imbratisare mare pentru toti!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
maria55 †
[10.11.16 17:00:48]

@roth: heeeei, urca-l si pe cel de-al doilea... ca asteptam poze si impresii!

Dan&Ema

[11.11.16 21:18:08]

La multi ani, Camelia!

Alina53
[11.11.16 23:39:11]

@ roth - Chiar dacă și urarea mea ajunge cu întârziere, mă alătur tuturor gândurilor bune care ți-au fost adresate. La mulți ani, Cami a noastră!

roth
[16.11.16 21:36:58]

Acum la ceas de seara pot si eu sa ma asez la scris. De aceea am sa spun asa:

multumesc

@Dan&Ema

@traian. leuca

@mogly

@Alina53

fiecaruia in parte si tuturor la un loc pentru gandul bun, pentru urare si pentru ca suntem AFA.

Celui care a scris, care a revenit printre noi intr-un mod ce il caracterizeaza, adica altfel, ii multumesc! , pentru faptul ca mi-a reamintit si mie cate ceva din ceea ce fac fara sa am asteptari si mai ales fara sa retin date, ore sau lucruri decat prin doza de bucurie pe care o am pastrata pentru fiecare moment in parte.

Bucurie si iubire, asta trebuie sa ne defineasca.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][6 voturi]
pap-1AUTOR REVIEW
[16.11.16 22:17:46]

Randurile de mai sus au fost scrise inainte de a se demara campania "Iasi", in afara de ultima fraza - iar Pufosenia imi e martora ca aveam articolul in calculator. Sa spunem ca atunci "n-am mai avut timp" sa le postez, iar acum mi s-a parut o ocazie mai mult decat perfecta sa o fac. LA MULTI ANI, CAMI!!!

@all - N-o considerati o revenire, ca nu este!!! "Profitand" de unele alegeri si decizii unilaterale, in loc de senator acum sunt chibit. Si stiti ce misto e? Caut cand am nevoie de ceva, citesc, profit si gata... Nu voi mai scrie aici, decat maxim vreo filozofare. Ne vedem oricand, vorbim, socializam sau ce mai vreti voi, dar in afara AFA. Thanks, i rest my case!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]

adrianbogdan, Alina53, alinaro, ANILU, Dan&Ema, doinafil, elviramvio, maria55, Mihai18, mogly, roth, tata123 🔱, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂDin viața comunității AmFostAcolo: